Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Guruba gush’bakışı.... - Sayfa 40 - Arka BahÇe Forumu
Arka BahÇe Forumu  

Geri Dön   Arka BahÇe Forumu > Bahçıvanlar > Fidanlık
Kullanıcı ismi
Şifreniz
Kayıt ol SSS Üye Listesi Takvim Arama Bugünkü Mesajlar Bütün Forumları okunmuş kabul et

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Guruba gush’bakışı....
Konudaki Cevap Sayısı
14167
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
626225

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara Modları Göster
Eski 28-01-2007, 15:46
serdarkus - ait Avatar
serdarkus serdarkus bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 317/1236
52 Mesaj ına 2228 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Haftaya iki nokta..

Bir tarafım da açıkta kalmamıştı ama Yakup Kadri’yi gördüm akşam rüramda. Dedim önce bir, hayırdır.

Hala kendi dünyasındaydı. Yokluktan varlığa geçişi yaşamış, varlıktan tükenmişliğe geçişe ise anlam veremiyordu. O mucizevi kurtuluş destanını yaratan milletin televole aymazlığıyla, ”ne yapabiliriz ki. Dört yandan sarılmışız. Borç batağına batmışız. Yapacak birşey yok ki..” teslimiyetini kabul edemiyordu. Baktım çok dertli, lafı uzatacak, yüz vermedim. Sabaha az kalmıştı. Lafı hemen gündeme çevirdim.

Borsada kurtuluş savaşı mücaddelesinde yabancıların yeri, durumu ve konumu. Adam kitabını yazmış, söyleyecek bir çift lafı vardır dedim. Kısaca dedi ki benim köylüler benim subayı anlamamıştı. Anlamaya da çabalamadılar, anlamadıklarını sorgulamamanın kolaycılığına kaçtılar.. garipsediler ve dışladılar. Dediler kısaca, “Yaban!”

Baktım oradan ekmek yok, döndüm arkamı birazdan kalkmak üzere, yattım.

Konu saf ve bakir değil. Hem ulusal, hem internasyonal. Ellenmedik mıncıklanmadık yeri kalmadı ama, hala bize çok yabancı. Nasıldı askeri tanımı, hah buldum, “yaptığı ettiğinden bellidir..”

‘Yabancı geliyi, yabancı gediyi.. yabancı gocaman şeyiyle gocaman gocaman işlem şey ediyi..’
deme gızz!.

Çok severim ‘yeniyim, acemiyim..ne olur akıl fikir’ verin çağrılarını. Buna yazılan cevapları ise çok daha bir candan okurum. Okurken yayılırım, dağılırım.. mest olurum. Bayılırım. Gocaman gocaman minik yazılar.. ‘yol yakınken kaç’ nasihatları.. ‘sen yenisin, Allah gurtarsın bari bacım’ replikleri. Araya serpiştirilmiş damardan, ince ve yalın tavsiyeler, sistem oluştur.. indikatör takip et.. tekniğe bak.. sağlam olmayanı alma.. benim yaptığımı sakın ha yapma! Hele bir de denilir ki, ‘yabancıları amman ha takip et.’

Olur goçum, ayıpsın. Demirci Akıncılarındanız ya.. Sakarya Savaşı öncesi komutan Halil Efe önderliğinde küffara Anadoluyu dar ediyoruz. Yakalarız kıstırırız bir tenhada, düşürürüz pusuya.. “Ceddin deden, neslin baban, hep gahraman..”

Kişi kendini bilmeli, ne yapacam değil ne yapabilirim demeli.. Birşeylerin var olması onunla mücadele edebileceğimiz anlamına gelmez. Girip de bir sittibakın işlemine bakmakla borsanın şifresi çözülmez.

Borsada iki tür yatırımcı vardır. Yön verenler, yön verilenler. Birinci sınıftan isek, no problemo.. yok değilsek, işte o zaman aracın neresinde oturduğumuzu bileceğiz. Sürücünün kucağında bile otururacak kadar yakınsak, yine de dikkatli olacağız ki çoğu zaman bu bile yetmez. Yön verenler bile anlık karar verip yön değiştirecektir ki.. deveden büyük fil var, güvendiğimiz deveyi sonra aprona bağlayıp ham yapar.

İşlemciyi sınıflandırmak için, çalıştığı artacı kuruma bakmak yetmez. Hele bir de bıyıklıymış, bıyıksızmış.. ben derim ki daha kesin ve pratik bir yol bulalım. Sünnetli- sünnetsiz diye ayıralım. Çok daha iyi fikir verir.

Fikir benden, uygulamayı nasıl yaparsınız artık, o basit kısmı da sizden.

Bu fikir de hadi bu aleme benden bir katkı olsun!

bikmisbroker (28-01-2007), dentist (28-01-2007), R.W (29-01-2007), Ramo (28-01-2007)
Eski 28-01-2007, 18:12
AnnE - ait Avatar
AnnE AnnE bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 606/518
314 Mesaj ına 5527 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Sunullah

Sünnete göre tespit meselesini tuttum. ( sadece öneriyi tuttum...!!! )
Lakin yeni problem şu olacaktır ki , hesap sahipleri kadın olursa nedecez..
Bıyık zaten yok , sünnet meselesi hayli karışık. Bi bakıyım desen sopa yeme riski oldukça fazla.
AnnE kullanıcısına teşekkür edenler
bikmisbroker (28-01-2007), R.W (29-01-2007), serdarkus (28-01-2007), TheSecret (28-01-2007)
Eski 28-01-2007, 19:24
bikmisbroker - ait Avatar
bikmisbroker bikmisbroker bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 590/835
107 Mesaj ına 2990 Kere teşekkür edildi
bikmisbroker - MSN üzerinden Mesaj gönder
Tanımlı

Alıntı:
serdarkus´isimli üyeden Alıntı
Bu fikir de hadi bu aleme benden bir katkı olsun!
Not aldik, bu alemde bir "indikatorumuz" daha oldu.
Alıntı:
AnnE´isimli üyeden Alıntı
Sünnete göre tespit meselesini tuttum. ( sadece öneriyi tuttum...!!! )
Lakin yeni problem şu olacaktır ki , hesap sahipleri kadın olursa nedecez..
Bıyık zaten yok , sünnet meselesi hayli karışık. Bi bakıyım desen sopa yeme riski oldukça fazla.
Belli ki bir oneri de sevgili AnnE mizden gelecek amma, (sanki) "konuya nerden girsem" der gibi geldi bana?
Yoksa bi kenara cekilip sesimi kesip, yazilanlarimi okusam sadece??

Bilemedim ki..
TEKNiGE iNANMA TEKNiKSiZ KALMA. Bikmisbroker
Eski 29-01-2007, 08:38
darius darius bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 272/64
0 Mesaj ına 1642 Kere teşekkür edildi
Thumbs up

Alıntı:
AnnE´isimli üyeden Alıntı

Acaip olan ahali midir , yazılar mıdır , yazıları yazan ahali midir , okuyan ahali midir , alayı mıdır nedir ?

Bilmem çok mu acaip bir soru oldu ?

Sabah sabah gene çok güldüm ...
Bu BahÇe süper ya...

Bilmem mi...
Eski 29-01-2007, 20:32
serdarkus - ait Avatar
.

Tanımlı Memleketimden "İşgal" Manzaraları-II-

Alıntı:
......
Demeyelim mi..
Bence hep birlikte bir eyvah! diyelim derim.

On sene kadar önce, İzmir'de bir seminere katılmıştım. Konuşmacı, Amerika'da bir üniversitede kürsü başkanı bir Türk. Ömrünün yarısını orada geçirmiş.

Adamcağız doluymuş, konuyu ne yaptı etti, konuyu yabancı dile getirdi. Ne beklersin normalde bu kariyerden, ingilizce iyidir iyi, aferin öğrenin demesini.. oysa sazı bir aldı eline, başladı, "anlam veremiyorum, akıl erdiremiyorum. Yabancı dil öğrenmek başkadır, eğitimi yabancı dille yapmaka çok başkadır. Tüm memleket İngilizceyle yatar kalkar olmaz. İngilizce eğitim ne demek. Ancak sömürgelerde olur bu.."

Maaşallah, otuz senedir ingilizce öğreniyoruz, en kabiliyetlimizin geldiği seviye, çarşıda pazarda baldırı bir çıplak turist gördüğümüzde, vışş.. değilde wıshhh.. diyebilmek. Aferin bunu diyebilen bize.

Milano'da İngilizce konuşanı bırak, bir tek tabela ya da menüde tek bir ingilizce kelimeye rastlamadım. Turist kaynayan Venedikte ise, yine en önce İtalyanca gelir, daha sonra İngilizce vardır menüde.. Paris'te ise, milliyetçisine rastlarsan, ingilizce hele bir konuş ta gör bakayım noluyo..

Kababchi ya da Pide Dö Samsun yazanı da çok ayıplayamıyorsun, adamın kültürü, eğitimi o kadar.. zaten müşteri o yazıya geliyorsa, kimi niye ayıplarsın ki.. mesela, şu kelimeye bak, 'İhlas'.. ne kadar yalın, banal ve törkiş.. oysa gayrimenkulü yaptılar, YeYe.. yemede yanında yat.

İhlas 'ı da yapacan İhlash.. sen işte asıl o zaman n'oluyo, gör bak.
Bu aleme fikirlerim helal olsun derim!
Emin (29-01-2007)
Eski 29-01-2007, 20:41
serdarkus - ait Avatar
.

Tanımlı Babo'ya DOHOL, şu garibe IHLAS.. nerede demokrasi!

Alıntı:

Bir tarafım da açıkta kalmamıştı ama Yakup Kadri’yi gördüm akşam rüramda. Dedim önce bir, hayırdır.

.....
Bu arada,
Babo'da rüyasında Carmen Electra'yı görmüş diye duydum.

Ne diyeyim. Daha iyilerine layıktır der, şansımı sever, rüyamın speğine teessüf eder, çek ulan elini benim şeyimden derim!
bikmisbroker (29-01-2007), dohol (29-01-2007), R.W (29-01-2007)
Eski 29-01-2007, 20:58
.

Tanımlı Seni Kulagi kesik seni...

Ey ahali, bakmayin serdarkusumuzun boyle serzenisde bulunduguna, 2.0 lara yakin yerden DOHOL aldigini, aldigi dakkika bana yazmisti.
Merak ettigim, O DOHOL leri nereden (hangi fiyattan) sattigi dir!! Ser verir SIR vermez, sesiz ve derinden islem yapar..
iHlash ha..
bikmisbroker kullanıcısına teşekkür edenler
dohol (29-01-2007), Emin (29-01-2007), serdarkus (09-02-2007)
Eski 29-01-2007, 21:12
serdarkus - ait Avatar
.

Tanımlı Sirke..rahibe..temel. İhlas, yok!

Alıntı:
bikmisbroker´isimli üyeden Alıntı
Bana ne, bana ne, kabul etmem..
"YAZARIM" dedin bi defa, artik bekliyoruz.
Hem bu forum ahalisi oyle accaip bir ahali ki anlayincaya kadar anan agliyor, annadiktan sonra ise "Kafan" karisiyor..
Yani her 2 durumda da kendini "reset" lemen lazim!!

Bilmem annatabildim mi?

Annadım da.. tam olarak anladıktan sonra, son birkaç sayfayı da bir kez daha okuyınca, önce bir çorba kaşığı sirke içtim sonra oturdum bilgisayarın başına. Hani kız gerdek sabahı AnnE 'sini aramış ya, “AnnE 'ciğim, bana dediklerin bir bir sırayla gerçekleşti, ama sanırım sekiz doğuracağım!”

Sekiz kere sekiz kaç ederi bizim küçük Temel 'e sordum, bilemedi. Hocası da öyle dedi, uğraşma hiç, o bilmez!. Geçen sene kafaya koymuş, çocuğu sınıfta bırakacakmış. Köyün ileri gelenleri araya girmişler, çocuğun kaderiyle oynama demişler. Hoca ne yapsın, kıramayacağı kişiler. "Tamam ama tek bir şartla.. yarın akşam köy meydanında toplanın. Temel'i sözlü yapacağım, tek bir soru soracağım. Bildi geçer, bilemedi çakar."

Akşam köy meydanı mahşeri kalabalık. Küçük temel heyecanlı, ama sabaha kadar da uyumamış, çok iyi çalışmış.

Hoca sormuş, "Söyle bakayim, iki kere iki kaç eder" Halkta heyecan, uğultu son safhada.
Temel düşünmüş, düşünmüş.. nice sonra cevaplamış, "dört eder hocam"
Koca meydan, ses kesilmiş.. tık yok. Bekle, bekle.. sonunda tüm meydan bir ağızdan başlamış, "bir hak daha ver hocam, bir hak daha ver hocam.."

Zombiler topiğinde normal mi olacaksın.. emerler adamın beynini, yersen!.

Sirke mi.. hani genç fingir rahibe soluk soluğa koşmuş, “Sayın başrehibe, Arka Bahçe'de bir sürü herif beni yakaladı ve ırzıma geçti, ne yapayım şimdi”
-"Bir fincan sirke iç kızım"
-"Emin misin. Bu hamile kalmamı önler mi"
-"Onu bilemem ama en azından yüzündeki şu mutlu ifadeyi değiştirir."

Bu yazıyı parmaklarımla yazdım, beynimin bir katkısı yok!
account (29-01-2007), bikmisbroker (30-01-2007), dohol (29-01-2007), Emin (29-01-2007), R.W (29-01-2007)
Eski 29-01-2007, 21:52
AnnE - ait Avatar
AnnE AnnE bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 606/518
314 Mesaj ına 5527 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Lamn oğlum demiş ööretmen , sekiz kere sekiz altmışdort , bilemedin altmış , sen 48 i nerden cıkardın!!!

İster inanın ister inanmayın ( bence inanmayın ) ne sirkeye taktım kafayı , ne rahibeye ne de bir sürü herife... O bir sürü herifin yaptıklarına hiç takmadım kafayı ( hemi valla hemi de billa ) . Fincanı zaten görmemezlikten geldim ; lakin...o mutlu gülümseme var ya o mutlu gülümseme...

Atalar der ya GÜLÜMSEME İKİ KİŞİ ARASINDAKİ EN KISA YOLDUR diye ;

Kemal Burkay damara salmış ;

Belki şehre bir film gelir
Bir güzel orman olur yazılarda
İklim değişir Akdeniz olur
Gülümse ....

bilmem gülümsemeyi bırakıp o ''bir sürü herife sırıtsam mı ?
AnnE kullanıcısına teşekkür edenler
account (29-01-2007), bikmisbroker (30-01-2007), Emin (29-01-2007), serdarkus (30-01-2007), ŞEN (30-01-2007)
Eski 30-01-2007, 02:43
.

Tanımlı

Alıntı:

............................................
Temel düşünmüş, düşünmüş.. nice sonra cevaplamış, "dört eder hocam"
Koca meydan, ses kesilmiş.. tık yok. Bekle, bekle..
sonunda tüm meydan bir ağızdan başlamış, "bir hak daha ver hocam, bir hak daha ver hocam.."..............................................
.
..
...
....
.....

Sonunda 1 hak daha vermismi hoca? Devamini Yazacaksin degilmi??
Merak ediyorum da..

Konuyu Toplam 2 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 2 Misafir)

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş arama yap
Modları Göster