Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
metamorphosis - Sayfa 2 - Arka BahÇe Forumu
Arka BahÇe Forumu  

Geri Dön   Arka BahÇe Forumu > Piyasalar > Elliot Waves
Kullanıcı ismi
Şifreniz
Kayıt ol SSS Üye Listesi Takvim Arama Bugünkü Mesajlar Bütün Forumları okunmuş kabul et

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
metamorphosis
Konudaki Cevap Sayısı
127
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
36093

Konu Seçenekleri Modları Göster
Eski 19-01-2007, 21:46
ewp ewp bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 119/23
39 Mesaj ına 71 Kere teşekkür edildi
Tanımlı vobçu hıdır

endeks %12,69 luk çıkış yaptı, kimimiz sevindik kimimiz ilgilenmedik, kimimiz kazandık kimimiz ise kaybettik. evet kaybedenler de var mesela vobçu hıdır. nasıl mı detaylar aşağıda.

neşeniz bol olsun
dohol (20-01-2007), Ramo (19-01-2007)
Eski 20-01-2007, 00:44
ewp ewp bağlı değil
.

Tanımlı robert miner

temel olan toplam 5 adet formasyon vardır. bunlar sırasıyla itki (impulse), diagonal, zigzag, flat ve üçgen (triangle) dir. bu formasyonların türev ve kombinasyonları bir kenara, itkilerin içsel yapısı 5-3-5-3-5, diagonallerin 3-3-3-3-3 veya 5-3-5-3-5, zigzagların 5-3-5, flatların 3-3-5 ve üçgenlerin 3-3-3-3-3 şeklindedir. İtkilerde çeşitlilik yok, ama diğerlerinde oldukça fazla sayıda çeşit var. bazıları biliniyor bazıları ise bilinmiyor çoğunluk tarafından. bu konuda teroik bir tartışmaya henüz girmeyeceğim. robert minerda bu teroik çeşitlilikten sıkılmış olmaliki kendince elliott dalgalarını 3 ler ve 5 lere indirgemeye çalışmıştır. bu anlamda da oldukça başarılıdır. yukarıda verdiğim içsel yapılara göre aslında bazen oldukça etkindir minerin önerileri. şöyleki, iki adet 3 lük yapı yanyanana gelmişse (..-3-3-?-...) bir sonraki aşama da ?=3 dalgalık bir düzeltme veya 5 lik bir itki/ diagonal olmak zorundadır. başka bir örnek iki adet 5 lik yapı yanyana gelmişse (..-5-5-??-...) ??=3 lük bir yapının (düzeltme) gelmesi kaçınılmazdır. benzer şekilde 5 ve 3 lük iki yapı sonrası (..-5-3-???-...) 5 lik veya 3 lük bir hareket gelmek zorundadır. 3 ve 5 lik iki yapı sonrası (..-3-5-????-...) ise 5 lik veya 3 lük bir dalga oluşacaktır. puzzle ın parçalarını birleştirmek zordur, ama keyiflidir. bu olasılıklar basit bir gözlemle bile bir önceki, iki önceki dalganın içsel yapısına bakarak azaltılabilir. mesela itki ve flat arasındaki fark çok barizdir. minerin basite indirgediği bu etkin ve sezgisel yöntem elbetteki tek başına anlamlı ve yeterli değildir. ama önünü görmek isteyen traderlar için başlangıç noktası olabilir.
dohol (20-01-2007)
Eski 20-01-2007, 08:57
AnnE - ait Avatar
AnnE AnnE bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 606/518
314 Mesaj ına 5526 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Ne zamandır rahmetli Elliot Bey yed edilmiyordu.Anladığım kadarı ile adamcağızın kemikleri ısınacak yeniden.

İyi yere dükkan açtın Ewp Bey.

Yanlız dikkat et damardan gelecek ince sorularla beynini tarumar etmeye teşebbüs edecek fazla sayıda kişi var buralarda.Pek sesleri çıkmaz lakin soracakları sorulara vereceğin cevapları burada yazmaya uğraşacağına git sağlam bir universiteye doktora tezi ver.Daha azıyle yetinmez bunlar.

Kolay gelsin , yüce rabbim sabır versin.Biz de bu arada birşeyler öğrenelim.

Ne demiş atalarımız '' elliotçuyu 5 köyden kovarlar , o yeniden saymaya başlar.''
AnnE kullanıcısına teşekkür edenler
chem73 (20-01-2007), Süvari (21-01-2007), TheSecret (20-01-2007)
Eski 20-01-2007, 10:02
TheSecret TheSecret bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 193/144
60 Mesaj ına 370 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Alıntı:
AnnE´isimli üyeden Alıntı
Ne demiş atalarımız '' elliotçuyu 5 köyden kovarlar , o yeniden saymaya başlar.''

Eski 20-01-2007, 13:18
ewp ewp bağlı değil
.

Tanımlı

Alıntı:
AnnE´isimli üyeden Alıntı
Ne zamandır rahmetli Elliot Bey yed edilmiyordu.Anladığım kadarı ile adamcağızın kemikleri ısınacak yeniden.

İyi yere dükkan açtın Ewp Bey.

Yanlız dikkat et damardan gelecek ince sorularla beynini tarumar etmeye teşebbüs edecek fazla sayıda kişi var buralarda.Pek sesleri çıkmaz lakin soracakları sorulara vereceğin cevapları burada yazmaya uğraşacağına git sağlam bir universiteye doktora tezi ver.Daha azıyle yetinmez bunlar.

Kolay gelsin , yüce rabbim sabır versin.Biz de bu arada birşeyler öğrenelim.

Öğrenmek ve öğretmek isteyene kapımız her daim açıktır. Tek koşul vardır benim için o da, ne idüğü belirsiz olan internet dünyasının 2. el kaynaklarının geçersizliğidir.
Sn. Anne pası verdi bize nedenini açıklamak düştü. Aşağıdaki alıntı köy ve kovulma mevzuunun sonuç kısmıdır.
Alıntı:
Bu topiği aslında teorik amaçlı bilgi paylaşımı için açmıştım. Fakat teorik paylaşımın tek taraflı olması mümkün değildir. Paylaşım yapmak isteyen kimi üyelerle yaptığım yazışmalarda farklı şeylerden bahsedildiğini ve/veya mazinin hesaplaşmasının yapıldığını anladığım gün tartışmayı bıraktım. Kimisi bende bilirim hemde senden daha iyi dedi, ispat istedi nasıl anlamışım yükseleceğini diye. Kimisi internetten bulduğu olmayan kaynaklarla daha fazla şey bildiğini ve mat edeceğini düşündü. Gitti başka bir forumda burada benim eleştirdiklerimi yazdı utanmadan sıkılmadan. Alışkanlık işte ne yapacaksın. Kimisi teknik analize bakışımı sevmedi. Kimisi imzamı çok iddialı buldu. Kimisi kankalarıyla gelip topiği 1 yıldızla ödüllendirdi. Kimisi performansımı gözünde bir mit olan başka birininkine benzetti. Kimisi kazanç yüzdesiyle övündü, ama kayıp yüzdesinden hiç bahsetmedi. Güldük geçtik, yeri geldi sinirlendik. Hepsine amenna dedik. Sözün özü ewp bugün itibariyle 2 yıllığına forum dünyasını bırakmıştır. Herkese bol şanslar diliyorum
Sonucun nedeni ise bir dostumun atılmasının sebebi hikmetinin sualine yönetimin verdiği "sizi ilgilendirmez" yanıtıdır. Yahu ilgilendirmese sorar mıyız?
Saygıyla.
Eski 20-01-2007, 13:34
ewp ewp bağlı değil
.

Tanımlı

Alıntı:
ewp´isimli üyeden Alıntı
ilk sayım paranoyanın zirvesindeki doğan holding için
Sabah gazetesi habire kötülüyor holdingi , vergi borcu muamması da çözülmedi, niye döndü o zaman, kesin bilmediğimiz bir haber var,
belki de formasyon tamamlanmıştır

Basın mensuplarının POAŞ ile ilgili sorularını da yanıtlayan Kemal Unakıtan, konuyla ilgili olarak şunları kaydetti:
"O konu bizim Maliye Bakanlığı’nın yaptığı normal bir inceleme. Bazen mükelleflerin vergi alacakları olur ve bu vergi alacaklarını Maliye Bakanlığı’ndan talep ederler. O zaman da bir inceleme yapılır. Hakikaten bu vergi alacağını vermek lazım mı değil mi diye inceleme yapılır.
http://www.milliyet.com.tr/2007/01/20/son/soneko07.asp

pztsi ne olacak dersiniz. önce formasyon sonra haber mi, haberi bilenlerin formasyon çiziktirmesimi. yumurta tavuk hikayesi.
Ramo (20-01-2007)
Eski 20-01-2007, 15:38
ewp ewp bağlı değil
.

Tanımlı

Xu100 endeksinde yarınlarda ne olacağı bir elliottisyen için tamamen fiyat çubuklarında gizlidir. yarınlarda ne olacağını görmek isteyenlerin 28 nisan 2006 ve/veya 02 Mayıs 2006 çubuğuna (çubuklarına) bakmaları yeterlidir. Bulmaca orada çözümlenmiştir. Bulmacanın bir sonraki metamorphosis aşaması ise en erken 02 Şubat 2007 tarihinde oluşacak çubuğa göre şekillenecektir. Cumhurbaşkanı adayı kim olursa olsun, imf kredi versin vermesin, kıbrısta çözülme olsun olmasın vs. vs. vs. sonuç değişmez. Bu tarihlerin neden önemli olduğunu vakti zamanı geldiğinde modelle birlikte açıklacağım. Modelimi şu aşamada açıklamama nedenim ONA GÖRE POZİSYON ALABİLECEK BİR KİŞİNİN VEBALİNİ ALMAMAKTIR. Okuduğunuz tarihler sanal alemde ilk kez tarafımdan dile getirilmektedir. sayılı gün çabuk geçermiş, izliyoruz.
Eski 20-01-2007, 15:56
bikmisbroker - ait Avatar
bikmisbroker bikmisbroker bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 590/835
107 Mesaj ına 2988 Kere teşekkür edildi
bikmisbroker - MSN üzerinden Mesaj gönder
Tanımlı

Alıntı:
ewp´isimli üyeden Alıntı
.................................
ONA GÖRE POZİSYON ALABİLECEK BİR KİŞİNİN VEBALİNİ ALMAMAKTIR.
................................
"Vebal" ci (bbroker) geldiiii..
TEKNiGE iNANMA TEKNiKSiZ KALMA. Bikmisbroker
Eski 20-01-2007, 16:20
ewp ewp bağlı değil
.

Talking

Alıntı:
bikmisbroker´isimli üyeden Alıntı
"Vebal" ci (bbroker) geldiiii..
bu cümledeki her kelimenin anlam ve içeriğini anlamışımdır.
bikmisbroker (20-01-2007)
Eski 21-01-2007, 09:55
AnnE - ait Avatar
AnnE AnnE bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 606/518
314 Mesaj ına 5526 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Bıyır ?

Ben mi ?
Kim?
Neyi ?
Anlamak ?
Hö?

Konuyu Toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Konu Seçenekleri
Modları Göster