Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
XU100 ^> EW Analizleri - Sayfa 2 - Arka BahÇe Forumu
Arka BahÇe Forumu  

Geri Dön   Arka BahÇe Forumu > Piyasalar > Elliot Waves
Kullanıcı ismi
Şifreniz
Kayıt ol SSS Üye Listesi Takvim Arama Bugünkü Mesajlar Bütün Forumları okunmuş kabul et

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
XU100 ^> EW Analizleri
Konudaki Cevap Sayısı
282
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
49651

Konu Seçenekleri Modları Göster
Eski 27-03-2006, 18:50
bikmisbroker - ait Avatar
bikmisbroker bikmisbroker bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 590/835
107 Mesaj ına 2988 Kere teşekkür edildi
bikmisbroker - MSN üzerinden Mesaj gönder
Tanımlı Serhimi koymakda fayda goruyorum..

Yukardaki Sayimda tek mutabik olmadigim konu; 34 binler hedeflendiginde CIKIS trendimizin YARA almayacagi hususudur..

Sahibinin izni ile diger alternatif sayim..
TEKNiGE iNANMA TEKNiKSiZ KALMA. Bikmisbroker
Eski 27-03-2006, 19:35
Master - ait Avatar
Master Master bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 6.503/2290
5427 Mesaj ına 23006 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Svg Babo Dikkat ettiyseniz Ne gözle inceleneceğini Özellikle not ettim..Elli Ot ta sayım daima farklı olarak devam eder ve edecektir..Doğa Yasası Olmadığı için...Her Çizen,İlgilenen, bildiğini sanan,Yanılgının tadını bilenler bu konuları kendi aralarında tartışacaktır...4. alternatifide var bende, ben bunu daha uygun gördüğümden sundum sadece... Sizde çok iyi bilirsiniz ki Bunlar işin sunum kısmı, Önemli olan paylaşmak...
''Gelişmekte olan bir ülke enflasyonu düşürebilir.. Yolsuzlukları azaltabilir.. Bütçelerde kısıntıya gidebilir.. Özelleştirme yapabilir..Ama yine de zenginleşemeyebilir! Çünkü bilgi değil,yalnızca mal üretiyordur." Juan Enriquez
Master kullanıcısına teşekkür edenler
alihoca (27-03-2006), buena vista (27-03-2006), Gozlemci (28-03-2006)
Eski 27-03-2006, 19:39
hakan hakan bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 277/289
95 Mesaj ına 639 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Sayin Master in sundugu soru isaretleri ve alternatifler epeydir benimde kafamda ve gayet güzel anlatmis.

Benim karar kildigim sayimda son durum itibariyle en tepeye bir tane 3 etiketledim hangi derecede olduguna henüz karar vermek zor.
hakan kullanıcısına teşekkür edenler
alihoca (27-03-2006)
Eski 27-03-2006, 20:42
Süvari - ait Avatar
Süvari Süvari bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 685/2402
454 Mesaj ına 1691 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Alıntı:
bikmisbroker´isimli üyeden Alıntı

Burda da müsadenizle ben bir şerh koyayım:
Hatta 3 şer koyacağım izninizle.
1)1. dalga gördüğüm kadarıyla 12 bar. 3. dalgaise 9 bar da sonlanmış. 5. dalganın 10 dalga olarak sayıyorum ve bu sayımın yanlış olduğunu düşünüyorum. 3. dalga asla en kısa dalga olamaz. Kaldıki 5. dalga halen devam edebilir demek daha da yanlış olacaktır bu sayıma göre. Sayımı değiştirmeliyiz.

2) Hem 2. dalga hem de 4. dalganın fazlaca kısa oluşu yine kural gereği bir düzeltme kısa ise diğerini uzun beklememi bu da olmayınca demekki sayım yanlış demeyi gerektiriyor.

3)Yanlış alamadıysam 34 binler bile trendi bozmayabilir dediniz. Oysaki 34 bin ara 1. dalgayı fiyat olarak keser. Bu da başka bir kural olarak 4 hiçbir zaman 1 in fiyatına giremez kuralını gündeme getirir. (Diagonal bir hareket hariç: Zaten burda bir ralli görülüyor diagonal hareket olamaz)

1. maddedeki logaritmik olarak fiyat oranlamasında da 3. dalga 1. dalgadan kısa sürmüş idi. Burdada 5 in yanımıyorsam 41 binlerde bitmesi gerekiyordu. (Bu sayıma bir süre bakmıştım) Ama yine 5. dalga 3 ü geçti ve bu sayımı fiyat olarak da geçersiz kılmış idi. PArdon 3 dedim halen devam ediyorum.

Kusura bakmayın eliot olunca dayanamıyorum konuşuyorum.

İyi akşamlar.
Süvari kullanıcısına teşekkür edenler
alihoca (28-03-2006), berg (27-03-2006)
Eski 27-03-2006, 20:49
Süvari - ait Avatar
.

Tanımlı

İlk grafikte ise sayımdan çok Efendi Master ın dikkat çektiği bir obo nun oluşumudur ki gözden kaçırılmaması gereken bir detaydır.
obo sonları genelde hasarlı olur.
Ne derler obo gördü isen kaç.

Gökovalı Eliotçunun rakamlarının Sn Master ın hedeflerine uygun olarak dizayn edilmiş olması zaten eliotun nereye çekerseniz oraya gelebileceğine güzel bir örnektir.
Süvari kullanıcısına teşekkür edenler
bikmisbroker (27-03-2006)
Eski 27-03-2006, 20:49
.

Tanımlı

Alıntı:
Master´isimli üyeden Alıntı
Svg Babo Dikkat ettiyseniz Ne gözle inceleneceğini Özellikle not ettim..Elli Ot ta sayım daima farklı olarak devam eder ve edecektir..Doğa Yasası Olmadığı için...Her Çizen,İlgilenen, bildiğini sanan,Yanılgının tadını bilenler bu konuları kendi aralarında tartışacaktır...4. alternatifide var bende, ben bunu daha uygun gördüğümden sundum sadece... Sizde çok iyi bilirsiniz ki Bunlar işin sunum kısmı, Önemli olan paylaşmak...

Hocam haklisiniz, ama benim gibi bilgisayar ozurlu olanlar bir turlu birseyler ciziktiremiyor.
Biz de olan cizimler ile idare ediyoruz.. Paylasmak isin asli, ve bu EW yi ogrenmem ancak bu paylasimlar ile mumkun, sadece okumak yetmiyor.
bikmisbroker kullanıcısına teşekkür edenler
hakan(berg) (31-03-2006)
Eski 27-03-2006, 20:51
.

Tanımlı

Alıntı:
Süvari´isimli üyeden Alıntı
İlk grafikte ise sayımdan çok Efendi Master ın dikkat çektiği bir obo nun oluşumudur ki gözden kaçırılmaması gereken bir detaydır.

Gökovalı Eliotçunun rakamlarının Sn Master ın hedeflerine uygun olarak dizayn edilmiş olması zaten eliotun nereye çekerseniz oraya gelebileceğine güzel bir örnektir.

Zaten benim buraya tasidigim (ve sizin elestiri getirdiginiz) grafik de ayni "Gokovali Elliotcunun Grafigi" ve calismasidir.
Kaldi ki yine kendisi grafiginde 3 cu dalga yerine sayiminin baska oldugunu aciklamis durumda (ilk sayimlarda buranin 5 ci dalga olmasi olasaligi....vb seklinde)

34 bin gorusu ise benim kendi Klasik TA analizlerim ile vardigim sonuctur.
Yapilan calismalarda detay ve ihtimallere yer verilmesi ise Takdire sayan bir nokta olup, paylasmanin esasini teskil etmektedir, bu noktada sayin Master'a katilmamak mumkun degil..
Eski 27-03-2006, 21:05
Süvari - ait Avatar
.

Tanımlı

Sn Bıkmış Broker,
Sn Master Gökovalının 4 tane sayımı olduğunu zaten söyledi. Kaldıki aktardığı grafikte sayım göremiyorum. Yalnızca düzeltme olasılıkları ve de belki bir 5. dalga olasılığı okunuyor. Sadece kısa vadeli ne olursa ne olur gibi bir formülasyon görüyorum.

Eğer sayım olasılıklarına giriyorsanız diğer grafikleri buraya koysaydınız yada Sn Gökovalı da gelseydi ve bunları tartışabilirdik.

Yada revize etti ise revize edilmiş grafiği koysaydınız neden yanlış grafiği koydunuz anlamış değilim.

Saygılar.
Eski 27-03-2006, 21:08
buena vista buena vista bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 895/3266
652 Mesaj ına 4322 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Alıntı:
Süvari´isimli üyeden Alıntı

Sn Süvari,

Ben de bu "5"e taktim kafayi. 48192 "5 olabilir ise", OBO`nun sonu da hasarli
oluyorsa..Tabanlari yaglamak gerekmez mi?
SVGler..
buena vista
buena vista kullanıcısına teşekkür edenler
alihoca (27-03-2006)
Eski 31-03-2006, 17:56
buena vista buena vista bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 895/3266
652 Mesaj ına 4322 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Yanit..

Demek ki, bir soruya yanit vermemek de aslinda, yanitmis..

buena vista

Konuyu Toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Konu Seçenekleri
Modları Göster