Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Guruba gush’bakışı.... - Sayfa 13 - Arka BahÇe Forumu
Arka BahÇe Forumu  

Geri Dön   Arka BahÇe Forumu > Bahçıvanlar > Fidanlık
Kullanıcı ismi
Şifreniz
Kayıt ol SSS Üye Listesi Takvim Arama Bugünkü Mesajlar Bütün Forumları okunmuş kabul et

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Guruba gush’bakışı....
Konudaki Cevap Sayısı
14167
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
626381

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara Modları Göster
Eski 11-04-2006, 13:28
bikmisbroker - ait Avatar
bikmisbroker bikmisbroker bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 590/835
107 Mesaj ına 2990 Kere teşekkür edildi
bikmisbroker - MSN üzerinden Mesaj gönder
Tanımlı Hem Borsaci hem de Evli iseniz Allah yardimciniz olsun..

Alıntı:
serdarkus´isimli üyeden Alıntı
İkilemin diğer tarafında ise..evden esen karanlık ve soğuk rüzgarı hissetmenin verdiği huzursuzluk vardır ki, günbegün adamı içten içe oymaya başlar,
..................................................
Gün-8 : Eve ne diyecem ben şimdi
Gün-9 : Kaynana ters ters bakıyo kaç gündür, Yüce Tanrım ne olur..
.................................................. ............................
Gün-.. : Eve almasalar şimdi? yok, yok, bunca yıldır hukukumuz var..

Hadi diğerleri neyse ne, bu gaynana da nereden çıktı şimdi.

- Amirim, adam suçunu itiraf etmiyor.
-Biraz zorlasaydınız??
-Çok zorladık efendim ama kar etmedi.
-Aynı soruları tekrar tekrar sordunuz mu?
-Evet
-Aralıksız hiç durmadan suçladınız mı?
-Evet
-Alakasız konularla bağlantı kurup adamı aşağıladınız mı?
-Evet
-Kaç saattir sorguluyorsunuz?
-2 gündür
-Allah allah nasıl dayandı peki?
-Adam evli, efendim.
TEKNiGE iNANMA TEKNiKSiZ KALMA. Bikmisbroker
bikmisbroker kullanıcısına teşekkür edenler
alihoca (11-04-2006), Emin (11-04-2006), hakan (11-04-2006), serdarkus (11-04-2006)
Eski 12-04-2006, 09:13
serdarkus - ait Avatar
serdarkus serdarkus bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 317/1236
52 Mesaj ına 2228 Kere teşekkür edildi
Tanımlı N'olur önce uyut beni!.

“GAMZE ÖZÇELİK ESRARLI SİGARA DEĞİL, 'TECAVÜZ HAPI' ALMIŞ

Gamze 'tecavüz hapı' almış ŞOK

Gamze Özçelik'in tecavüz davasında mahkemeye bir rapor daha sunuldu. Rapora göre Özçelik'in, Gökhan Demirkol'un iddia ettiği gibi esrar değil tecavüz hapı olarak adlandırılan bir ilaç aldığı öne sürüldü.

Gamze Özçelik'in tecavüz davasının görüldüğü mahkemeye, Özçelik'in, sanık Gökhan Demirkol'un iddia ettiği gibi 'esrarlı sigara' değil, 'flört tecavüz hapı' olarak bilinen....
……..

HÜRRİYET Haber Girişi: 12.04.2006 - 09:50”

Müjdeler olsun yurdumun daşına topragına.. büyük basınımız büyük sır rı çözme yolunda bir adım daha attı.. yediden yetkişe merakla beklenen olay çok şükür biraz aydınlandı.. hanımlar, bebeler, gençler, genç hissedenler, bu haftaki televole konunuz da böylece belirlendi..

Sırada, ihlas mağdurları.. nerede soyuldular, nasıl şeeyoldular..
azz sonra!.
alihoca (12-04-2006)
Eski 12-04-2006, 09:20
gemici - ait Avatar
gemici gemici bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 190/1
30 Mesaj ına 248 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

bu tecavüz hapını nereden bulabiliriz serdar var mı bildiğin bir yer.
alihoca (12-04-2006), serdarkus (12-04-2006)
Eski 12-04-2006, 12:53
TheSecret TheSecret bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 193/144
60 Mesaj ına 370 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Alıntı:

Sırada, ihlas mağdurları.. nerede soyuldular, nasıl şeeyoldular..
azz sonra!.
Bu konu bitmez. Brezilya dizisi gibi uzar gider. Ama yazı dizisini bütün herkes ilk günkü gibi coşku ve ilgiyle izleyecektir. Orası kesin
bikmisbroker (12-04-2006), serdarkus (12-04-2006)
Eski 12-04-2006, 14:08
serdarkus - ait Avatar
.

Tanımlı haydee... hapcı geldi!.

Alıntı:
gemici´isimli üyeden Alıntı
bu tecavüz hapını nereden bulabiliriz serdar var mı bildiğin bir yer.
Sevgili gemicim.. o ilaç var ya o ilaç,

dinlediğimiz yorumcu, okuduğumuz dergi, algılayamadığımız grafik, kazanma hırsımız, kumar arzumuz, önleyemediğimiz vahşi içgüdü, yani vahşetin çağrısı.. bilirsin işte, tüm bunları toparlasan eğer, uzmanının dediği beyaz, renksiz, kokusuz, iz bırakmayan o ilaç olmuş oluyor..

ve yine uzmanının dediği gibi,” Bu tür ilaçlar, kişide tam veya kısmi bilinç kaybı oluşturarak, maruz kalınan rıza dışı işleme karşı koyamama veya hiç farkında olamama ve ne olduğunu hatırlayamamaya neden olmaktadır..."

Yani sevgili gemicim, aramana gerek yok. Hapı yutmuşuz zaten, seansta da işlem devam ediyor da.. sadece farkında değiliz.

İşte bu yüzden, en azından azıcık zevk almak şarttır derim!.
bikmisbroker (12-04-2006), hakan (12-04-2006), kasved (20-04-2006)
Eski 12-04-2006, 14:21
.

Tanımlı

Alıntı:

.................................................. ..
İşte bu yüzden, en azından azıcık zevk almak şarttır derim!.

Konu ihlas olunca DAHA fazla ZEVK aliniyor demekki??
Hadeee Bagyaaannn, ihlasa geeellll!!!

Iyide dusen borsada ne farkederki? Zevk alda nasil olursa olsun..
hakan (12-04-2006), serdarkus (12-04-2006)
Eski 12-04-2006, 15:43
serdarkus - ait Avatar
.

Tanımlı Günün "Yaradan'a sitem"i

Alıntı:
alihoca´isimli üyeden Alıntı
Caanım Dostlarım;

Şu güzel forumumuzda ‘Fidanlık’ deyin, gençler genç kalacaklar diye toplaşıp üşüştükleri bir başlık var bilirsiniz. Gitmem. Niyesine gelince, efendim ilk zamanlar, adı netameli yerlerden birazda korktuğumdan olsa gerek, şöyle sessizce kenar köşeden bir iki gidip okudum. Serdar-ı Kus namlı iyi, has yazılar döşeyen bir er kişi var. Okudukça sevdik, sevindik derken yaşı geçkin ama içi kıpır kıpır teze, aklı cin dolu, gözü fıldır fıldır birileri yavaş yavaş işi şirazeden çıkarttı desem yeridir.

Benim için; gelen geçene şöyle vurur, böyle asar, öyle keser diye habire methediyorlar diyeyim, Siz gerisini anlayın. Hadi beni ne ederse etsinler, Erol Taş gibi karakter rollere çıkıp taşlanmaya biz alıştık çok şükür. Çok şükür de, geçenlerde; çok muhterem adı güzel, güvenilen emin bir Kardeşimize hemen gelir gelmez, hadi benim için yazdıklarını geçeyim, Sevgili AnnE’mize de bir methiye döşemişler ki düşman başına.

Mübarek Kadın yine büyüklük etti, adı, dili sohbeti güzel Kardeşimize bir hoş geldin diyeyim diye mekânlarına gitti. Gitti gitmesine de AnnE’dir büyüktür yer verip saygı gösterelim baş köşeye oturtalım demek bir yana, verdiler veriştirdiler lafı. Bir öcü demedikleri kaldı diyeyim de gayrı gerisini getirin. Eh okumuş mektep medrese bitirmiş kişiler olarak neden gitmediğimi anlamışsınızdır. Efendim bize laf söz kar etmez derseniz gidin ben karşımam. Sonra bana gelip uyarmadı demeyin yeter.

Adı insanda güven oluşturan Dostumuzda durur mu, onca laf kalabalığı ve yaşlılara yapılan onca eziyete şahit olunca. Yüreği yufkaymış zaar. Durmadı netekim ardında ‘Bir Hoş Seda’ bırakarak sessizce çekip gitti.

Ayrıca bunların; başlarda benim de şahit olduğum sonradan da habire sürdürdükleri bir konu var. İlk okuduğumda gelir geçer diye pek ses etmemiştim. Ama forumdan ve izleyen mü’min kardeşlerimizin artan şikayetlerine bakılırsa, korkarım ki işi azıya almışlar.

Bizim de adımızda hoca görünce, soğ olsunlar müftü sanmış olacaklar ki şikayet dilekçelerini göndermişler.Bir iki olsa banane deyip geçecem ama sayı kabardıkça, bana aktarılanı virgülüne dokunmadan yazayım kurtulayım. Ne halleri varsa görsünler dedim.

İzninize ve affınıza sığınarak aşağıya alıntılıyorum.

//…
İhlâs, İhlâs deyü depinip durursunuz. Durursunuz da lafın gelişi, meaşallah heç de durduğunuz yok.
Şark , garp , şimal ,cenup demeyüp habire cenk eyleyip laf üşüştürürsünüz mü’min kardeşimizin üstüne. Ama bilin ki, mazlumun kendisi yoksa Allahı vardır. Bu yaptıklarınızın sol omuz başınızdaki melaike tarafından hiiç sektirmeden ve dahi kaçırmadan mü’mine isnat atmak olarak hanenize yazıldığını da bilmiyorsanız da tez elden öğrenin.

Efendim paranın sarısı, karası olmaz derken, araya mü’min yeşili sermayemizi de sıkıştırıp laf sokuşturarak, paranın dini imanı olmaz demeye getirirsiniz. Bunları bilmeyüz sanırsınız amma biliriz Elhamdürillah.

Paranın sarısı kırmızı, alı yeşili olmaz der, paranın yeşili de yer hatta paranın yeşili de öper der ve dahi paranın mübarek yeşilinin diğer para ve sahiplerinden gram farkı yok demeye çalışırsınız.

Lakin heçte öyle değildir. Mübarek Yeşil Paranın bizlere göre büyük bir farkı vardır.

Bi kere yemeeek ile yemek, öpmeeek ile öpmek arasındaki farklar sadece fazladan konulan ‘e’ harfi ile sınırlı değildir.İkisi arasında ki fark, yapana ve yapış şekline göre değişen dağlar kadar fark oluşturur.

Sormadan açıklayacak olur isek, yeşil para ve sahibi diğer renk paralar ve dahi zındık sahipleri gibi cenabet değildir. Çok şükür ki namazlı abdestlidirler.

Yeşil para ve sahipleri tabiidir ki, beynamaz olmadıkları için de, yer içer ve öper iken;

‘Euzü billâhi mineş-şeytânirracîm, Bismillâhirrahmânirrahîm’ diye Euzu Besmele çekerler.

Euzu bezmele çekmekle de yetinmeyip, Yemeye ve öpmeye başlamadan önce;

‘Niyet ettim niyetlendim Allah Rızası ile Mü’min Kardeşlerimi öpmeye ve yeşil yeşil paralarını yemeye.’ Diye niyet ederler.

Öyle Euzu Besmele çekmeyen, Niyet etmeyen ZINDIKLAR ile mü’min kardeşlerimizi bir tutmak, hele hele arkalarından atıp tutup gıybet ediyorlar ki, ölü eti yemek ile eşdeğer derecede günah işlemekteler haberiniz ola… //

Efendim gönderenlerin tek tek isim ve adresleri forum yönetiminde mevcuttur. Kimdir nedir, neyin nesidir kimin fesidir onlara sorun hesabınızı onlarla görün beden bu kadar.

Saygılarımla.

Doğru söyler, has söyler, hoş söyler!.
alihoca (12-04-2006), bikmisbroker (12-04-2006), Emin (12-04-2006)
Eski 12-04-2006, 22:17
Emin - ait Avatar
Emin Emin bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 305/762
198 Mesaj ına 2281 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Durumum.

Alıntı:
alihoca´isimli üyeden Alıntı
Çok şükür de, geçenlerde; çok muhterem adı güzel, güvenilen emin bir Kardeşimize hemen gelir gelmez, hadi benim için yazdıklarını geçeyim, Sevgili AnnE’mize de bir methiye döşemişler ki düşman başına.
...
Mübarek Kadın yine büyüklük etti, adı, dili sohbeti güzel Kardeşimize bir hoş geldin diyeyim diye mekânlarına gitti.
...
Adı insanda güven oluşturan Dostumuzda durur mu, onca laf kalabalığı ve yaşlılara yapılan onca eziyete şahit olunca. Yüreği yufkaymış zaar. Durmadı netekim ardında ‘Bir Hoş Seda’ bırakarak sessizce çekip gitti.

Alıntı:

Doğru söyler, has söyler, hoş söyler!.

-Sen ne yapıyorsun öyle?

-Yazı okuyorum, n'oldu?

-Yok yok, sen adam olmazsın.

-!

-Sana diyorum, benimle niye ilgilenmiyorsun?

-Bu da nereden çıktı şimdi?

-Tabii, işine gelmedi mi öyle oluyor?

-Yahu ne öyle oluyor, neymiş işime gelmeyen? Bırakmadın ağız tadıyla şu
yazıları okuyayım.

-Benimle niye ilgilenmiyorsun, diyorum; o yazıdan bahsediyor, beyefendinin dikkatini dağıtıyorum. Ben sana demedim mi, hiçbir yere yazı mazı yazmayacaksın diye?

-Yazmıyorum zaten, okuyorum sadece.

-Okumanı da istemiyorum, benimle ilgilen diyorum.

-Tamam, seninle ilgileneceğim ama nasıl bir ilgi bekliyorsun?

-Konuş benimle, hastayım, moralim bozuk zaten.

-Sabah birlikte hastaneye gitmedik mi? Ben de hastaydım, kulağımdaki ağrıyı gösterdim, birlikte de konuşa konuşa gelmedik mi? Gelen giden yazılar var mı ona bakıyorum, sen de uzanmış dinleniyorsun, daha ne ilgisi?

-Benimle konuşurken bile oraya bakıyorsun.

-Tamam, bitirdim şu Ali Hoca'nın yazısını okuyordum. O da bir uzun yazmış! Sayende de piç oldu okuduklarım. Söyle hayatım?

-Bana hayatım deme, öyle dalga geçer gibi.

-Olur, güzelim.

-Deme diyorum, o yine aynı şeyi söylüyor. Konuşalım diyorum, o, ne varsa orada, benden çok daha önemli ya, hemen bilgisayara kapaklanıyor. Kaçmıyor bir şey, sonra okursun.

-Çok uzattın amma! Söyle ne istiyorsun taze gelin?

-Öyle oldu tabii!

-Bir şey olduğu yok, senin canın kavga etmek istiyor anladım. Ama hangi konuda kavga etmek istediğini anlamaya çalışıyorum. Bakıyorum dirildin, oh, şekerlemeni de yaptın, Kalk bir çay koy da içelim bari.

-Kendin koy, hiç halim yok.

-Kavgaya halin var ama! Haydi kalk kalk! Balkonda içelim. Bir de mercimek köftesi yap, canım çekti birden bire.

-Hiç kusura bakma. Senin benimle ilgileneceğin yerde böyle yazı çizi işleriyle uğraşman sinirime dokunuyor. Borsa bitti, şimdi de bunlar başladı.

-Gel gel!

-Gelemem.

-Yav gel hele, gel bak ne göstereceğim!

-Gelemem.

-Var ya! Adamı deli edersin sen! Gel dedimse gelinir. Kalk haydi! İlgi diyorsun, gel ilgini çekecek bir şey göstereceğim.

-!

-Nasıl? Güzel görünüyor canım çekti valla, olsa da yesek. (Sayın Dentist'in annesinin suböreğini keserken çekilmiş fotoğrafı.)

-Hı? Olur, benim halime bak, beyefendinin derdine bak!

-Öğlen size kavurma yaptım, yerken fena değildi tabii?

-Tamam, yeter, kapat bilgisayarı balkona çıkalım.

-Kalk o düdüklüye bak, düdük çalmaktan yoruldu. Mercimeğin altını tutması hiçbir şeye benzemez.

-Benim işime karışma. Sen de kalk ayran yap o zaman. Çayı içtin ya, aklın bilgisayarda kaldı. Kaçmak yok, ben köfteyi yapana kadar sen de marulları yıka ve ayran yap, bir yere gitmek yok.

-Dur, dükkana bir iki küçük yazı yazayım, söz verdik bari sözümüzü tutalım.

-Yine başlamayalım, sen oraya buraya yazı yazarken dünyandan kopuyorsun. Bıktım valla, hadi borsa varken ses etmiyordum! Hiç heveslenme, kendi işlerinle uğraş.

-Yazdıklarıma cevap gelince öyle demiyordun ama? Ali Hocanın hanımı gibi arkadaşlarına hava atarken iyiydi!

-Oraları okuduğun sürece sen kaşınmaya başlarsın, biliyorum. Sonu yok, onların tuzu kuru yazarlar, sana birisi bir laf edince, teşekkür edince 'sevindirik' oluyorsun. O kadar onları okudun, kimin bir faydasını gördün, paranın da içine ettin. Yüzün ağ olsun. Bıkmış mıkmış abi dedin, korka korka soru sordun, ne aldın? Ne dediler? Nasihat! Şu yukarıdaki tencereyi bana ver.

-Eğer senin kafandan zorun yoksa… Yahu Bıkmış ne yapsın, alırken ona mı sorduk ki, satarken de ona soralım! Kurtulduk, boş ver artık!

-Eğer buralara gelirse ona diyeceklerim var; Sasa gitmez dedi, sattık gitti.

-Ayıp ediyorsun ama… Benim sattıklarımın hepsi aldı başını gitti Sasa mı gitmeyecekti. Adam duysa bu dediklerini çok bozulur valla.

-Duysun, bozulacak ne var! Her şeyimiz bozuldu zaten.

-Şeytan diyor ki, bu dediklerini oraya yaz.

-Yazarsan yaz, umurumdaydı sanki.

-Bence bizi borsa hasta etti, kim ne derse desin. Bak dört beş gündür kulağımda ağrı yok. Seninki de stresten.

-Şuradaki baharatları versene, hele bak hangisi kimyon…
Emin kullanıcısına teşekkür edenler
alihoca (12-04-2006), berrak (12-04-2006), bikmisbroker (13-04-2006), dentist (12-04-2006), hakan (13-04-2006), halo (12-04-2006), kasved (20-04-2006), neron (13-04-2006), serdarkus (13-04-2006), ŞEN (13-04-2006)
Eski 12-04-2006, 23:16
dentist - ait Avatar
dentist dentist bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 1.058/2200
469 Mesaj ına 3880 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Sayın Emin; çok yaşayın emi gece gece hem güldüm hemde gözümün önünde onlarca (belkide binlerce) aile canlandı ,ama herşey bir yana bir yazı bu kadarmı güzel olur, bu aralar ya bende bir şeyler var ya da buralara yazı yazanlar çok güzel yazmaya başladılar. Her iki durumdada yazılanları okumakdan büyük zevk alıyorum, elinize sağlık.

Şu meşhur suböreğine gelince ilk yemeğimizde belki sizde buralarda olurda tadına bakarsınız bellimi olur.

Eşinize hürmetlerimizi iletin lütfen onunda bir yazısını belki bir gün görürüz buralarda bellimi olur. Şaka bir yana ben eşimle yazdığınız konuma girdiğim zaman ona pekde belli etmeden işe bir yerlerinden bulaştırıyorum onuda, mesela minik bir işlemi ona yaptırıyorum kırk türlü rica ile ama işlem derken şu kağıt şuraya düşerse sende bizdekilerin şu kadarını şöyle yap diyorum emin olun onu akla karayı seçerek yapınca vede o stresi yaşayınca sonrasındaki 1 ay beni pek fazla rahatsız etmiyor..

Yalnız işin birde ters bir tarafı varki yapılan işlemde olası bir kar etmesi durumunda sonrası pek hayırlı olmuyor benim için Sonrasındaki ay boyunca yinemi zarar ettin beceriksiz meali bakışlar başlıyor

Saygılarımla...
dentist kullanıcısına teşekkür edenler
alihoca (13-04-2006), bikmisbroker (13-04-2006), Emin (12-04-2006), halo (13-04-2006), neron (13-04-2006), serdarkus (13-04-2006)
Eski 13-04-2006, 14:30
.

Tanımlı

Alıntı:
Emin´isimli üyeden Alıntı

.............................
-Yazmıyorum zaten, okuyorum sadece.

-Okumanı da istemiyorum, benimle ilgilen diyorum.

Hay Allah Bir an "Bizim evdeki diyalog'u buraya kim aktardi??" Dedim... Sonra isin aslini anlayinca icim rahat gerisini okudum.

Alıntı:

...............................
-Kavgaya halin var ama! Haydi kalk kalk! Balkonda içelim. Bir de mercimek köftesi yap, canım çekti birden bire.

Neyseki Hocam sen isi UCUZ'a halletmissin? Bir mercimek koftesi 1 bardak caya? Bak dentist kardes'e? Bir de islem yaptirip MAHSUS zarar ediyorki KAFASI rahat etsin?? Sen esas bi de serdarkus'un biraz sonra yazacagi yazisindaki MALiYETine bak.. "Yarabbi cok sukur bu da masraf mi" dersin..

Alıntı:

...........................
-Eğer senin kafandan zorun yoksa… Yahu Bıkmış ne yapsın, alırken ona mı sorduk ki, satarken de ona soralım! Kurtulduk, boş ver artık!

-Eğer buralara gelirse ona diyeceklerim var; Sasa gitmez dedi, sattık gitti.

-Ayıp ediyorsun ama… Benim sattıklarımın hepsi aldı başını gitti Sasa mı gitmeyecekti. Adam duysa bu dediklerini çok bozulur valla.

Adimiz cikmis "Bıkmış'a" inmez "Bitmiş'e"... SASA konusundaki mesajimi iyice okursaniz eger, tahtanin sahipli ve alinan lotlarin Tek tek sayili oldugunu yazmis olmam gerekir.. Oyle ki siz aldiginiz o mallari altlardan zararina satmadan o tahtanin gitmeyeceginden de dem vurmus olmam gerekir.. Arkasindan da assagilardan zararina satmis oldugunuz o mallarin 2 gun sonra %XX kac primli olarak Borsada islem gordugunu gormus olmaniz gerekir..
Nerdenmi biliyorum? Borsanin tabiati bu? Aksi takdirde nasil en diplerden satip en ustlerden MAL alinirki? Adamlar o kadar guzel "Geh bili bili" yapiyorlarki? DAYANMAK mumkun degil.. Ucundan accuk, ucundan accuk, diye diye ZOKA yi yutturuveriyorlar Gaari..
alihoca (13-04-2006), Emin (13-04-2006), hakan (13-04-2006), kasved (20-04-2006)

Konuyu Toplam 2 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 2 Misafir)

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş arama yap
Modları Göster