Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Guruba gush’bakışı.... - Sayfa 21 - Arka BahÇe Forumu
Arka BahÇe Forumu  

Geri Dön   Arka BahÇe Forumu > Bahçıvanlar > Fidanlık
Kullanıcı ismi
Şifreniz
Kayıt ol SSS Üye Listesi Takvim Arama Bugünkü Mesajlar Bütün Forumları okunmuş kabul et

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Guruba gush’bakışı....
Konudaki Cevap Sayısı
14167
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
627260

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara Modları Göster
Eski 27-05-2006, 18:10
bikmisbroker - ait Avatar
bikmisbroker bikmisbroker bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 590/835
107 Mesaj ına 2990 Kere teşekkür edildi
bikmisbroker - MSN üzerinden Mesaj gönder
Tanımlı

Alıntı:
serdarkus´isimli üyeden Alıntı

Ama zaten bu soru çok kolaydı, birkaçbin senede çözülüverdi.
Aciyorum bizden sonra ki NESiLLERE, cozecek "SORU" lari bile olmadan "OT" gibi yasayip gidecekler bu dunyadan..
Borsadan Kagit alirken zarar edilmesi halinde "Gaynana ve Hanim" ikilisine verilecek cevabi da (birkac bin senede) bulursak EGER, yasamin hicbir anlami kalmayacak..

Hanimm, ne dersin accuk kagit alsakmi?? Uccundan accuk yaw..
TEKNiGE iNANMA TEKNiKSiZ KALMA. Bikmisbroker
bikmisbroker kullanıcısına teşekkür edenler
hakan (27-05-2006), serdarkus (28-05-2006)
Eski 27-05-2006, 20:51
hakan hakan bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 277/289
95 Mesaj ına 639 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Evde oklava türünden nesneleri saklamadan bu tür sorular sormak sakıncalı olabilir
hakan kullanıcısına teşekkür edenler
serdarkus (28-05-2006)
Eski 29-05-2006, 10:07
serdarkus - ait Avatar
serdarkus serdarkus bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 317/1236
52 Mesaj ına 2228 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Günün teferruatı: Gurt ürür borsa yürür..

"DEVLETİN çok önemli makamlarında hissedilen ve giderek yükselen ağır bir kriz var.

Volkanik bir hızla yaklaşan bu krizin adı Kerkük...

Soru şu:

-Eğer Barzani Kerkük’ü bir Kürt kenti olarak ilan eder ve federatif sınırlarının içine alırsa Türkiye ne yapacak?

Bu soru Milli Güvenlik Kurulu’ndan Dışişleri’ne, oradan Genelkurmay karargáhına kadar gidiyor.

Ve önceki gün soruyu Dışişleri Bakanlığı’nın çok önemli bir ismine soruyorum.

İşte cevap:

Biz bu konudaki hassasiyetimizi hem ABD’ye hem de Bağdat’a ilettik.

- Ne dediniz?

Eğer böyle bir fiili durum olursa bu Irak’ın toprak bütünlüğünü bozar.

- Yani?

Yani böyle bir durumda artık olayları kimse kontrol edemez.

- Bu oraya gireriz anlamına mı geliyor.

O saatten sonra kimse ne olacağını bilemez anlamına geliyor.

- Türkiye’nin sınıra yaptığı yığınağın bununla bir ilgisi var mı? Bir mesaj mı?

Türk ordusu kendi topraklarında istediği yerde istediği güç miktarında bulunabilir. Buna da kimse karışamaz.

Bu konuşmaların buraya aktarmayacağım bölümlerinden çıkardığım yorum ise şu:

- Kerkük’te bir fiili duruma karşı Türkiye’nin reaksiyonu "çok özel sır" kapsamındadır.

Evet, Kerkük önümüzdeki dönemde Türkiye’nin gündemine "volkanik bir kriz" olarak düşecek.

Nitekim Talabani’nin önceki gün söylediği şu söz bu krizin derinliğini daha da netleştiriyor:

- Türk ordusunun sınıra yaptığı yığınak halkımızı tedirgin ediyor.

Bu sözün perde arkasındaki anlamı ise şu:

- Türk ordusunun sınırda yarattığı sıcak durum yüzünden Kerkük’ü bir Kürt kenti olarak ilan edip Kürdistan federe devletine katamıyoruz.

Eğer böyle bir durum olursa "savaş rüzgárları" esmeye başlayacak demektir.
....

FATİH ÇEKİRGE/HÜRRİYET"
bikmisbroker (29-05-2006)
Eski 29-05-2006, 10:57
Master - ait Avatar
Master Master bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 6.503/2290
5427 Mesaj ına 23007 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Sevgili serdarkus Dilerim bunları hatırlıyorlardır

"Tarih yazmak, tarih yapmak kadar mühimdir. Yazan yapana sadık kalmazsa, değişmeyen hakikat insanı şaşırtıcı bir hal alır." M.Kemal Atatürk

Amerikalı general Mc.Arthur "Hatıralar"ında büyük devlet adamlarından biri olarak tanıdığını ifade ettiği Atatürk'le 1933'te Ankara 'da yaptığı bir mülâkatta şunları kaydeder: "Sizin Türkiye'nin geleceği hakkında tasavvurlarınız nedir diye sorduğumda. -Allah nasib eder, ömrüm vefâ ederse Musul, Kerkük ve Adalar'ı geri alacağım. Selânik de dahil Batı Trakya'yı Türkiye hudutları içine katacağım."

Atatürk:"Türkler bu topraklarda tam batı medeniyetli 25 milyonluk bir cemiyet olunca kendi kendilerini savunacaklar. 50 milyona çıkınca, eğer çevrelerinde bazı meseleleri varsa o vakit onlara bir göz atacaklar."
''Gelişmekte olan bir ülke enflasyonu düşürebilir.. Yolsuzlukları azaltabilir.. Bütçelerde kısıntıya gidebilir.. Özelleştirme yapabilir..Ama yine de zenginleşemeyebilir! Çünkü bilgi değil,yalnızca mal üretiyordur." Juan Enriquez
Master kullanıcısına teşekkür edenler
bikmisbroker (29-05-2006), R.W (29-05-2006), serdarkus (29-05-2006), Süvari (29-05-2006)
Eski 29-05-2006, 12:45
serdarkus - ait Avatar
.

Tanımlı Hatıralar hayal oldu..

Çok değil, istesen de unutulmayacak bir geçmişte, o zamanki Cumburbaşkanı'mızın siyasi hayatındaki tüm söylevlerinde, ülkemizden bahsederken “Misak-ı Milli Sınırlarımız” tanımı vardır.

Son yıllarını düşünüyorum, ülkenin gündemi, kabaca… " Dünya Devletleri, Türki Devletler, Avrupa, Birlik oluşumu ve tüm bu çerçevede Tükiye’nin yeri”

Sonra arada bir de küçük enstantane hatırlıyorum.. Azerbeycan –sanırım- Başbakanı veya Cumhurbaşkanı idi. Bir beyanatında, “uzun çileli yıllarda, Anavatan dedik, sayıkladık.. sonra kavuştuk. Hasretle beklediğimiz TV yayınlarınızı izlemeye başladık.. yüzümüz kızardı, utandık" mealindeydi.

Şu an çevremizdeki en büyük mesele.. sanatı apaçık ve gocaman mankenleri akşam dizide ve televolede kim gapacak, yurdum halkıyla beraber genç bebeler de akşam vakti ona bir göz atacak.. her nerede ve nasıl yaşanıyorsa!

Çok şey hatırlamak istemiyorum, aslında belki de 17 şu an yaşında olup hatta kulağımın birini de deldirmek istiyorum..
bikmisbroker (29-05-2006), Emin (30-05-2006), kasved (24-06-2006), Süvari (29-05-2006)
Eski 30-05-2006, 12:47
serdarkus - ait Avatar
.

Tanımlı ayran içtim karnım şişti..

''EKONOMİ TEDİRGİN Mİ? LİDERLER DOĞRU PİSTE, EL ELE! LORKE LORKE''

"Siyasi lorke...

ÇOK mutlu bir görüntüydü.

Halay çeker gibi liderler el ele tutuşmuşlardı.

Düğün salonunun DJ’i kasedi takmayı unutmuş gibi olsa bile, bu siyasi oyunun bir adı da şu:

"Siyasi lorke..."

İnsana oynama değilse bile oynatma duygusu veriyor.

Peki...

O zaman Deniz Baykal ile Mehmet Ağar’ın, o elini havaya kaldırdıkları Başbakan için söyledikleri "Türkiye’yi batırdı" şeklindeki sözleri doğru değildi.

Spordan siyasetteki transfer törenlerine kadar bilirsiniz, birisinin elini tutup havaya kaldırmanın ne anlama geldiğini.

*

Liderlerin el ele tutuştukları günkü borsa ve dolar durumu göz önüne alınırsa, bu muhtemel bir krize karşı önlemdi diyorlar.

Olabilir...

O zaman dolar fırladığı an, dolardan önce Baykal ile Ağar’ın fırlayıp doğru Başbakan’a koşmaları ve işadamlarımızın alkış ritimleri eşliğinde ellerini havada birleştirerek iki tur "üçadım" oynamaları yeterli olacak.

Ya da borsa düşmeye kalkarsa...

Bütün dünyada ekonominin iyi gitmesi için yatırım-üretim-verimlilik gibi şartlar aranırken, bizde liderlerin "lorke pozisyonuna" geçmeleri işe yarıyorsa, bu iyi bir şey.

Mesela çiftetelli oynamaya başladıkları zamanlarda da, ihracat patlıyormuş...

*

Görüyorsunuz Türk zekásı yaratıcı.

Muhalefet liderleri, meydanlarda-ekranlarda, "Bu Başbakan ve iktidarının Türkiye’yi bir felakete sürüklediğini" söylememişler miydi birkaç saat önce ve birkaç saat sonra.

O aradaki ellerin havada birleşmesi ne oluyor:

Siyasi istikrar...

Oysa bu toplumu aptal yerine koymak bir yana, bir siyasi ciddiyetsizlik, bir tutarsızlık, bir aldatmaca değil mi?

Yani siyasi istikrarsızlığın ta kendisi...

Olsun...

Demek ki bizim ekonomimize böylesi yarıyor.

Bundan böyle borsa sallandı, dolar yükseldi, ekonomi tedirgin mi?.. Liderler doğru piste, el ele...

Lorke de lorke...

B.Coşkun"

Endeks bu seans niye düştü diyenler.. hani nerede, oynandı mı ki bugünkü lorke!
bikmisbroker (30-05-2006)
Eski 30-05-2006, 13:58
bikmisbroker - ait Avatar
bikmisbroker bikmisbroker bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 590/835
107 Mesaj ına 2990 Kere teşekkür edildi
bikmisbroker - MSN üzerinden Mesaj gönder
Tanımlı

Alıntı:

"Siyasi lorke..."

İnsana oynama değilse bile oynatma duygusu veriyor.
Peki...
O zaman Deniz Baykal ile Mehmet Ağar’ın, o elini havaya kaldırdıkları Başbakan için söyledikleri "Türkiye’yi batırdı" şeklindeki sözleri doğru değildi.

Spordan siyasetteki transfer törenlerine kadar bilirsiniz, birisinin elini tutup havaya kaldırmanın ne anlama geldiğini.
*
Bundan böyle borsa sallandı, dolar yükseldi, ekonomi tedirgin mi?.. Liderler doğru piste, el ele...

Lorke de lorke...

B.Coşkun"

Endeks bu seans niye düştü diyenler.. hani nerede, oynandı mı ki bugünkü lorke!
Bu ulkedeki ekonomi, siyaset ve halk ancak bu kadar hafife alinabilir..
Lorke Lorke Lorke Lorke Esgatino Lorke..
(Bir zamanlar "Hisseli Harikalar Kumpanyasi" isimli bir oyun vardi, ne gulerdik yarabbi..)
TEKNiGE iNANMA TEKNiKSiZ KALMA. Bikmisbroker
bikmisbroker kullanıcısına teşekkür edenler
serdarkus (30-05-2006)
Eski 30-05-2006, 14:35
serdarkus - ait Avatar
.

Tanımlı hazır başlamışken..

Alıntı:
...Sonra arada bir de küçük enstantane hatırlıyorum.. Azerbeycan –sanırım- Başbakanı veya Cumhurbaşkanı idi. Bir beyanatında, “uzun çileli yıllarda, Anavatan dedik, sayıkladık.. sonra kavuştuk. Hasretle beklediğimiz TV yayınlarınızı izlemeye başladık.. yüzümüz kızardı, utandık" mealindeydi.

Şu an çevremizdeki en büyük mesele.. sanatı apaçık ve gocaman mankenleri akşam dizide ve televolede kim gapacak, yurdum halkıyla beraber genç bebeler de akşam vakti ona bir göz atacak.. her nerede ve nasıl yaşanıyorsa!

Çok şey hatırlamak istemiyorum, aslında belki de 17 şu an yaşında olup hatta kulağımın birini de deldirmek istiyorum..

Sözü uzatmaya gerek yok... Tarih göstermiştir ki, adım adım yozlaşır toplumlar... Sonra öyle bir gün gelir ki, nerede hata yaptık sorusu sorulduğunda, artık yapacak bir şey kalmamıştır...

GÜNDEMİN İÇİNDEN

Mini etek giyersen Beyaz Show'a çıkarırım

30.05.2006
OSMAN ÖZSOY

İSİMLERİ Fatma, Esra, Şemsi, Fatoş ve Bahriye... Üçü evli ikisi bekar 3 kadın. Bostancı'dan bindikleri konuk servisi kendilerini Kanal D'de yayınlanan Seda Sayan'ın programına götürüyor.

Amaçları programda eğlenmek değil... Seda Sayan'ın programında kimi zaman mağdurlara yardım edildiğini gördüklerinden, bir gözü görmeyen, diğeri de kapanmak üzere olan Bahriye G.'nin tedavisine belki yardımcı olurlar ümidiyle programa gidiyorlar. Eş dostu araya koyarak, bir yolunu bulup programa konuk ayarlayan ajansla temasa geçmeyi başarıyorlar.
İlk şoku daha girişte yaşıyorlar. Evli 3 kadın başörtülü. Güvenlik bu halde programa alamayacaklarını, başlarını açarlarsa ancak içeriye girebileceklerini söylüyor. Başları açık olduğu için içeriye alınan Esra ve Fatoş aynı zamanda teyze kızları. Onları ise 'güzelleri öne alıyoruz, siz en öne geçin diyerek...' ön sıraya oturtuyorlar.

İçeri giremeyen 3 kapalı kadından Fatma T. ve Bahriye G. kardeş. Diğer kapalı bayan Şemsi ise 'buraya kadar geldik madem...' diyerek başını açarak programa katılıyor.

Güzeller öne...
AYLARDIR programa katılmanın bir yolunu bulup, hiçbir sosyal güvenliği olmayan kardeşi Bahriye'nin göz tedavisini yaptırabilme telaşında olan Fatma Hanım kardeşiyle dışarıda kalıyor. Yani, oraya gidiş amaçlarına göre programda en olması gereken iki kadın sırf kapalı oldukları için içeriye alınmıyor. Program tam başlamak üzere iken, salonda kalan boş yerleri doldurmak üzere arka sıralara oturtuluyorlar. Artık işin tadının kaçtığını düşünerek, meramlarını anlatma gereği bile duymuyorlar.

Bir şartla...

Program bitiminde konuk organizasyonu yapan ajans yetkilisi kızlardan Esra'ya yaklaşarak, 'Eğer mini etek giyersen, seni Beyaz Show'da Beyaz'ın yanındaki koltuğuna bile oturturum...' diyor.

Bu konuda sıralanabilecek o kadar çok örnek var ki, anlatmaya sütunlar yetmez. Bu tür programların hepsinde benzer manzaralar yaşanıyor.
Toplumun giderek tefessüh etmesinde ve yozlaşmasında programların etkisi giderek daha çok sorgulanmaya başladı.

RTÜK'e şaşırmış...

İLK Popstar yarışmasının jüri üyelerinden olan Ertuğrul Özkök'ün damadı Ercan Saatçi, şimdilerde Star Avı'nda aynı görevle her hafta ekranlara geliyor. Yarışmacılardan çok jüri üyelerinin ön plana çıktığı televizyon şovunda yaşananlardan Ercan Saatçi de rahatsız olmuş ve şunları söylemiş; 'Ekranda yakışık almayan laflar ediliyor ve RTÜK kapatmıyor. Ne oluyor anlamadım. Herkes konuşmalı; ama adabı ve edebiyle konuşmalı. İlk hafta gerçekten çok gerildim, ikinci hafta çok mutsuz oldum ben niye buradayım' diye.

Özenti katiller...

DÜN gazetemiz Tercüman'da vardı. Samsun'da kız yüzünden Anadolu Lisesi öğrencisi 2 genci öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan ve Samsun E Tipi Kapalı Cezaevi'nde ayrı bir koğuşa konulan 19 Mayıs Lisesi son sınıf öğrencisi A.A. tek kişilik koğuşta psikolog gözetimine alınmış. Psikologlar, çifte cinayetin film karakterlerine özenme sonucu işlendiği kanaatine varmışlar.
Danıştay'a yapılan saldırıyı gerçekleştiren Avukat Alparslan Aslan'ın da, Polat Alemdar'a özendiği yansımıştı gazete sayfalarına...

Sözü uzatmaya gerek yok... Tarih göstermiştir ki, adım adım yozlaşır toplumlar... Sonra öyle bir gün gelir ki, nerede hata yaptık sorusu sorulduğunda, artık yapacak bir şey kalmamıştır...

AKP iktidarının ilk göreve başladığı günlerdi. Bir toplantı amacıyla bulunduğum Marmaris'te hazır gelmişken Kenan Evren Paşa'yı da ziyarete gitmiştim. Bir ara söz arasında, 'Bunların yapacağı ilk işlerden biri, şu magazin programlarına da bir çeki düzen vermek olmalı...' demişti. Maalesef bu konularda kayda değer adımlar atılamadı.

Toplumu saran sosyal virüslerin, radyoaktif maddelerden daha kalıcı etkiler bıraktığının farkına ne zaman varacağız acaba?
Bu yolun sonu iyi değil de...
(Tercüman)"
Eski 30-05-2006, 17:13
serdarkus - ait Avatar
.

Tanımlı Bugün ne oldu:

Daha fazla ciddiyet, delikanlı adamı bozar..

deve.jpg
Emekli (30-05-2006), Ramo (30-05-2006)
Eski 30-05-2006, 18:47
dentist - ait Avatar
dentist dentist bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 1.058/2200
469 Mesaj ına 3880 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Günün anısına ...

..sevisgen.jpg..
dentist kullanıcısına teşekkür edenler
Emekli (30-05-2006), Emin (30-05-2006), neron (01-06-2006), serdarkus (31-05-2006)

Konuyu Toplam 6 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 6 Misafir)

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş arama yap
Modları Göster