Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Faydalı bilgiler - Arka BahÇe Forumu
Arka BahÇe Forumu  

Geri Dön   Arka BahÇe Forumu > Nadas Alanı > Müştemilat > Teknoloji
Kullanıcı ismi
Şifreniz
Kayıt ol SSS Üye Listesi Takvim Arama Bugünkü Mesajlar Bütün Forumları okunmuş kabul et

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Faydalı bilgiler
Konudaki Cevap Sayısı
21
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
15092

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara Modları Göster
Eski 17-01-2007, 20:07
Ramo - ait Avatar
Ramo Ramo bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 603/2786
438 Mesaj ına 2346 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Faydalı bilgiler

İnternet Explorerde başlangıç sayfası sorunu

Son zamanlarda çok ça rastlanılan bir sorun.İnternet explorer açılış(başlangıç) sayfasının bir trojen tarafından değiştirilemez hale gelmesi çok sorulan bir soru.Ne yazıkki tarayıcınızı her çalıştırdığınızda o adresi açmak zorunda.sorunun çözümü için aşağıdaki adımları takip edniz.

Çalıştır'a giriyoruz ve 'regedit' yazıyoruz açılan sayfada F3'e ya da 'ctrl + F'e basıyoruz ve karşımıza 'bul' penceresi geliyor... Bu pencereye Start Page yazıyoruz.ve size bazı seçenekler buluyor bu seçenekler arasından 'start page'i bulup sağ tıklıyoruz ve değiştirilemeyan url gözüküyor'değiştir' diyoruz. Size seçili olarak başlangıç sayfanızın URL'si geliyor .. Siz bu adres yerine başlangıç sayfanız olmasını istediğiniz URL'yi yazıyorsunuz ve başlangıç sayfanız değişiyor...
Ramo kullanıcısına teşekkür edenler
account (18-01-2007), dohol (17-01-2007), iugur (18-01-2007), ohbafgeiehe (15-10-2021), Süvari (13-03-2007), tradingRot (15-10-2021)
Eski 19-01-2007, 17:31
Ramo - ait Avatar
Ramo Ramo bağlı değil
.

Tanımlı Tek Hamlede TÜm Dİsklerİnİzİ GÖrÜn

Bildiğiniz gibi Windos 98'in yada XP nin BİLGİSAYARIM penceresinde herhangi bir diske sağ tuşla tıklayıp ÖZELLİKLER' i seçtiğinizde o diskin toplam alanını, boş alanını ve bunun gibi birkaç özelliği görebiliyorsunuz. Eğer birden fazla diskiniz varsa bu durum oldukça can sıkıcı ve zaman alıcı olacaktır. Windows 98 size birden fazla diskin özelliklerini, basamaklı tek bir diyalog kutusundan kontrol etmenizi sağlıyor. Bunun için BİLGİSAYARIM penceresini açıp özelliklerini görmek istediğiniz diskleri seçin. Daha sonra bu seçili disklere sağ tuşla tıklayıp çıkan menüden ÖZELLİKLER' i seçin. Tüm disklerin özellikleri tek bir sayfada karşınızda!
cleanVot (15-10-2021), dohol (19-01-2007), Svetlniw (12-10-2021)
Eski 19-01-2007, 17:37
Ramo - ait Avatar
Ramo Ramo bağlı değil
.

Tanımlı Etin Yumuşak Olması İçin...

Hanım yemek yok dedi.Dolapta et var.Ziyafet zamanı.Ancak ön hazırlık yapın.aşağıda anlatacağım yöntemle eti ziyafete hazırlayın.Velhasıl sakız değil et yiyin..

Eti pişirmeden önce limon suyuna bulayıp bekletin. Birkaç damla limon suyu ile et daha yumuşak ve lezzetli olur. Daha çabuk pişer. Bir diğer yol ise eti yoğurtla marine etmek.Bazılarıda zeytin yağı ilave eder.Ama ben denemedim.
diğer iki yöntem denenmiş ve sakız sorununu çözmüştür.
dentist (31-01-2007), jordanhu18 (15-10-2021), madeleinejk1 (12-10-2021)
Eski 31-01-2007, 10:38
dentist - ait Avatar
dentist dentist bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 1.058/2200
469 Mesaj ına 3880 Kere teşekkür edildi
Tanımlı ttnetden mail gönderemeyenlere

Aşağıya aktaracağım yazıyı bir forumda gördüm aynı dertden muzdarip olanların dikkatine...

Alıntı:
İyi günler. Şirketimde 1024 sınırsız adsl aboneliği var. Yaklaşık 2 ay önce Outlook üzerinden mail gönderememe problemi yaşamaya başladım. Mail servis sağlayıcımla görüştüm. Beni telnet üzerinden pop3 ve smtp portlarından kendi serverlarına bağlamaya çalıştılar. Pop3 (110) te herhangi bir problem çıkmadı ama smtp (25) portundan bağlanamadım. Bizim bağlantımızla ilgili birşey oldugunu söylediler. İş yerinde internetle ağım arasında Linux bir server ve onda kurulu ASTARO vardı. ASTARO'yu iptal ettim. Zoom 6x adsl modem vardı Airties ile değiştirdim ama yinede 25 nolu porttan çıkamadım. ADSL Müşteri hizmetleri ısrarla ve inatla portumun kapalı olmadığını soylüyor. Sistemimde bu porttan çıkışı engelleyecek bişeyin olup olmadığını nasıl öğrenebilirim. Bence problem sistemimde değil adsl'de. ADSL'de bu problemi hangi merciler üzerinden çözebilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim zira mail gönderememekten dolayı tüm şirket üzerime çökecek. Teşekkürler.

Alıntı:
Aynı sorun bende de var telekom 25 nolu port u kapatıyor bende bi çözüme ulaşamadım...

Alıntı:
ben sorunu çözdüm. şimdi sıkı durun çunku hikaye tam bir komedi...

adsl müşteri hizmetleri ile olayın çözülemeyeceğini anlayıp telekom müdürlüklerini dolaşmaya başladım. Birkaç güvenlik görevlisi ile samimi muhabbet ve birkaç öğle yemeği ile bazı üst düzey çalışanların cep telefonlarını aldım. Bu kişilerle konuşmam sonucu en son 1 kişiye ulaştım ve ben sorunu anlatmaya yeni başlamıştım ki bana o.k. anladım karalisteye girmişsiniz dedi. Sisteminize mail ile kendini çoğaltmaya çalışan bir virus var, adsl serveride yurtdışından aldığı ip'lerinin banlanmaması için sizin kullanıcı adınızı 25 nolu port için karalisteye yazmış dedi. Kurtulmak için adsl numaranızı adsl bağlantısını aldığınız telefon numaranızı ve kullanıcı adınızı belirttiğiniz bir maili mail atabildiğiniz bir yerden karaliste@ttnet.net.tr'ye gönderin ve beni çıkartın listeden diyin dedi ve sorun halloldu. adsl müşteri hizmetleri çalışanları ise karalisteyi yenecek bişey zannediyo. En son müşteri hizmetlerini aradığımda benim kullanıcı adım karalisteden çıkartılmış mı kontrol edermisiniz dediğimde "beyfendi o karaliste nedir mecazi anlamdamı kullandınız ben tam anlayamadım" dediler. Bende teşekkür edip zamanımı öldürmek istemedim. Sizede kolay gelsin. Ben en kısa zamanda aboneliğimi iptal edip özel sektörden alacağım hizmeti. Başka çare yok. Sizde ole yapın bence bence belki o zaman satış sonrası hizmetin önemini anlarlar.
dentist kullanıcısına teşekkür edenler
alihoca (15-03-2007), flz (31-01-2007), Ramo (31-01-2007)
Eski 13-03-2007, 07:51
Süvari - ait Avatar
Süvari Süvari bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 685/2402
454 Mesaj ına 1691 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Alıntı:
Ramo´isimli üyeden Alıntı
İnternet Explorerde başlangıç sayfası sorunu

Son zamanlarda çok ça rastlanılan bir sorun.İnternet explorer açılış(başlangıç) sayfasının bir trojen tarafından değiştirilemez hale gelmesi çok sorulan bir soru.Ne yazıkki tarayıcınızı her çalıştırdığınızda o adresi açmak zorunda.sorunun çözümü için aşağıdaki adımları takip edniz.

Çalıştır'a giriyoruz ve 'regedit' yazıyoruz açılan sayfada F3'e ya da 'ctrl + F'e basıyoruz ve karşımıza 'bul' penceresi geliyor... Bu pencereye Start Page yazıyoruz.ve size bazı seçenekler buluyor bu seçenekler arasından 'start page'i bulup sağ tıklıyoruz ve değiştirilemeyan url gözüküyor'değiştir' diyoruz. Size seçili olarak başlangıç sayfanızın URL'si geliyor .. Siz bu adres yerine başlangıç sayfanız olmasını istediğiniz URL'yi yazıyorsunuz ve başlangıç sayfanız değişiyor...

Peki internet özelliklerindeki başlangıç sayfası bölümü halen kitli kalıyormu?
(Regedit değiştirildikten sonra)

Bende windows u başlangıç ayarlarına dönüştürerek kurtulmuştum o sayfalardan ama her seferinde ms sayfası geliyordu.

Cevabınız hayır ise yine tek çözüm format olarak kalacak gibi.
Süvari kullanıcısına teşekkür edenler
almazb69 (15-10-2021)
Eski 13-03-2007, 08:30
dentist - ait Avatar
.

Tanımlı

Sadece bu problemi çözmek için yazılmış programlar var ve çok başarılı şekilde sorunu çözebiliyorlar , benimde başıma gelmişti ve gerçekten bazen regeditden bile mudahale yeterli olmuyor. Sonuçta program kullanarak çözmüştüm , şu an ismini hatırlamıyorum ama yüzlerce programlık gerekli-gereksiz program arşivimde olmalı bu program isteyen olursa bulabilirim.
ak3 (12-10-2021), alihoca (15-03-2007), ilonitu (14-10-2021), Larisafuect (12-10-2021), RogerCrums (14-10-2021)
Eski 15-03-2007, 14:55
Lizzy - ait Avatar
Lizzy Lizzy bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 82/262
70 Mesaj ına 293 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Bunca zamanır aklım nerdeymiş??

tüh ki tüh...tiyatroda önümdeki,yanımdaki,sağım ve solumdaki-4 yönden yani-oyun süresince devam eden sinirlerimi zıplatan fısıltı sahipleriyle mücadele etmekten yorgun düşmüştüm yıllardır.o yüzden gitmemeye başlamıştım.ama dün birden aynı benim gibi bunalım geçiren orta yaşlı bir bey fırladı yerinden ve'Yetti artık leynnn'diye bağırdı arkasındakine.Ve aynen oturdu yerine.Tamamdı.Bitmişti sorun.Evet absürddü.Kara mizahtı.Etik değildi.Ama ampulüm birden yandı ya.Ben ona bakarım.

Faydalı bilgi mi bu şimdi yani diyen çıkarsa cevabımene ve gör...
AnnE (11-06-2007), dentist (10-06-2007), jordanhu18 (14-10-2021), VideoJarm (14-10-2021), wildauh69 (15-10-2021)
Eski 10-06-2007, 21:48
dentist - ait Avatar
.

Tanımlı Adsl üyeliklerinde şartlara dikkat!!!

yaz-tablo.gif

Ttnet'in yaz fırtınası sloganı ile duyurduğu yeni kampanyasına göre 4 Haziran - 31 Ağustos 2007 tarihleri arasında 24 aylık abonelik sözleşmesi imzalayan abonelere resimde görüldüğü gibi normal internet tarifelerinin yarısı kadar indirim uygulanayacak.

Ancak bu uygulamada kış fırtınası başlatacak olan durum, indirim süresinin 2008'de bitiyor olması. yani bu şu demek 2008'den itibaren normal tarifeye geçiyor ve 24 ay boyunca tarifenizi düşük bir tarife ile değiştiremiyorsunuz. ayrıca 31 aralık 2007 tarihine kadar mevcut tarifenizide değiştiremiyorsunuz.

kampanya ile ilgili detaylara buradan ulaşabilirsiniz.
alihoca (11-06-2007), BlKem (17-02-2022), ohbafgeiehe (15-10-2021)
Eski 01-10-2007, 08:36
dentist - ait Avatar
.

Tanımlı vdsl geliyor

ADSL'i 20'ye katlayacak sistem geliyor
Türk Telekom'un VDSL2 hizmeti sayesinde bir film 4 dakikada indirilebilecek

01.10.2007 09:14

Hızlı internet erişimi ADSL’de altyapı yatırımlarını artıran Türk Telekom (TT), mevcut hız kapasitesini 20’ye katlayan VDSL2 servisini başlatmaya hazırlanıyor. TT’nin ocak ayında çıkaracağı VDSL2, ilk etapta 100 bin aboneye ulaştırılacak ve 30 megabit hızda olacak. Böylece ADSL’de 4 megabit olan hız da bir anda 8’e katlanmış olacak.

VDSL2 sayesinde bireysel kullanıcılar da oldukça gelişmiş seviyede internet erişimine sahip olabilecekler. Örnek vermek gerekirse, 700 MB’lık DivX formatında bir film, VDSL2 sayesinde 4 dakikada, 5 MB büyüklüğünde bir müzik dosyası ise 25 saniyede bilgisayara yüklenebilecek.

TT ayrıca internet erişimindeki hız kapasitesini de kademeli olarak artıracak. Planlara göre, bu sıralama 8 , 12, 16, 20, 24 ve 30 megabit olacak. 30 Mbitlik paketin fiyatını açıklamayan TT yetkilileri, hız artışıyla birlikte ADSL ücretlerinde düşüş olacağını söyledi.

TT, New York’ta!
Altyapı sağlayıcısı TT, ADSL hizmetinde olduğu gibi VDSL2 servisini de toptan olarak satacak. Ardından da başta TT Net olmak üzere diğer şirketler bu servisi son kullanıcıya ulaştıracak.

İlk etapta 30 megabit olan hız seviyesi, 70 megabite kadar çıkacak. Şirketin 2008 sonu hedefi bu servisi 250 bin kullanıcıya ulaştırmak. Bunun için ciddi altyapı yatırımı yapan firma, yurtdışı çıkış hatlarını da kuvvetlendirmek için çalışma başlattı. Bu kapsamda New York, Londra ve Paris’te POP noktaları kurulacak. Bu sayede gerek duyulduğunda buralardan da hizmet alınmış olacak.

VDSL2 aynen ADSL’de olduğu gibi telefon hattı kullanılarak ve hat meşgul edilmeden kullanılıyor. Sadece modemlerin bu teknolojiye uyumlu olması gerekiyor.

VDSL2 sayesinde, kullanıcılar Triple Play denilen ses, görüntü, veri, yüksek çözünürlüklü televizyon (HDTV) ve interaktif oyunlardan da yararlanabiliyor.

MİLLİYET / Şükrü Andaç
alihoca (11-10-2007), jordanhu18 (14-10-2021), omuwuoreleb (15-10-2021), Ramo (01-10-2007)
Eski 10-10-2007, 10:32
dohol dohol bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 187/292
54 Mesaj ına 2054 Kere teşekkür edildi
Tanımlı a.q nedir.

Forumların, MSN görüşmelerinin vazgeçilmezi aq yanlış kullanılan harf kombinasyonları Listesinde birinci.

Yanlış anlaşılma sonucu "aq"nun itibari sarsılmıştır. Bu konuya açıklık getirmek için bu iki harfin buluşmasını biraz inceleyelim.

aq ne demek?

aq`nun açılımı "anti-quote" dir. Bir mesajdan alıntı yaptığınızda mesaj kodunda beliren "Quote" kelimesi alıntı anlamına geliyor. Yani anti-quote = alıntı yapılamaz!

aq ne gibi durumlarda kullanılır?

aq, diğer bir üyenin alıntı yapmasını istemediğiniz mesajların genelde sonuna eklenir. Mesela:

Paylaşımların için teşekkürler aq

Açıklaması: O kadar alçak gönüllüyüm ki, mesajımı alıntı yapıp bana mesaj yazarak konuya ilgi gösterdiğim ve yorum yaptığım için teşekkür etmene gerek yok.

Başım ağrıyor aq

Açıklaması: Şimdi kesin sen bunu alıntı yapıp geçmiş olsun diye mesaj atacaksın. Peki sen geçmiş olsun diyince geçmiş mı oluyor?`Hayır. Onun için mesajımı alıntı yapmanı istemiyorum (=aq)

Fenerbahçe Galatasaray dan iyi aq

Açıklaması: Ben bu konuda o kadar eminimki, senin alıntı yapıp bana aksini savunman için hiç bir neden yok, hiç zahmet edip alıntı yapma istemiyorum!

Bu konu o kadar çok insanı rahatsız ediyor ki, Mesajlarının alıntı yapılmasından hoşlanmayan gruplara rastlamak mümkün. Bu grupların geneline "aq çocukları" deniliyor.
dohol kullanıcısına teşekkür edenler
Ramo (11-10-2007), wildauh69 (15-10-2021)

Konuyu Toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş arama yap
Modları Göster