Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
"Aynı Kadeh Aynı Mey" Meyhanesi - Sayfa 6 - Arka BahÇe Forumu
Arka BahÇe Forumu  

Geri Dön   Arka BahÇe Forumu > Nadas Alanı > Müştemilat
Kullanıcı ismi
Şifreniz
Kayıt ol SSS Üye Listesi Takvim Arama Bugünkü Mesajlar Bütün Forumları okunmuş kabul et

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
"Aynı Kadeh Aynı Mey" Meyhanesi
Konudaki Cevap Sayısı
97
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
61244

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara Modları Göster
Eski 01-05-2006, 01:21
Ömmes - ait Avatar
Ömmes Ömmes bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 66/151
31 Mesaj ına 225 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Heeey be yaahu bu bizim bahçenin meyaanesi de varmış bee ... aama biz zilzurna geldik, uffacık bi ufak yeni rakı bilaader, hemi de özellet .. öz . özerleş .... tekel olanından kalmış yani bi köşede de onu yuvarladık. Ayybolmassa şu köşeciğe sığalım be bilaader. Yok bişi almiym .. ay siz buraya da mı bakıyodunuz, öörmetlerimi sunarım ablacım, afiyettesiniz inşal .. aa aafiyet diyoruum aaf .. neyse boşverin .... ah senin o gamzeni yesinler emi eleni miydi neydi kafa da durdu.

...

Kimseeyeeeeeee ... eee
eeetmem şiikaaaa .. yeeeeet
aağlarım been haaliimeee

Heey koca Sarkis ağa titre bakalım sen ..

Tiitreriiimm müüü..ücriim giibii baaa.aktıkçaa istikbaalimeee

...

Baktın istikbaline de ne gördün ha?. Allahçım bilir ya neler gördün. Bazan iyisinden görmüşsündür heralde, aammaa bazan da böyle tirim tirim titremişsindir, boran gibi soğuğunnan ezmiştir göğsünü demi?

Peerde-iiiii zuu..ulmeet çekiilmiiiş

Senin istikbalin vardı öyle mi ağam? Ne zamandı bu sende istikbal olma hali olan zaman yani ne zaman tam olaraktan?..

koorkaaarım ikbaaaliimeeeee

Şimdi ben bu meyaaane köşeciinden senin o istikbaline baktıımda ne görmeliyim aam?. Sen ne görüyordun, ben ne görüyorum ha? Sen neye bakıyordun, ben neye?.. Yaa .. sen geleceğe bakıyordun demi? Ve titriyordun her ne görüyodunsa. Bense geçmişe bakıyorum şu meyhane köşesinden buzz gibi .. buz parçası sanki, tıpkı bugeceki uffacık bi ufak özerleştir ..özer .. öz..

Tiitreriiimm müü..üüücriim giibii baaaaktıkçaa istikbaalimeee

Şimdi söyle aam, varmıymış titrediğin kadar ha?. Eh mi? Bir halta benzemiyormuş değil mi? Dooru dedin vallahi. Ee okkadar bakıp titredin sonra da pek bihalta benzemediğine karar verdin madem, şimdi ne görüyorsun istikbalde ha?..

Söylesene be adam ... biufak niye? Ya bırak benim ne içtiğimi, şu soruya bi cevap ver bakayım sen. Şimdi ne görüyorsun istikbalde?...

İstikbaline bakıp titreyenleri mi??!.. .. ayh dur dur ben diyim .. ve sonunda bihhalta benzemediini anlayacak ol.. .. aaah sen çok yaşa emi?... pppffff.. yaav neler söylüyorum ben? Şanslısın vallahi şanslı ... haadi kalkalım ufaktan

Tiitreriiimm müüü.. yyaaav Ali hocam işitmesin bunu kesin politik mesaj sanır ..ücriim giibii rakı mı dokanıyo? Dokanmazsa a...aAH ... baaa.aktıkçaa istikbaalimeee .. HEYHEEEEYYY ...
Ömmes kullanıcısına teşekkür edenler
AnnE (01-05-2006), Ceenk (01-05-2006), Emekli (01-05-2006), neron (02-05-2006), zumbul (01-05-2006)
Eski 01-05-2006, 11:11
AnnE - ait Avatar
AnnE AnnE bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 606/518
314 Mesaj ına 5527 Kere teşekkür edildi
Tanımlı İnce

Oy oy oy Ahali ;

Yahu buralarda, ab-ı hayattan anlayan hayli insan evladı varmış, bunu bir ara değerlendirelim.Bir ara bi teşkilatlansak da, İrinaanım'da mezeyi bir döşese ; ama bu sefer Ege tarafından değil, İstanbul mezelerinden.Önce masayı şöyle bir donatmak lazım gelir ;Enez'in beyaz peyniri,söğüş domates ve hıyarla süslenmiş, tam da beyin salatasının yanıbaşında.Çirozlar huzur içinde yatarken kayık tabakta,torikten mamul lakerdalar mağrur bir halde şişinsin.Patlıcan salatası bu kadar açık bir yeşile nasıl bürünmüş diye hayret ederken, kaynar suya şöööyle bir atıp çıkarılmış karideslerin üzerine limonu gezdiriverelim.Rus salatasında bezelye ile havuç parçaları halayda iken,arnavut ciğerini ince kıyım soğanla fazla bekletmeyelim.Buz kasesini geri götür evladım ; çok soğutulmuş Taşdelen getir,aluminyum kapaklı cam şişede.
Barbunya pilakiyi çok bekletmemek lazım, ama piyazı ciğerle beraber götürmeyi de ihmal etmemek.Ayıklama maydonozu sapından, oralardan tutup indirmek lazım gelir mideye.Haydariye saygımız sonsuz, midye tavanın yanına taratoru bolca dök kızım.Midye dolmayla çatal sürmek bize yakışmaz, boş kapağı ile kazıyarak lüpletmektir onun raconu.
Bardakları ağlatmamak lazım gelir ; boş bardak ya boş kalmaz ya da masada kalmaz ; ayıptır.

Ne sıcağı ?
Biz buraya rakı içmeye geldik.
Sıcağı gecenin bir yarısı bir çorbacıda halledeceğiz; şifa niyetine, üstünede birer yarım baş.

Hade yarasın bakalım...
AnnE kullanıcısına teşekkür edenler
alihoca (01-05-2006), bikmisbroker (01-05-2006), Gozlemci (01-05-2006), hakan (01-05-2006), neron (02-05-2006), nomeames (01-05-2006), Süvari (01-08-2006), zumbul (01-05-2006), Ömmes (01-05-2006)
Eski 01-05-2006, 12:48
HANNIBAL - ait Avatar
HANNIBAL HANNIBAL bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 211/64
21 Mesaj ına 116 Kere teşekkür edildi
HANNIBAL - MSN üzerinden Mesaj gönder
Tanımlı

Kavak ağacına çıkıp kavaklıdere şarabı içmek ne kadar büyük zevk verir insana..
Eski 01-05-2006, 14:35
AnnE - ait Avatar
AnnE AnnE bağlı değil
.

Tanımlı İhap Hulusi ruhuna

Ağır amcalar bunu içerdi ;
Nerde o amcalar aaaahhh !!!

alihoca (01-05-2006), neron (02-05-2006), Ömmes (01-05-2006)
Eski 01-05-2006, 14:52
Ömmes - ait Avatar
Ömmes Ömmes bağlı değil
.

Tanımlı

Alıntı:
AnnE´isimli üyeden Alıntı
Ağır amcalar bunu içerdi ;
Nerde o amcalar aaaahhh !!!

Kimseler bilmez, o ağzında puro olanı benim dedem olur. Veya ben öyle sanırdım. O amcalar artık başka meyhanelerde.

Sevgili AnnE'm siz sofrayı ayarlayın, orman çiftliğindeki fabrika satış mağazasından alınma iki büyük Kulüp ben yanımda getireceğim. Mağaza duruyorsa yenide tabii.
Eski 01-05-2006, 15:19
AnnE - ait Avatar
AnnE AnnE bağlı değil
.

Tanımlı

İhap Hulusi , bu memleketin sanırım ilk grafik üstadıdır.Eskilerden kalan birçok afişte, etikette, logoda onun imzası vardır.Bu Kulüp Rakısı etiketini de , Gazi'nin talebi ile O tasarlamıştır ve Tekel, Mey olana kadar kullanılmıştır.

Resimdeki şahıslar da, İhap Hulusi'nin kendisi ve eski futbol adamlarından Eşfak Aykaç'ın babası Şair Ahmet Fazıl Aykaç'tır.

Neyse, lüzumsuz bilgiler faslını bir yana bırakırsak ;

Muhterem Ankaralı Ambarcı ;
Sizi yaşadığınız yerden dolayı üzmek istemem, amma burası Şehr-i Kebir ; burada yılın hergünü, günün her saati o sofralar hazırdır.Keyfini çıkaracak insanları, azalmış olsalar da her daim beklemektedirler

Bize düşen, gününü, saatini bilmektir.

.
Eski 01-05-2006, 15:39
AnnE - ait Avatar
AnnE AnnE bağlı değil
.

Tanımlı Gel akşam gel

Anlaşıldı Ahali ;

Mesai bitene kadar zor bekleyeceğiz.Acele masaya çöreklenmek farz oldu.Masa farz oldu da , bu muhabbette Neyzen adı geçmezse olmayacak.

Gazi, Neyzen'in namını duymuş ve Çankaya'ya çağırtmış.Öncec derin bir sohbet, ardından Neyzen damardan uzun uzun öflemiş ;devamı şöyle :

Sormuş Atatürk..

- Senin çok fazla içki içtiğini söylüyorlar, benim kadar içer misin ?
Neyzen düşünüyor, içkinin hududu olmaz. O soruyor Gazi'ye ;
- Ne kadar içersiniz ?
Ata kelimelere basa basa şu sözleri söylemiştir, Neyzen'in gözünü korkutmak isteyerek:

- İki tane kiloluk rakı içerim.
- Nasıl içersiniz ?
- Canım ne isterse; susuz, mezesiz.

Neyzen:
- Ben de iki kiloluk içerim ama, öyle içmem.

Neyzen'in arzusu ile ortaya kocaman bir emaye kase geliyor, iki kiloluk rakıyı neyzen kaseye boşaltıyor. Başını sokup lıkır lıkır içecek zannediyorlar. Fakat Neyzen'in isteği daha bitmemiştir, bir somun ekmek ve irice bir kaşık geliyor. Neyzen ekmeği lokma lokma koparıp kasedeki rakının içine bastırıyor. Lokmalar rakıyı iyice çektikten sonra çalakaşık yanaşıyor.
Çanaktaki ekmekli rakıyı bitirdikten sonra bir oh çekerek arkasına yaslanıyor ve diyor ki :

-Şükür karnımı doyurdum, artık rahat rahat rakı içmeye başlayabiliriz.

Yine anlatılanlara göre, Ata:
- Pes, pes, diye bağırarak ayağa fırlamış ve elleriyle yüzünü kapamış, ayrılırken de saygılarını sunmuştur.

Yine rivayete göre Ata öldükten sonra Neyzen, evinden haftalarca çıkmamış..

alihoca (01-05-2006), destek (01-05-2006), Emekli (01-05-2006), neron (02-05-2006), Süvari (01-08-2006), zumbul (02-05-2006)
Eski 01-05-2006, 18:36
bikmisbroker - ait Avatar
bikmisbroker bikmisbroker bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 590/835
107 Mesaj ına 2990 Kere teşekkür edildi
bikmisbroker - MSN üzerinden Mesaj gönder
Tanımlı Bişey degil, bi tarafimiz şişecek..

Alıntı:
AnnE´isimli üyeden Alıntı
Oy oy oy Ahali ;

Yahu buralarda, ab-ı hayattan anlayan hayli insan evladı varmış, bunu bir ara değerlendirelim.Bir ara bi teşkilatlansak da, İrinaanım'da mezeyi bir döşese ; ama bu sefer Ege tarafından değil, İstanbul mezelerinden.Önce masayı şöyle bir donatmak lazım gelir ;Enez'in beyaz peyniri,söğüş domates ve hıyarla süslenmiş, tam da beyin salatasının yanıbaşında.Çirozlar huzur içinde yatarken kayık tabakta,torikten mamul lakerdalar mağrur bir halde şişinsin.Patlıcan salatası bu kadar açık bir yeşile nasıl bürünmüş diye hayret ederken, kaynar suya şöööyle bir atıp çıkarılmış karideslerin üzerine limonu gezdiriverelim.Rus salatasında bezelye ile havuç parçaları halayda iken,arnavut ciğerini ince kıyım soğanla fazla bekletmeyelim.Buz kasesini geri götür evladım ; çok soğutulmuş Taşdelen getir,aluminyum kapaklı cam şişede.
Barbunya pilakiyi çok bekletmemek lazım, ama piyazı ciğerle beraber götürmeyi de ihmal etmemek.Ayıklama maydonozu sapından, oralardan tutup indirmek lazım gelir mideye.Haydariye saygımız sonsuz, midye tavanın yanına taratoru bolca dök kızım.Midye dolmayla çatal sürmek bize yakışmaz, boş kapağı ile kazıyarak lüpletmektir onun raconu.
Bardakları ağlatmamak lazım gelir ; boş bardak ya boş kalmaz ya da masada kalmaz ; ayıptır.

Ne sıcağı ?
Biz buraya rakı içmeye geldik.
Sıcağı gecenin bir yarısı bir çorbacıda halledeceğiz; şifa niyetine, üstünede birer yarım baş.

Hade yarasın bakalım...
Bunlari yapamayanlarda VAR!! Allahdan kork..
Bu tarz yazilar icin teşekkur butonunun yanina PROTESTO butonunun konmasini TEKLiF ediyorum..
TEKNiGE iNANMA TEKNiKSiZ KALMA. Bikmisbroker
bikmisbroker kullanıcısına teşekkür edenler
alihoca (01-05-2006), zumbul (02-05-2006)
Eski 01-05-2006, 23:26
Ömmes - ait Avatar
Ömmes Ömmes bağlı değil
.

Tanımlı Şehr-i Kebir için bir şarkı / söz meclisten dışarı olmak kaydıyla

Bu akşam bu meyhaneye takılalım dedim de hamfendicim .. evet aç ve ayık bir insanın bu durumunu düzeltmek yolunda ne yapabiliyor bu müessese?... eveet .. peki biş sorcam, AnnE’nin bu durumdan bilgisi var mı?.. Ben de sanmıyorum, neyse getirin kapuska, pilav salata, yalnız lütfen güney Ege sızması koyun, varsa bi çimdik dağ kekiği, ve bir ufak Kulüp rakısı. Peynire lüzum yok tek içecem bu akşam. İki sivri biber, pörsük ve eciş bücüş olanlarından seçerseniz. Pörsük .. yani ... siz getirin ben seçerim içinden.

Şefim! Sen de şu ampullü radyonu lodos dalgasına çevirsen be, bu çaldığın karayel havaları yaramıyor.

czzt bzzt .. düm tek.. bzzt ..nsanın ermeni so.. czz..zzz..

aaaartık bu solaan

Hay yaşa! Tam aradığım dalga, biz bu dalgayla kendimiz lodos olur yenikapı sahilini döveriz be!

baaahçedeee

Hey gidinin Faruk Nafiz’i nasıl söyledin sen bu sözü desene bi? Ne canlanmış olabilir acaba. Niye soluverdi senin bahçen?

büüüülbüüllereee yeee..er yoo...ook

Ben bir tahmin edeyim bakalım. Bir sonbahar akşamüstüydü değil mi? Bedeninin, gönlünün, ruhunun yapraklarının döküldüğü. Arnavutköy camiini tepeden gören minicik balkonundan o şehre bakıyordun. O şehre. O kocca yalancıya. O binyılların kart, alemlerin ikiyüzlülük sultanı, boyalı fahişeye bakıyordun. Bir yabancıya bakar gibi bakıyordu sana.

biir yeer kiii sevee..enlee..er sevilenleeenleerden esee..er yoook

Hayatın boyunca kim bilir sana neler söyledi. Çatallı dilini kulağından içeri sokup aklını nasıl da beyninden çekip çıkardı. Kaldırımının taşlarını mı saydırdı sana? Yoksa merdiven basamaklarını mı? Kiim bilir ne anlamlar yükledin her bir tanesine. Ne asalet düşleri, yalanları mırıldandı sana. Ha? Şarap diye yavaş yavaş damarlarına zerkettiği zehiriyle çürüttü seni.

beezmiindee kadeeeh kıırdıığıı..ımııız sevgilileeeer yoo..ook

Şimdi öylece yüzüne bakıyor değil mi senin?

"pardon?. kim pardon?... Anımsayamadım efendim, hafızamı tazeler misiniz lütfen?.."

Espri gibi oluyor ama, Kulüp'ümüze hoşgeldin üstad. Şimdi anlıyorsun değil mi, niye Bizans demişler ona. Bizansın bizanslığı hiç bir zaman taşında erguvanında olmadığını, saaadece, ammaaa.. saa..adece "insanında" olduğunu, ruhunun yaprakları tek tek toprağa düşüp seni bekledikleri şu akşam üstü, artık sen de anlıyorsun değil mi? Arnavutköy camiini tepeden gören evinin minik balkonunda o yalancının sana sahte bir şaşkınlıkla bakan yüzünü seyrederken?...

biir yeer kiii sevee..enlee..er sevilenleeenleerden esee..er yoook

Hesap .. ablacım .... altın saçının iki telini de dahil edersen..
Ömmes kullanıcısına teşekkür edenler
AnnE (02-05-2006), buena vista (02-05-2006), neron (02-05-2006), Süvari (03-05-2006), zumbul (02-05-2006)
Eski 02-05-2006, 12:33
zumbul - ait Avatar
zumbul zumbul bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 79/805
0 Mesaj ına 420 Kere teşekkür edildi
Tanımlı YavaŞ Gelİn,savuŞturamiyorum!

Alıntı:
Ömmes´isimli üyeden Alıntı
Bu akşam bu meyhaneye takılalım dedim de hamfendicim ..Şefim! Sen de şu ampullü radyonu lodos dalgasına çevirsen be, bu çaldığın karayel havaları yaramıyor.

czzt bzzt .. düm tek.. bzzt ..nsanın ermeni so.. czz..zzz..

aaaartık bu solaan

Hay yaşa! Tam aradığım dalga, biz bu dalgayla kendimiz lodos olur yenikapı sahilini döveriz be!

baaahçedeee

Hey gidinin Faruk Nafiz’i nasıl söyledin sen bu sözü desene bi? Ne canlanmış olabilir acaba. Niye soluverdi senin bahçen?

Hesap .. ablacım .... altın saçının iki telini de dahil edersen..

El insaf!
Üç beş sene de bir ortama uymak adına iki bardak içen adamın da aklını çeldiniz ya vallahi bravo.

Ama direneceğim,içmem kardeşim iç-meeeem!

Yoksa lakabı camış olan bendeniz bi içmeye başlasa hepiniz rakı diye içerdi alimallah.

ondan sonra dönecek ciğer süngere,uğraş dur.
zaten yürek sünger gibi bizde..
zumbul kullanıcısına teşekkür edenler
AnnE (02-05-2006), bikmisbroker (02-05-2006), buena vista (02-05-2006), neron (02-05-2006), Süvari (03-05-2006), Ömmes (02-05-2006)

Konuyu Toplam 3 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 3 Misafir)

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş arama yap
Modları Göster