Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
2008 Eurovision - Sayfa 2 - Arka BahÇe Forumu
Arka BahÇe Forumu  

Geri Dön   Arka BahÇe Forumu > Nadas Alanı > Müştemilat
Kullanıcı ismi
Şifreniz
Kayıt ol SSS Üye Listesi Takvim Arama Bugünkü Mesajlar Bütün Forumları okunmuş kabul et

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
2008 Eurovision
Konudaki Cevap Sayısı
28
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
35613

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara Modları Göster
Eski 23-05-2008, 13:23
Ömmes - ait Avatar
Ömmes Ömmes bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 66/151
31 Mesaj ına 225 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Polonya

Bilindiği üzere Norveç ve Polonya komşu oluyorlar. Yani iki güney Amerika eyaleti olarak, ve rythm'n'blues kültür alanına giriyorlar. 'For Life' adlı parçayı söyleyen, New Orleans'in bağrından kopup gelme Isis Gee (şaka maka anlayamadım ama gerçekten amerikalı da olabilir) adlı abla utanmadan bir de solaryuma girmiş yarışmadan evvel. Ayın 24'ünde kaç kişiyi zenci olduğuna ikna edecek merak ediyorum. 19 yaşında da Miss America yarışmasına girip miss kazulet seçilmiş. 'For Life' Norveç'in 'Hold on to Be Strong'uyla kanki ve Eurovision bulvarında club civarında takılıyorlar. 'Secret Combination'un olduğu ortamda bacak kompleksi olacağından uzun giyiyorlar.

http://www.eurovision.tv/event/artis...491&event=1468
Ömmes kullanıcısına teşekkür edenler
Master (24-05-2008), meraklı (23-05-2008), neron (23-05-2008)
Eski 23-05-2008, 13:24
meraklı - ait Avatar
meraklı meraklı bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 287/1518
251 Mesaj ına 1077 Kere teşekkür edildi
Cherry

Walla ne desem Sayın Ömmes abim ,bir geldiniz pir geldiniz.....

Klavyenize de gözlerinize de sağlık....

Hoşgelmişsiniz tekrar... Umarım daha sık okumak ve sebebiyle keyiflenmek uzun soluklu olur...

hoş kalınız
Ömmes (23-05-2008)
Eski 23-05-2008, 13:26
Ömmes - ait Avatar
Ömmes Ömmes bağlı değil
.

Tanımlı

Bulvarın dilencisi İrlanda idi bu sene. Hayır şaka değil, Avrupa'nın bir dönem göz bebeği olan ve hala şampiyonluk rekorunu elinde tutan İrlanda'nın yapmadığı şaklabanlık kalmadığı gibi ağzından da resmen şu kelimeler döküldü: "İrlanda, on iki puan". Uzun söze gerek yok, dilencilerin layık olduğu muameleyi gördü, yarı finalde acele defedildi.

http://www.eurovision.tv/event/artis...489&event=1468
Master (24-05-2008)
Eski 23-05-2008, 13:34
Ömmes - ait Avatar
Ömmes Ömmes bağlı değil
.

Tanımlı Bosna Hersek

Laka ve Mirela adlı tuhaf bir ikili arkalarında kuadroyla 'Pokusaj' diye bir şarkı söylüyorlar. İtiraf ediyorum ne yapmaya çalıştıklarını anlayamadım. Mirela Cindy Lauper ve artık internetten siparişi verilebilen naylon şişme kadınların karışımı bir arkadaş. Muhtemelen, kariyer hedefi altı sene içinde intihar etmek. Laka ise Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği'nde kaldırım kenarında tahayyül edebileceğimiz, kendisini "hayır ben yanlız değilim, aslında çok popülerim" yalanına ikna etmiş bir karakter.

Parça aslında çok hoş başlıyor, ve ekibin en güzel tarafı olan geri kuadro sayesinde olgun bir açılış sergiliyor. Sonra bir anda Laka, pinokyo taklidi yapar vaziyette, yanılmıyorsam bir sepetten fırlıyor. Yani çok da kafa yormak istemiyorum, onlar da bizim bir din kardeşimiz deyip bahsi kapatıyorum.

Ha bulvarda nereye konur bilemedim, yanmayan sokak lambası olabilir.

http://www.eurovision.tv/event/artis...492&event=1468
Master (24-05-2008)
Eski 23-05-2008, 13:39
Ömmes - ait Avatar
Ömmes Ömmes bağlı değil
.

Tanımlı Ermenistan

Ben bu parçanın yarı final performansını izleyince "senin bu yaptığını Çorumlu yapmaz" özdeyişini "senin bu yaptığını Korintli yapmaz" olarak değiştirmek istiyorum. Gerçekten de Yunanistan'a onca bok attıktan sonra hepsini geri alıyor, hatta bir kısmını yalıyorum.

Sirusho adlı hatun Helena Paparizu'nun reenkarne olmuş hali (biraz daha güzeli). Bu kardeşimizin Ermenistan yaylalarında ve dahi diasporada mahsus aranıp bulundugu o kadar açık ki. Kiyafeti? Amerikali olsam oh mi gosh demem icabederdi, Helena'nın 2005'deki kıyafetinin tıpkısı, sadece rengi gri. Grup? Helenanın grubu, üç kişilik olanı. Sahne düzeni, kamera hareketleri, koreografi? Aaayyyynı. Ben Eurovision'da böyle terbiyesizlik inanin hatırlamıyorum. Etnisite kutnisite? Ah-hah hiç olmaz mi? Gel gör ki kemençe yok, hay Allah, eminim zamanında Trabzon'a bir kaç Ermeni aile yerleştirmediklerine bin pişmandırlar. Ama ne gam, onun yerine duduklar zurnalar davullar, yalelliler, ve daha neler neler. Kaza eseri şampiyon olursa Helena bunlara dava açmalı, ödül parasını son kuruşuna kadar alır. Parçanın adı 'Qele, Qele'.

http://www.eurovision.tv/event/artis...502&event=1468
Eski 23-05-2008, 13:43
Ömmes - ait Avatar
Ömmes Ömmes bağlı değil
.

Tanımlı Portekiz

Portekiz'in şarkısı 'Senhora Do Mar': 'Denizlerin Kadını'ymış. Allah beni affetsin; hakikaten parça başlar başlamaz sahnede gözler, bilimsel olarak Scyphozoa diye tanımlanan, şimdilerde ekolojik dengenin bozulmasıyla okyanuslarda dört metreye varan büyüklükte örnekleri ortaya çıkmış, suratının beklenmedik bir yerinde beklenmedik şekil ve büyüklükte açılan ağzıyla, Vania Fernandes adında bir deniz canlısını görüyor. Yani bu kadar iyi isim konur. Öte yandan, Portekiz'in değişeceginden ümidi kesmiş, Fado denen naneyi kendilerinden başka dinleyen olmadığını 40 senedir öğrenemeyecek kadar zeka özürlü olduklarına karar vermişken, parçanın kalitesi beni şaşırttı. Yanlış anlaşılmasın, şarkı kötü. Ama en kötü şarkı bile Fado'dan kat be kat iyi olduğu için, önümüzdeki günlerde bir Portekizliyi bile eğitmenin mümkün olduğuna inanarak insanlığa inancımı tazeleyebilirim.

http://www.eurovision.tv/event/artis...508&event=1470
Eski 23-05-2008, 13:46
Ömmes - ait Avatar
Ömmes Ömmes bağlı değil
.

Tanımlı Romanya

Parçayı ilk dinlemeye başladım, suya düşen damlalar gibi bir piyano ve kadifeden bir ses, dedim işte bu lanet olasıca yarışmayı ben böyle parçaların yüzü suyu hürmetine seviyorum. Fevkalade melodik bir yapısı olan, yumuşak bir aksam üstünü andıran parça, ilk ölçü biter bitmez bir yılana dönüşüp deri değiştirdi. Bir cadı çıkıp bağırmaya başladı. Tam "hop nooluyolan?" derken çatırdayan tema spin ata ata başlangıç temasına dönme gayretleri içine girdi. Parça kadife sesli adamla cadının uzlaşma çabalarını anlatıyor bana göre. Sonunda sanirim bir orta noktada buluştular, dedim yazık oldu oğlana. Sonuç olarak bu parça güzel, ve şampiyonluk yolunda büyük favoriler arasında yer alıyor.

http://www.eurovision.tv/event/artis...495&event=1468
Eski 23-05-2008, 13:50
Ömmes - ait Avatar
Ömmes Ömmes bağlı değil
.

Tanımlı Rusya

Şu dünyada ironiye ne örnekler verilmez ki. Şimdi ciddi bir soru: iki adet halk düşünün. Bu halklardan bir tanesi dünyanın en güzel müziğini üretmiş. Öteki halk ise tarih boyu bir müziğe dahi sahip olmamış. Hangi halk diğerinin müziğini taklid eder? Zeka özürlü çocukların eğitim gördüğü okulda bile bu sorunun cevabının en az %90 oranında "ikinci halk birinciyi taklid eder" seklinde olacağından emin olabiliriz sanırım. Heyhat ironi.

Dima Bilan falan çıkartacağına keşke Rusya direk Justin Timberlake'e pasaport verseydi de onu çıkartsaydı. Gerçi 'Believe'in finallerde oy alacağına şüphe yok. Özellikle de ex-rusya cumhuriyetlerindeki yeni yetişen ağzı açık ayran budalası kızlar eminim oy yağdıracaklardır. Aman bana ne canım, naparlarsa yapsınlar. Ben sadece karıncayiyen suratlı patenciye üçlü rötlisbergeri ihmal etmesine rağmen helalinden bir 5.9 veriyorum.

http://www.eurovision.tv/event/artis...504&event=1468
neron (26-05-2008)
Eski 23-05-2008, 13:52
Ömmes - ait Avatar
Ömmes Ömmes bağlı değil
.

Tanımlı İsveç

Yunanistanın ardından iki numaralı favori durumundaki Isveç'e haşa kem söz söyleyemem. Tipik İsveç tarzı bir dans parçası 'Hero' ve eminim daha şimdiden İngiltere listelerine girmiştir. İcracı Charlotte Perrelli 99 senesinde yarışmayı kazanmıştı; 34 yaşında, fevkalade güçlü bir sesi ve maaşallah zebani gibi vücudu var. "Ah nerde o eski eurovisionlar" deyip duran Terry Wogan eminim bayılmıştır bu şarkıya.

http://www.eurovision.tv/event/artis...518&event=1470
Eski 23-05-2008, 14:00
Ömmes - ait Avatar
Ömmes Ömmes bağlı değil
.

Tanımlı Dört büyükler

Fransa

Azerbaycan'la birlikte bu yılın ikinci büyük sahne olayını yanılmıyorsam Fransızlar hazırlıyor. Sebastien Tellier bir deli Fransız. Yetmişli yilların hippie'lerini taklit eden dış görünüşü orijinalleri kadar sevimli ve komik olmasa da, 'Divine' adli parçasına çektiği mikrofonların ordan oraya uçtuğu klip epey eğlenceli. Tarz olarak allmusic.com "oda popu" demiş, ben pek birşey anlamadım, bana sorarsanız funk, be-bop, beach boys karışımi antika bir tarzı var abinin.

Söylemeye gerek yok aslında ama, Fransa da bu yıl finalde yarışan ülkelerin %80'i gibi bir ABD eyaletine dönmüş vaziyette. Üstelik ingilizce şarkı söylemeyi sanki eskisi kadar dramatik de bulmadıkları izlenimini aldım. Aferim Fransa'ya, bu da zaten onların asıl derdinin ingilizceyle degil ingiltereyle olduğunu ispatlıyor. Parça baştan sona ingilizce sözlü ilk Fransız eurovision şarkısı.

http://www.eurovision.tv/event/artis...991&event=1469

Almanya

Deneye deneye denek taşı olmuş Almanlar bu sene de kızlar grubu deniyor. No Angels dört tane uzun bacaklı kızcağız, 'Disappear' adlı sarkılarını icra edecekler. Bu sene Eurovisiondaki uzun bacakları birbirine eklesen Belgrad'dan Priştineye yol olur. Artık manası da kalmadi. Parça nasil? Bence Almanlar mezarında takla üstüne takla attırdıkları Johann Sebastian Bach'ı artık olimpiyatlara gönderip jimnastik dalında yarıştırabilirler.

http://www.eurovision.tv/event/artis...992&event=1469

İngiltere

İngilizler bu sene büyük oynuyorlar. Plakları milyonlar satan Andy Abraham'ı 'Even If' adlı bir rythm'n'blues parçayla (süpriz) Belgrada yolladılar.

http://www.eurovision.tv/event/artis...995&event=1469

İspanya

Neyle alay ettikleri bile belli değil. Bu parça örovizyonda final yapıyorsa seneye benim renonun kornasını yarışmaya sokmalı.

http://www.eurovision.tv/event/artis...994&event=1469

Konuyu Toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş arama yap
Modları Göster