Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Ambar - Sayfa 4 - Arka BahÇe Forumu
Arka BahÇe Forumu  

Geri Dön   Arka BahÇe Forumu > Nadas Alanı > 444 0 Arkabahçe
Kullanıcı ismi
Şifreniz
Kayıt ol SSS Üye Listesi Takvim Arama Bugünkü Mesajlar Bütün Forumları okunmuş kabul et

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Ambar
Konudaki Cevap Sayısı
33
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
28155

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara Modları Göster
Eski 18-07-2007, 15:56
meraklı - ait Avatar
meraklı meraklı bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 287/1518
251 Mesaj ına 1077 Kere teşekkür edildi
Talking Haydİ Yaramazlik Yapalim;

Nasılsa yazdıklarım kayda değer değil, maksat BahÇe nin ruhunu bozmadan, özene bezene yetişmiş çiçekleri ezmeden – yalnız güllerin arasında koşarken dikenleri fena çiziyor, ama bülbül de dikeni göğsüne batırıp şakırmış – elim sende oynamak...Biraz renk, biraz hareket....)

Muhterem birinin sarfettiği bir cümle vardı ya “okuma ve okumama özgürlüğünden doğan keyfiyet” misali ,göz gezdirenler de sağolsun, okuyup takdir edenler de...lombozotatif diye yorum getirip kaale almayanlar da sağ olsun. Hele de tenkitçi başılığı kendilerine ilke edinmiş olanlar da...Çünkü burası BahÇe – ArkaBahÇe..!!

Şahıslar ,şahsiyetleri ölçüsünde önemlidir...:P Fikirler , mutlaka ki yaşamdaki, hayatı okumaya ve uygulamaya çalışırkenki çabalarımızda, zihin ve gönül birikimlerinin süzgeçlenmesi ile oluşur. Yanlışım vardır; düzeltilmeye açığım...Ama düzeltilmeye sadece... )

Şimdi hemen bir sesin “burası öğreti yeri değildir, olanın ve olmayanın paylaşıldığı bir borsa ağırlıklı buluşma yeridir. Farkı farketmek ve anlayabilmek gerekir”..dediğini duyar gibi oluyorum....!!!

Boşverin ...Biz oyunumuzu oynayalım )

Ben çoktan ucu topluiğneli kağıttan uçaklarımı hazırladım. En arka sırada zaten gözden uzağım.Ama annem çok kızacak ; defter yapraklarını kopartmamam gerekiyor. Gerçi defterim sarı saman kağıttan ,arkadaşlarınki gibi 2.kalite beyaz defter değil...Ama bunun da zevki farklı, Uçaklarım biraz keskin uçuşlu değil ama iş görebilir...

Oyunumuz sadece basit soru ve cevaplardan oluşmaktadır...Konularımızda hersey var, aşk, nefret, hırs, dedikodu, siyaset, borsa, ekonomi.....
Sorular da cevaplar da aslında bilinenlerdir..Anladın seeennn... Bakalım .....Bu ağır hava ve gergin ortamda kimler kaleye mum dikecekler......

Oyunumuz Başşşlıııyoooorrrrrrr........

kISIM 1

Karadul un hikayesini bilirsiniz, yumurtlayabilmek için erkeğini çiftleşme gerçekleştikten sonra öldürür. Evet eşini ya da partnerini demiyorum. Erkeğini -o anlık olan ,işine o an lazım gelen ,kendindeki mevcut olmayan hormon ve yapıları alır veeee erkeği öldürür. Erkek o an zevkin ve şehvetin doruğunda dır. Öleceğini anladığında ise yapabileceği çok fazla bir şeyi kalmamıştır. Boyun eğmek, aldığı zevkin , tamamladığını bildiği görevinin bilinciyle ,önce olduğu yerde büzüşür sonra zehrin vücut içinde yayılmasıyla öylece donar – ölür (!) karadul için o anda güzel bir ziyafet başlamıştır....

Bu durumda karadul aşağıdakilerden hangisidir?

a) siyaset planı b)Politikacılar c)Ekonomi üzerinde gizli söz sahibleri
d)Avrupa Birliği e)Ermeni soykırımı – Kürt sorunu f)hepsi

Peki Türkiye Cumhuriyeti bu karadul un hep erkeği olmak zorunda mıdır yoksa erkek görünümünde olan Vatan Toprakları mıdır....

duydunuz zilin sesini.......Haftaya görüşmek üzere )
meraklı kullanıcısına teşekkür edenler
alihoca (25-07-2007), dentist (24-07-2007)
Eski 24-07-2007, 21:53
meraklı - ait Avatar
.

Question

Gecenlerde çocukluk arkadasımı gördüm...seneler geçmiş...Yaşanmışlıkların izi yüzünde, gözlerinde...
Eskilerden dem vurduk, kâh güldük kâh sövdük....Hayatlarımızı yaşadık o kısacık anda...Değişen dolu hayatlarımızı...eskiyi ve yeniyi gördük tekrar...Neredeydik ve neredeyiz e baktık...

Nelere sevdalandığımızı nelerden vaz geçtiğimizi yaşadık tekrar...Bırakmamak için nasıl mücadele ettiğimizi farkettik, eskiye duyulan özlemin gücünü yaşadık.

Kapattığımızı sandığımız defterler günışığında hafif naftalin kokarcasına, bu kokuyu içimize çekerek keyiflenerek anlattıklarımızda tekrar eskiyi yaşadık...Çocukluğun o tatlı paylaşımlarını andık...ağaçların tepelerinde yaptığımız maskaralıkları , hırsızlama yenen meyveleri, kopardığımız çiçekleri, berelenen dizlerimizi yüzlerimizi konuşup güldük..Siyasi olaylarda yerlere kavuşan cansız bedenleri andık hüzünlendik...Neydi bunlar peki...

Çocuklarımızı konuştuk..Neler verdiğimizi nelerden mahrum kaldıklarını.....Verdiğimiz oyları, partileri ,başkanları ve toplumu konuştuk...Bitmez bir konu, lastik gibi uzayabilen konulardan ya...Baykal ın neden halâ koltuğuna bu kadar sevdalı oluşunu konuştuk...Sarıgül ün CHP başkanı olsa neler yapabileceğini konuştuk...AKP nin Kırım kongo dan daha mı kötü olduğunu anlar anlamaz geçiştirdik...Sonra......

AKP nin ne kadar istikrarlı bir yolda yürüdüğünü ve inanılmaz bir metanetle nasıl ilerlediğini konuştuk...Ve MHP nin milliyetçilik ruhunu savunan anarşik oluşumlarını konuştuk...Yaşanmışları ve halâ daha yaşamakta olduklarımızı konuştuk...Sadece konuştuk......Ve gördük ki, sadece değişen hayatlarımızda bir kaç oluşum...Gerisi aynı, hep AYNI.......Paralı yine paralı, arsız yine arsız, hırsız yine hırsız...

Oysa ki burada bir oyun açmıştım...ve oysa ki bu bir dizi devam ettirmeyi düşündüğüm, kısa gülmeceli birseyler olacaktı...Katılım olsun olmasındı...ama.....Sıtkım sıyrıldı derler ya....

Merak işte; Önemli olan nedir....Gördüğümüz mü, görmek istediğimiz mi
alihoca (25-07-2007), dentist (24-07-2007), janus (25-07-2007), neron (25-07-2007)
Eski 21-09-2007, 21:02
meraklı - ait Avatar
.

Cool itilmiş ile kakılmış mı, itilip de mi kakılmış

Alıntı:
AnnE´isimli üyeden Alıntı
netice olarak , daha fazla saçmalamadan bir tavır belirteyim ki ; Kenan'ın anayasasına hayır demiş olmanın verdiği hakla, bu memlekete bu sıralar gelecek DAHA demokrat bir anayasayı ASLA ve ASLA haketmediğimizi ciddi olarak düşünmekteyim.

Zaten, memleket beni kusmuş , sınırlarının bile dışına atmış hala ne hakla konuşuyorum.

Bilmem ne zaman susmayı becereceğim.

Muhterem AnnE'm yine dallardaki olmuşlarla dolmuşları bir sallamışsınız ki...Klavyenize sağlık...Bırakın nokta istediği yerde kalsın...Değil mi ki biri birisine , "çık vatandaşlıktan" demiş...ne şanslısınız ki siz "hayır" diyebilen ve bu yolda mevcut tavrınızı en nadide kelimeleri döverek seçen ve ekranlarımızdan gözümüze gözümüze sokan siz....) Yahu bırakın ayda 1 santim uzayan saçı da, hasretliğin sonunun geleceği kesin ama ömrümüzün ne kadar biçilmişliği belirsiz durumlarımızda biz yine ıkınmaya ve sızlanmaya devam edelim...

Hay Allah , aslında alkış manasında bir yazı yazmayı düşünürken, al işte yine dağıttım...Neyse ....Biz burdayız...Gidebilen şanslıların geri dönebilme ihtimallerinin ya da gitmeye meyilli kişilerin kuyruğu toplarken şanslarına bin şükür ettikleri süreç kadar bile rahat yaşama şansımızın olmayacağı kesin...Bu keşmekeşde yine de kuyruklarımızı titretmeden yaşayabilmek üzere....

Kalınız sağlıcakla....
alihoca (11-10-2007), dentist (22-09-2007), neron (24-09-2007)
Eski 24-06-2008, 10:34
meraklı - ait Avatar
.

Cool Öylesine bir gün....

Malum ekmek parası. Her sabah kalkıp işe gitmek üzere durağa yürüyorum.20 dakikada bir gelmesi gereken otobüsüm her sabah olduğu gibi yine 10 dakika rötarla geliyor. Gideceğim yere bu yoldan tek vasıta . Doğal olarak bir hurra furyasında kendimi biranda içeride buluyorum. Şöför ve muavini bağırıyor :

- Ortalara doğru ilerleyelim beyler . Arkalar boş !! Kimseden kıpırtı yok, aksine bir homurtu yükseliyor- ama önde artık insan biçimini muhafaza edemeyen ,ev konservesi olmayı da istemeyen - buruşmuş bizlerden. Kelli felli bir İstanbul beyfendisi ,tüm kibarlığıyla arka çaprazındaki genç kıza hitaben:

- Küçük hanımcım, çantalarınızı sırtımdan alabilirseniz şöyle biraz daha yana çekilebilmek isterim. Bön bön bakan kızımız, kulaklarındaki kulaklıklardan çıkan iç kanırtan elektro gitar ve klavyenin tiz çığırtılarıyla biraz hareketlenir gibi yaptı. Ama nafile çantalar yine aynı yerde. Sürekli “arkaya ilerleyelim” ikazlarıyla ayağa kalkıp kalkıp oturan muavin sonunda;

-Yaw arka taraf , sağlı sollu ilerleyin, yan durun ,koridorda bu kadar yer kaplanmaz ki (Aslında adama hak vermek gerek, arka taraf öne oranla daha boş !!) . Daha bir sürü durak ve binecek yolcu var. Arkadan bir ses; “Terasa iskemle atmayı unutmuşsunuz , yukarı kimse çıkmıyor . “Arka ortalarda bir diğeri öndekilerin haline acımış olacak ki, yan tarafındakilere dönüp “ Arkadaşlar lütfen Böyle durmakla kök salamazsınız, biraz yanaşın.”

Büyük bir çabayla ,önümdeki çam yarmasının koltuk altından bakarak nefes alabilmenin sınırlarını da zorlayarak son bir gayretle arka taraftaki kapıya doğru bir hamle yapmak istedim. Nafile , sanki tabanlarımdan çivilenmiştim yere. Bir daha , bir daha … Ohh neyse nihayet ayaklarımın üzerinde durarak sırtını bana yaslamış ayakta uyuyan gençten kurtuldum… İniyorum. Şükürler olsun…

Her aklı başında , sorumluluklarından sebeb çalışma mecburiyeti doğmuş ve iş bulabilmiş , emekliliği geldiği halde yaş kademesine takılmış ve halâ çalışan bir şanslı olarak mevcut işyerimde telefonlar, mailler, yazılar, çıktılar ve patronların direktifleri ve mesai arkadaşların ve gelen ve gidenlerle tepişirken, o arada sürekli araya yırtık don muhabbeti ile giren apartmanın güvenlik masası olur… Hani şaka gibi derler ya, bizimki de o hesap….

Baynk baynk baaayynnkkkk tarzındaki , itfaiye sireninden özenmiş de gerekli bıldırcın yumurtalarını içmeyi unutmuş bir sesle içhat telefonundan apartman güvenliği arar:
- Efendim??
- İyi günler efendim. Haftalık masa çiçeğiniz geldi, yukarı gönderelim mi?
- Evet lütfen, teşekkürler. !!?

Önceki günlerde gönderilen tekliflerin cevapları , standart faturalar, şunlar bunlar geliyor. Baynk baynk baaayyynnnkkk:

- Efendim??
- İyi günler efendim. Kargolarınız geldi. Yukarı gönderelim mi??
- Zahmet olacak ama…. Teşekkür ederim , evet lütfen…

Öğle yemeği saati gelmiştir. Millet ufaktan ne yesek derdinde, siparişler verilmeye de başlar bir taraftan…..
Yine o tahammül edilemez sirenden bozma iç muhaberat telefonu böğürüyor:

- Buyrun ???
- İyi günler efendim. 2’ler den sipariş ettiğiniz –sanırsam Adana kebab bu , ayranı pek soğuk değil ama– geldi.Yukarı göndereyim mi??
- Aaa, hay Allah çok zahmet olacak…Ama açsanız siz buyrun!!

Aradan on dakika geçti geçmedi, baynk baynk baaayyynnnkkk:

-Efendim ??
-İyi günler efendim. Sipariş etmiş olduğunuz su geldi, yukarı gönderelim mi?
-Eee siz zahmet etmeyin, damacanalar biliyor zaten yolu….!!!

Neyse efenim, hayat bu… Gün güzel yol güzel. Nihayet saat 18:00. Otomatiğe bağlanmış gün mesaim bitti. Sabahkinden pek farklı olmayan güzergahımda eve döneceğim. Açık penceremden içeri dolan ıhlamur ve çamların kokusunda kuş cıvıltılarını dinleyerek ayaklarımı uzatacağım ve her şeye rağmen Türkiye’mde yaşayabiliyor olduğuma sevineceğim.

Çıkartılmaya çalışılan “iç savaşa” rağmen…

Kalınız efenim sağlıcakla…
account (24-06-2008), AnnE (25-06-2008), ar_de_ (24-06-2008), buena vista (24-06-2008), dentist (24-06-2008), Emin (14-07-2008), Master (24-06-2008), neron (24-06-2008), Ramo (24-06-2008), serdarkus (25-06-2008), su (04-07-2008)

Konuyu Toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş arama yap
Modları Göster