Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Yorgunluk Neden ÖldÜrÜr Ve Çabucak Nasil Giderilebilir ? - Arka BahÇe Forumu
Arka BahÇe Forumu  

Geri Dön   Arka BahÇe Forumu > Nadas Alanı > Müştemilat > Sağlık
Kullanıcı ismi
Şifreniz
Kayıt ol SSS Üye Listesi Takvim Arama Bugünkü Mesajlar Bütün Forumları okunmuş kabul et

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Yorgunluk Neden ÖldÜrÜr Ve Çabucak Nasil Giderilebilir ?
Konudaki Cevap Sayısı
4
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
9509

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara Modları Göster
Eski 16-05-2006, 09:58
Arka'daş - ait Avatar
Arka'daş Arka'daş bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 39/21
23 Mesaj ına 59 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Yorgunluk Neden ÖldÜrÜr Ve Çabucak Nasil Giderilebilir ?

YORGUNLUK NEDEN ÖLDÜRÜR VE ÇABUCAK NASIL GIDERILEBILIR ?

Pers ordulari binlerce yil önce Yunanistan'i ele geçirmek için Atina

yakinina kadar gelmisler ve Marathon'da Yunanlarla savasmaya

baslamislardi.

Savasi Yunanlar kazandi ve bir asker sonucu Atina'ya bildirmek için Marathon'dan Atina'ya kadar hiç durmadan 42 km'den biraz fazla kostu. Sonucu bildirdi ve yere yigilip öldü. Bu olay yorgunluktan insanlarin, sporcularin nasil öldüklerini gösteren bir kanit olarak tarihe geçti.

bir turist olarak Atina çevresindeki yerleri gezerken deniz kiyisinda olan
Marathon'dan da geçmistim. Simdi spor yarismalarinda Marathon kosusu da
yapiliyor ve ölmemek için gereken önlemlerin hiç degilse birini yarismacilar aliyor, yani su içerek.

Fakat sudan baska ne çesit maddelerin de gerektigini herkes ve hatta her sporcu ve antrenör de bilmedigi için yine de bazi sporcular yarismalar sirasinda ölüyorlar. Geçen yaz Avrupa Futbol yarismasinda Kamerun'lu bir sporcunun futbol sahasi ortasinda öldügünü dünyaca izledik. Ölüm sebebini ben hemen anlayip dünyaya, haber ajanslarina ve Türkiye'deki TV lere duyurmaya çalistim. Fakat olumsuz bir tepki ile karsilastim.

Herkes yorumumu duyurmaktan kaçindi. Olayin gerçek sebebine açiklayan bir
yaziyi da okudugum gazetelerde görmedim ve TV lerde duymadim.
gerçek sebep vücutta normalde bulunan Magnesium = Mg isimli tuz iyonunun
azalmasidir.

Mg iyonunun kalp kasinin ve diger kaslarin normal çalismasinda en önemli
tuzlardan biri oldugunu ben "Findings of A Searcher" isimli ingilizce tip
kitabimda 1998 de yayinlamistim. Bu internet sitesinde de zaten o
kitabin tanitimi vardir. Fakat bilgiye baskalarinin ulasmamis olduklari
da insanlarin yorgunluktan ölmeye devam etmelerinden anlasiliyor. Ünlü
sinema yildizi Derya Arbas da dedesi öldü diye Los Angeles'ten

Istanbul'a gelip yolun uzunlugundan ve dedesinin üzüntüsünden yoruldu.
O çok uzun yolu bir daha geçti ve yine yoruldu ve yorgunluktan yataga
bile yatmadan evde bir koltuga uzandi ve öldü. Sebep yine vücudundaki Mg
iyonunu asiri derecede tüketmesi idi. Ölüm sebebini arastirip bulacaklar
diye gazetelerde haberler okudum ama sebep bulunmadi , herhalde
Mg arastirmasi yapilmadigi için ..

Amerika'da bir yolcu uçaginin pilotu Pasifik kiyisindan Atlantik kiyisina
uçarken, New York yakinlarinda uçus sirasinda bayilmisti. Bu gazetelerde haber olmustu. Sebep bulunamamisti ama ben sebebin tuzlarin tükenmesi oldugunu biliyordum. Çünkü 1971 yilinda Türk Hava Kuvvetlerinin yardimi ile yaptigim bir arastirmada bir saatlik uçus sirasinda bile vücutta Potassium = K iyonunun azaldigini Sodium =Na iyonunun arttigini saptamistim. Bu çalismami 1975 de NATO Uzay Tip Toplantisinda anlatmistim.

Bu da 1976 yilinda NATO – AGARD Proceeding'de yayinlanmisti. Bu yazimi okuyan Ingiltere'deki iki yazar yazdiklari kitapta, Soyuz II de ölen üç kozmonotun ölümünü açiklayan en dogru görüs diye belirttiler. Yazarlardan biri sonradan bana o kitabini gönderdi. Mg da da azalma olabilecegini sonradan anladim ve kitabima yazdim. Fakat bu bilgilerden yurdumuzdaki insanlarin haberi olmadigi için uzun ve sik hava yolculugu yapanlarin ne çesit tuzlari kaybederek ölümle karsilasabilecekleri yurdumuzda bilinmez.

Deplasmana çikan takimlarin maç kaybetmelerindeki önemli sebeplerden birisi
onlarda olan tuz kayiplaridir ve bu bilinmez ve giderilmez.

Turgut Özal ölmeden önce pes pese uzun uçak yolculuklarina çikarak kendini yordu ve bu yetmezmis gibi de evinde o yorgunlukla sabahleyin yürüme bandinda idman yaparken öldü. Acaba zehirlediler mi diye baskalarini suçladilar.Aslinda kendi vücudundaki K ve Mg iyonlarini uzun uçak yolculuklari ile tüketmisti ve yürüyüs idmani ile de son damlalari tüketti tipki Kamerunlu genç futbolcu gibi veya genç Derya Erbas gibi...

Gazetelerden zaman zaman genç sporcularin oyun sirasinda aniden fenalasip
öldüklerini de haber olarak çok okumusuzdur. Esas sebep Mg yetmezligidir. Ben ise bunu bildigim için ne zaman yorulursam hemen Mg içeren Calcidine granüle isimli ilaçtan bir ölçek yerim veya Magnesie Calcinee isimli ilaçtan bir ufak çay kasigi tozu yogurdun üstüne koyup yerim. Bunlari siz de doktorunuza danisarak alabilirsiniz.

Dr. Gültekin Caymaz, Fizik Tedavi Uzmani

(ABD)

Spor

Hekimligi

sertifikali

16

Aralik 2003,

Ankara
Arka'daş kullanıcısına teşekkür edenler
Beyaz Dü (15-09-2006), dentist (15-06-2010), Mazhi (14-06-2006), Vstmit (05-04-2022)
Eski 15-06-2010, 00:30
abk - ait Avatar
abk abk bağlı değil
6-MAT-A
Photobucket Er

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 29/61
19 Mesaj ına 56 Kere teşekkür edildi
Tanımlı ek bilgiler

çok kısa birşeyler ekleyebilir miyim?
magnesie calcinée çok emilmez, biyoyaralılığı çok çok azdır. laksatif (mülayim edici) olarak kullanılır.
sistemik etki istendiğinde hidroksit tuzu değil de direkt elementer magnezyum kullanılmalıdır. mesela magnesium diasporal gibi.
ancak birçok ilaçla etkileşip emilimini azaltması, böbrek yetersizliğinde ciddi zararlara yolaçması sebebiyle mutlaka hekim tavsiyesi ile kullanmalıdır.
abk kullanıcısına teşekkür edenler
dentist (15-06-2010), Master (15-06-2010), neron (15-06-2010)
Eski 15-06-2010, 11:44
ar_de_ - ait Avatar
ar_de_ ar_de_ bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 133/1013
108 Mesaj ına 737 Kere teşekkür edildi
Tanımlı .

açıklamalar için arka'daş ın yazısı çok faydalı olmuş. çözüm önerisi olarak da abk nın yazısı. site sakinleri adına teşekkür ederim.
fakat ilk yazı "tuz mu kaybettim sabahı görür müyüm ne alsam acaba" paniği yaratmamalı. magnesium diasporal ise ölümsüzlüğün garantisi değil
benim naçizane önerim : herşey ama azar azar ...
ar_de_ kullanıcısına teşekkür edenler
dentist (15-06-2010), Master (15-06-2010), neron (15-06-2010)
Eski 29-01-2011, 18:20
neron - ait Avatar
neron neron bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 139/3021
68 Mesaj ına 527 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Çok yorulmamak lazım!

http://www.milliyet.com.tr/80-yasind...27/default.htm

80 yaşında grup seks yapınca...
Bursa’da 80 yaşındaki sünnetçi, uyarıcı ilaç alıp evine temizliğe gelen kadın ve kocasıyla grup seks yaparken kalp krizi geçirerek hayatını kaybetti
10:29 | 29 Ocak 2011

İddiaya göre, Bursa’nın tanınmış sünnetçileri arasında yer alan 80 yaşındaki Hüseyin Birden, tek başına yaşadığı evine temizliğe gelen 40 yaşındaki N.K. ile para karşılığında birlikte oluyordu. Kadının kocası 43 yaşındaki Ş.K. da durumu biliyor ve ses çıkarmıyordu.

‘BANYODA BULDUK’ Önceki gün N.K., eşiyle birlikte Hüseyin Birden’in evine temizliğe geldi. Birden, temizlik sonrası N.K. ile 2 kez ilişkiye girdi. Bu sırada kadının eşi Ş.K. diğer odada bekledi. Yaşlı sünnetçiden sonra, kocası da eşiyle 3 kez birlikte oldu. Ardından da N.K., Ş.K. ve Hüseyin Birden, grup seks yapmaya karar verdi. Ş.K., N.K. ve Hüseyin Birden grup seks yaparken, yaşlı sünnetçi aniden fenalaştı. Ş.K. ve karısı N.K., adamı banyoya götürüp yüzünü yıkamaya ve ayıltmaya çalışsa da Birden, son nefesini vermişti.

Sünnetçinin öldüğünü anlayınca paniğe kapılan temizlikçi kadın ve kocası, yaşlı adamı banyodaki küvete yatırıp, polisi aradı. Çift, eve gelen polise “Eve geldiğimizde böyle bulduk” dedi. Ama yapılan kısa soruşturmada gerçek gün yüzüne çıktı. Adliyeye çıkarılan karı-koca savcılıktan serbest bırakılırken, 80 yaşındaki Hüseyin Birden’in cesedi otopsi için Adli Tıp Kurumu Morgu’na kaldırıldı.
(HABERTÜRK)
neron kullanıcısına teşekkür edenler
account (30-01-2011), AnnE (01-02-2011), ar_de_ (31-01-2011), buena vista (30-01-2011), dentist (29-01-2011), Master (30-01-2011)
Eski 31-01-2011, 18:59
ar_de_ - ait Avatar
ar_de_ ar_de_ bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 133/1013
108 Mesaj ına 737 Kere teşekkür edildi
Tanımlı tövbe tövbe ...

konuyla ilgili twitter yorumu :
zevkten gebermek bu mudur.. RT @Gilorya 80 yaşında grup seks yapınca... Bilemiyorum bilemiyorum. Tövbe tövbe diyorum.. http://bit.ly/fIH2a4
ar_de_ kullanıcısına teşekkür edenler
AnnE (01-02-2011), ChinaDex (27-10-2023), Master (03-02-2011)

Konuyu Toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş arama yap
Modları Göster