Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
aşk mı?hayat mı? (ikilemi!) - Sayfa 3 - Arka BahÇe Forumu
Arka BahÇe Forumu  

Geri Dön   Arka BahÇe Forumu > Nadas Alanı > Müştemilat > Tebessüm
Kullanıcı ismi
Şifreniz
Kayıt ol SSS Üye Listesi Takvim Arama Bugünkü Mesajlar Bütün Forumları okunmuş kabul et

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
aşk mı?hayat mı? (ikilemi!)
Konudaki Cevap Sayısı
33
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
22364

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara Modları Göster
Eski 14-03-2007, 21:35
gemici - ait Avatar
gemici gemici bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 190/1
30 Mesaj ına 248 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

aşkı boşver paraya bak....kim aşk önemli diyorsa onun parası yok demektir.
Eski 14-03-2007, 22:33
meraklı - ait Avatar
meraklı meraklı bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 287/1518
251 Mesaj ına 1077 Kere teşekkür edildi
Question

Helal olsun deyecem de...ne paralılar tanıyorum...servetlerini hiçe sayan ama.....adı aşk mı ,bilemem....nihayetinde yaşları 60 ın üstüydü, kızlar ise daha 24 ü doldurmamış
Eski 24-03-2007, 15:26
dohol dohol bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 187/292
54 Mesaj ına 2054 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Yalnız kadınlar...

devamı var....
dohol kullanıcısına teşekkür edenler
bikmisbroker (24-03-2007)
Eski 24-03-2007, 15:28
dohol dohol bağlı değil
.

Tanımlı bir önceki mesajdan devam...

dohol kullanıcısına teşekkür edenler
bikmisbroker (24-03-2007)
Eski 29-03-2007, 22:42
flz flz bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 41/319
39 Mesaj ına 191 Kere teşekkür edildi
Wink Davulu, yaklaştıralım...

Evlilik bir piyangodur.
Kimine büyük ikramiye çıkar,
Kimine amorti bile çıkmaz, bazen de bileti kaybederiz..
Sözümüz kaybedenler üzerine.

Bir ERKEK durup dururken yalnız kalmaz, ya kadın neşeli birşekilde gider ya da siz gönderirsiniz..

Bazen ne erkek gider ne kadın kovalar, ama bir giden vardır ki ERKEK yalnız kalır.

Bazen yalnızlık bir kader olur, kadere rıza gösterecek kadar zayıfsanız, yalnızlık kaçınılmazdır.

Bazen de bir ERKEK önemli fikir ayrılıklarından dolayı yalnız kalabilir.

Kimi de dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olur.

Kimi aşk oyunlarında bir denge kurulamamasından yalnız kalır.

Her ne hal ise ERKEK bir kere yalnız ERKEK oldu mu davetkar bir çiçektir. Sinekler, böcekler, arılar, eşekarıları tüm haşerat üşüşür.

Yalnız ERKEK artık yitirdiği biletin yerine, ya yeni bir bilet bulup mutluluk katarına yetişebilmek için cesur deneylere girecek, istemeden evetler diyecek, ya da sütten ağzı yanmışlığın ürküntüsü ile her “hayır deyişinde milyonlarca “evet” i feda edecektir.

Bir ERKEK, ya babaevine sığınıp delikanlılık günlerinden daha sıkıcı bir hayata razı olacak, ya da daha çok para kazanıp, dağıtacak, yalnızlığını derinlerde bir yerlerde yaşayacaktır.

Yalnızlık adildir. Cinsiyet ayrımı yapmaz. Kadına da erkeğe de eşit davranır. Oldukça sadıktır. Gelir ve kalır. Hayatınızın bir parçasıdır.

Adil olmayan paradır. Cinsiyet ayrımı yapar. Kadına farklı erkeğe farklı davranır. Hiç sadık değildir. Gelir. Bazen de geldiği gibi gidiverir.

Şifalar dileyebilirsiniz...
Eski 29-03-2007, 23:22
dohol dohol bağlı değil
.

Tanımlı

Sayın flz;

Genel olarak yazı tarzınızı ve tavrınızı beğenmekle beraber son yazınızda size katılmıyorum , bir ustteki karikatürleri aslında eğlence amaçla koymama rağmen aslında bir çok (malesef diyorum burda) gerçeği içinde barındırmaktadır. Hangileri derseniz uzunca bir tartışma konusudur.

Kadın yazılarını erkek yazıları ile değişince pek uymamış gibi geldi bana ama esas konu bence o değil , esas konu şu ki paranın erkeğe farklı kadına farklı davranma konusudur. Bu konuda haklısınız gerçekten ama aynı şeyleri düşündüğümüz konusunda şüphelerim var....

Konuyu kafamdakileri yazarak kadın-erkek tartışmasına dönüştürmek istemiyorum.

Saygılarımla.
Eski 15-04-2007, 00:38
meraklı - ait Avatar
meraklı meraklı bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 287/1518
251 Mesaj ına 1077 Kere teşekkür edildi
Thumbs up

Alıntı:
dohol´isimli üyeden Alıntı

...... karikatürleri aslında eğlence amaçla koymama rağmen aslında bir çok (malesef diyorum burda) gerçeği içinde barındırmaktadır. ... esas konu şu ki paranın erkeğe farklı kadına farklı davranma konusudur...........

Sayın dohol, "al işte benden de bu kadar" diyecekken elimden almışsınız..neyse...

Para...Mali iktidar, mal- mülk vsvs........Sözde kaliteli yaşam- kaliteli yaşamdan anlasılan her ne ise; iyi şarap bol bahşiş, son model arabalar, memleket dışındaki adalarda yerli kızlarla tatil, ya da fransız bavyerasındaki bilumum yerler ya da ya dasında mayamivays tadındaki kumsal maceralarında yaşananları Türkiyem ortamındaki bar-lokal-kulüp tarzı nev-i parasına münhasır yerlerde bulunan ve bulunmuşların yaşamları....

Sonuçta tercihler, yaşananların siyahını ya da beyazını getirir...

meraklı kullanıcısına teşekkür edenler
dentist (15-04-2007)
Eski 15-04-2007, 01:25
alihoca alihoca bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 361/2464
166 Mesaj ına 2501 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Şu Arka BahÇe hakikaten çok tuhaf bir yer.

Bir şeyler yazmak yeterince zorken yazılanları da anlamak çin işkencesinden beter.

Bakın şu başlığa bir şey yazaayım diye ne zaman niyetlendiysem nafile beceremedim.

Beceremedim çünkü anlamadım.

Başlık 'Aşk mı, Hayat mı?' diyor. Önce sözlüğe bir göz atıp anlamlarına bi göz attım. Acaba bunlar birbirinden farklı kavramlar mı ki diye. Yok. Biribirlerinden bağımsız olsa birini seçip, yazıp kurtulacaktım olmadı.

Aşka inanıyor musunuz?
Aşksız bir hayat Sizin için ne anlam ifade eder?
İlişkileriniz de hangi duygu veya kavrama öncelik verirsiniz?
İlişkilerinizin olmazsa olmazı nedir?
Aşk Sizin için ne kadar gereklidir?

Filan gibi sorular olsa neyse bizde bir iki şey -o da belki- yazabilirdik.

Hayatın yaşamın az çok bir zorunluluk olduğunu düşündüğümüzde aşk sanki kimi insanların inandığı ve ulaşabildiği bir lüks gibi görünebilir. Hoş ulaştığı ve sahiplendiği zamanlar çoğunlukla farklı sonuçlar ürettiği de söyleniyor.

Uzatmadan, konuyu çözemediğim gerçeğini kabullenerek, çözebilen ve yazabilen arkadaşları hafiften kıskandığımı berlirterek çekileyim.
alihoca kullanıcısına teşekkür edenler
dentist (15-04-2007), flz (15-04-2007), Lizzy (15-04-2007), meraklı (15-04-2007), ŞEN (15-04-2007)
Eski 08-11-2008, 22:51
alihoca alihoca bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 361/2464
166 Mesaj ına 2501 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Alıntı:
alihoca´isimli üyeden Alıntı
Şu Arka BahÇe hakikaten çok tuhaf bir yer.

Bir şeyler yazmak yeterince zorken yazılanları da anlamak çin işkencesinden beter.

Bakın şu başlığa bir şey yazaayım diye ne zaman niyetlendiysem nafile beceremedim.

Beceremedim çünkü anlamadım.
Becermez gomaz ol!
Anlamaz gomaz ol!

Yani boyun posun devrilsin desem olmaz. Boyun yok ki devrilsin misali...

Hani beceremedinse yazma!
Anlamadıysan sor.

Ya da anlayabildiğin kadarını yaz. Değil mi ama.

Yazdığım bu mesajdan sonra konuyu konuşmak isteyen insanların konuşma isteklerinin içine etmiştim. Ki yazmadığım zamanlar da bile 'Hay Senin yazdığına yazacağına'' diye sinkaf eyledim durdum billahi.

Alıntı:
alihoca´isimli üyeden Alıntı
aşk sanki kimi insanların inandığı ve ulaşabildiği bir lüks gibi görünebilir. Hoş ulaştığı ve sahiplendiği zamanlar çoğunlukla farklı sonuçlar ürettiği de söyleniyor.

Aslında aşk hakkında samimi itiraflarımı içeren bu kısmı daha açacak bir yazı ile konuyu genişletmeliydim diye söylenmedim desem yalan olur.

Ama sonuç olarak sohbetin içine ettiğim için ne kadar gecikmiş olursa olsun;

Özürlerimi sunuyorum.
alihoca kullanıcısına teşekkür edenler
account (09-11-2008), buena vista (09-11-2008), Emin (14-11-2008), Master (08-11-2008), meraklı (10-11-2008), serdarkus (09-11-2008)
Eski 09-11-2008, 06:37
Master - ait Avatar
Master Master bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 6.503/2290
5427 Mesaj ına 23006 Kere teşekkür edildi
Cherry Rica

Aman Sevgili Ali Hocam Aşk konusu bu devirde 4 Tane ile yaşanıyor, tarifi ve detayları haliyle sohbeti aşmıştır,o nedenledir ki kimse ilişemedi bile..bir tane olanla 4 tanesi olan bir olurmu ...Zor konu oldu .... Diğer Çok zorluklarla beraber...

Lâkin senin gönlünün ve kaleminin sunumunu okumak bu zor günlerde Keyif sunacağından asla şüphem yok...Lütfen...
''Gelişmekte olan bir ülke enflasyonu düşürebilir.. Yolsuzlukları azaltabilir.. Bütçelerde kısıntıya gidebilir.. Özelleştirme yapabilir..Ama yine de zenginleşemeyebilir! Çünkü bilgi değil,yalnızca mal üretiyordur." Juan Enriquez
Master kullanıcısına teşekkür edenler
account (09-11-2008), alihoca (09-11-2008), AnnE (10-11-2008), buena vista (09-11-2008), Emin (14-11-2008), Gozlemci (10-11-2008), hazan (10-11-2008), meraklı (10-11-2008), serdarkus (09-11-2008)

Konuyu Toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş arama yap
Modları Göster