Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Hoşgeldiniz, hoşbulduk - Sayfa 3 - Arka BahÇe Forumu
Arka BahÇe Forumu  

Geri Dön   Arka BahÇe Forumu > Nadas Alanı > Müştemilat
Kullanıcı ismi
Şifreniz
Kayıt ol SSS Üye Listesi Takvim Arama Bugünkü Mesajlar Bütün Forumları okunmuş kabul et

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Hoşgeldiniz, hoşbulduk
Konudaki Cevap Sayısı
153
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
86397

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara Modları Göster
Eski 18-02-2006, 19:57
alihoca alihoca bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 361/2464
166 Mesaj ına 2501 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Selam Dostlar;

Bismillah demeden şikayet gibi olacak ama üye olurken okuduğumuz forum kurallarında imla-yazım kuralları ve yanlışlıkları görebildiğim kadarı ile düzetmeye çalıştım.

// Bu foruma kayıt ücretsizdir! Forum kesinlikle bilgi paylaşımı üzerine kurulmuştur ve başka amaç güdenlerin kayıtları silinecektir. Eğer aşağıdaki esas forum kurallarını okuduysanız ve kabul ediyorsanız lütfen 'Kabul Ediyorum' seçeneğini, işaretleyip 'Kayıt' düğmesine basınız.

Forum Kuralları

Forumumuza Dini ve Bilimsel yazılar yazılabilir. Forumumuzda müstehcen yazılar yazmak müstehcen Resimler vermek ya da Link vermek kesinlikle yasaktır aksini yapanların derhal yazı yazma yetkileri alınacaktır.

Forumumuz üzerinden alınan herhangi bilgi veya dosyanın doğuracağı problemlerden kullanıcı kendi mesuldür. Forumumuz bir bilgi paylaşım platformudur ve buradan edinilen bilgi veya dosyaları kullanmak özgürlüğü tamamen kullanıcıya aittir.

Forum katılımcıları yeni bir Konu Başlığı açmadan önce o Konunun forumda mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için forumun arama Özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren Konular açılamaz.

Forumun resmi dili Türkçe'dir. İngilizce de uluslar arası bir dil olduğu için İngilizce forum bölümünde kullanılabilir.

Kişisel tartışma ve fikirler PM ile yapılmalıdır. Bu tip yazışmalar ortalıkta ve görünür başlıklar altında yapıldığı takdirde ilgili başlık kapatılır ve konu devam edemez.

Yöneticiler her yazılan mesajı göremeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir Mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz.
Mesaj yazarken büyük Harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız. Konu Başlıklarını Konunun içeriğini ifade eden şekilde seçmeniz gerekiyor. Konu ile Alakalı olmayan Başlıklar silinebilir. Buna yapılan itirazlar göz önüne alınmaz.

Boarda yazılacak Konular ilgili Konu Başlıkları altına yazılmalıdır. Buna Özellikle Dikkat etmenizi rica ediyoruz.

Üye olurken ahlaksız isim seçmek, imzalara Siyasi Amaçlı yazılar yazmak, Reklam yapmak yasaktır. Resim olarak kesinlikle açık ya da politika ile ilgili bir Resim olmamalı ve kesinlikle bir Partinin Simgesi olan Logolar kullanılmamalıdır. Aksi halde Üyeliğiniz silinebilir. !!! Bu ilk defa olmuş olsa bile, bu sadece Adminlerin takdirine kalmış bir şeydir.

Foruma uzun süre girmeyip herhangi bir Konuda Mesaj yazmayanların Üyelikleri silinebilir bunda itiraz hakkınız yoktur.

Yöneticiler, yazılan Yazının Konusuyla ilgili olmayan bir Bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi, veya cevaplandırılması Yönetici yetkisindedir.

Forum Yönetimi tarafından, aynı Kişinin birden fazla Rumuz veya isimle, farklı Kişilermiş gibi aynı Konuda görüş belirttiğini tespit edilmesi durumunda, Kişinin tüm Mesajları silinir ve Boarda girişi yasaklanır.Yine buna bağlı olarak aynı Kişinin birden fazla eMail Adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda forumda olan Üyeliği derhal silinir.

Bu forum gönüllü ve Amatör katılım anlayışıyla Fikir alış-verişinde bulunulması, Dostluk Kardeşlik ve ahlaki kurallar dahilinde Sohbetlerin yapılabileceği bir Mekan olması için kurulmuştur. Amaç dışı kullanılmaması gerekmektedir ve aynı Zamanda amaç dışı kullanmak yasaktır.

Forumun işleyiş ve Kuralları konusunda katılımcıları Bilgilendirmek Adminlerin veya Moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

Hiç bir forum hakkında (özelikle bu forum hakkında) karalayıcı, yöneticilerini küçük düşürücü, aşağılayıcı kelimeler kullanılamaz. Böyle bir yanılgıya düşen Üyelerin Üyelikleri hiç bir ihtar verilmeksizin derhal silinecektir!
Başka bir Üye için ağza alınmayacak Laflar yada aşağılayıcı Cümleler kullanan, yada her türlü forumun huzurunu kaçırmak isteyen Kullanıcılar hakkında derhal 1. ihtar verilir, ayni hatayı ikinci defa yapıldığında derhal forumumuzdan uzaklaştırılırlar.

Forumun Kurallarına uymayan Katılımcıların Forumda yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtar verilmeden de yapılabilir.

Forum Kuralları her Zaman değiştirebilir ve değiştikten sonra hemen geçerlidir. O Zaman öyle bir Kural yoktu diye itiraz edilemez.

Forumda Üye olan her Üye, Üyelik Kurallarını tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılacağından, sonradan bilmiyordum yada görmedim gibi bir Beyanat kabul edilmez.

Üyelik gerektiren başka forumlara davet mesajları ve reklamlar PM'ler dahil kesinlikle yasaktır. Bu durum tespitinde lütfen yönetici arkadaşlara bildiriniz. Ayrıca üye bu durumda süresiz BAN edilecektir.

Gizlilik İlkeleri Kişisel Bilgileriniz : Foruma üye olurken girdiğiniz kişisel bilgileriz sadece forum yöneticileri tarafından görülecektir. Girmiş olduğunuz bilgileri istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. (Kullanıcı Adı'nız hariç) Çerez’ler : Çerez’ler, (cookie) tarafımızdan kişisel bilgi toplama aracı olarak kullanmayacaktır. //

Buraya yapıştırırken,parağraf aralıkları ve vurgulanmak istenen kelimelelerin renklendirilmesi görünmeyebilir.
Eski 18-02-2006, 20:19
.

Tanımlı

Ayrıca;

Ana sayfada ki,forum-site anlayışımızı yansıtacağını umarak yazdığım yazıyı;

//
Arka BahÇe’miz;

Adı ile bütünleşen Arka BahÇe Dostluğunu yaşamak isteyenlerin,
Çokluk,rekabet,tüyo,reyting kaygısını zerrece taşımadan,
Okurken olduğu kadar yazarken de,
Kalıcı,zevk alınacak duygu ve düşüncelerin paylaşıldığı,
Saygıyı temel alan,bir sevgi halesidir.
//

Şeklinde,kimi yerlerde vurguyu görçlendirmek için satır başı yaparak yazmıştım.
Tabii ki yazım kurallarından virgülden sonra ki kelimenin küçük olması kuralını da ihlal etmek zorunda kalmıştım.

Ana sayfa düzeni açısından bir parağraf düzeninde yazılması daha uygun görüldü sanıyorum.Bu şekilde ise virgülden sonraki büyük harfler bir yanlışlık olarak çok göze batıyor gibi geldi.

Mümkün ve uygun görülür ise;
Parağraf şeklindeki cümle yapısı içindeki büyük harfleri küçültelim derim.
Eski 18-02-2006, 20:25
nedo - ait Avatar
nedo nedo bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 121/121
35 Mesaj ına 392 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Olurmu Ali hocam, tamamen dikkatsizliğimden kaynaklanıyor. Düzeltiyorum hemen.
Eski 18-02-2006, 20:27
nedo - ait Avatar
nedo nedo bağlı değil
.

Tanımlı

Hemen düzelttim Ali hocam. Yanlız virgünllerden sonra boşluk yoktu ekledim, bir anlamı vardıysa tekrar kaldırayım?
Eski 18-02-2006, 20:27
.

Tanımlı

Bir ricam da;

Ana sayfadaki yazının altındaki ismim görülmez ise çok sevineceğim.
Anonim ve genel kabulümüz olarak,yazarsız olarak kalması daha şık ve hoş olur gibime geliyor.

Böylece de her gördüğümde ben de mahcup olmaktan kurtulurum.
Eski 18-02-2006, 20:29
nedo - ait Avatar
nedo nedo bağlı değil
.

Tanımlı

Üye formu mesajındaki düzeltmelerinizide bugün halledeceğim, bir kaç Türkçe hatası daha var hepsi ile birlikte çözeceğim.
Eski 18-02-2006, 20:32
nedo - ait Avatar
nedo nedo bağlı değil
.

Tanımlı

Onuda düzelttim. Oraya "Arka Bahçe Müdavimleri" yazabiliriz isterseniz. Antremana gidiyorum 2 saat sonra çalışmaya devam edeceğim.
Eski 18-02-2006, 20:34
dentist - ait Avatar
dentist dentist bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 1.058/2200
469 Mesaj ına 3880 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Alıntı:
Süvari´isimli üyeden Alıntı
Bu konuyu okuyan aktif üye isimleri de altta sergilenebilir. Çok da problem değil gerçi.
Eklendi.....
Eski 18-02-2006, 20:37
.

Tanımlı

Sn Nedo;

Yazının baş kısmına ;

Arka BahÇe'miz;

dersek tamamdır.

Bu arada;
Yazının önceki parağraf düzeninde yazılması,sayfanın düzeni,tekniği,görselliği açısından daha uygundur denilirse de benim için de uygun olduğunu söylemeliyim.İstenir ise önceki yazıdaki büyük harfleri küçültebiliriz.

Dostlar nasıl uygun görür ise kabulümdür.
Eski 18-02-2006, 20:53
.

Tanımlı

Alıntı:
nedo´isimli üyeden Alıntı
Hemen düzelttim Ali hocam. Yanlız virgünllerden sonra boşluk yoktu ekledim, bir anlamı vardıysa tekrar kaldırayım?

Sn Dent;

Başkısmına

Arka BahÇe'miz;

eklenebilir ise tamamdır.

Teşekkürlerimle.

Konuyu Toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş arama yap
Modları Göster