Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Notlar - Sayfa 13 - Arka BahÇe Forumu
Arka BahÇe Forumu  

Geri Dön   Arka BahÇe Forumu > Nadas Alanı > Dünya Hali > iç-dış politika
Kullanıcı ismi
Şifreniz
Kayıt ol SSS Üye Listesi Takvim Arama Bugünkü Mesajlar Bütün Forumları okunmuş kabul et

Konu Bilgileri
Konu Başlığı
Notlar
Konudaki Cevap Sayısı
143
Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler

Görüntülenme Sayısı
73376

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara Modları Göster
Eski 15-11-2009, 20:46
Ramo - ait Avatar
Ramo Ramo bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 603/2786
438 Mesaj ına 2346 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Sayın Lazio,
Şu çok doğru dün,demokrasiye manzara koyan darbelere karşı çıkanlar,belkide bu darbelerden en çok canı yananlar suskundur.
Dün Darbeleri sevinçle karşılayan,alkışlayan,gerekliliğini anlatmak için paşarın yanında saf tutan bir takım muhteremler ise,müthiş bir darbe karşıtı görüntüsündedir.Yine bir manzara konulsa,inanıyorum ki,en çok alkışlayacak,tepinecek hatta nemalanacak yine onlar olacaktır.Kaldı ki aklı selim düşündüğümüzde bu zatı muhteremlerin söylemlerinden darbe karşıtlığı filan çıkarmak zor.Türkiye Cumhuriyetinin ordusunu karalamak yıpratmak,halk gözünde itibarını zedelemek daha önde duruyor.Kurumları yıpratarak,içini boşaltarak,haraket alanını daraltarak bir yere varılamaycağı açıktır.İçindeki insanların hatalı davranışları olmuştur.
Öyleyse bu hatalılara odaklanmak öncelikli olmalıdır.Önce netekimden başlasınlar samimi olduklarına inanalım.Bu memlekete büyük hizmetleri dokunmuş, insanları gazileri Türkan Saylan vb halk insanlarını ortak ederek,darbe maskesi altında,yola devam hikayesine niye ortak olalım.
Öyleyse bütün bunlarla varılmak istenen nedir?Yanıtı zor değil.Cumhuriyet e ait ne varsa dümdüz etmek.İşin özü budur.
Sevdiğin kadardır ömrün...

Can Yücel
Ramo kullanıcısına teşekkür edenler
alihoca (16-11-2009), ar_de_ (22-11-2009), buena vista (16-11-2009), LAZIO (15-11-2009), Master (16-11-2009), neron (24-11-2009)
Eski 15-11-2009, 22:54
LAZIO LAZIO bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 111/62
83 Mesaj ına 243 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Sn Ramo,

Sizinle ayrildigimiz nokta,siz bu iktidarin Cumhuriyeti yikip yerine bir din devleti kurmak amacinda olduguna inaniyorsunuz.....Bense bu iktidarin digerlerinden bir farki olmadigina.....Bu carpik sistem icinde radikal dindar oy tabanini kullanip,digerleri gibi iktidar ve menfaat mucadelesi yaptigina inaniyorum......

Ama bir an icin sizin hakli oldugunuzu var sayalim.....Bu iktidarin Cumhuriyeti yikma,yerine bir din devleti kurma amacinda oldugunu kabul edelim...Gercek amaclari bu bile olsa onlardan gercekten kurtulmanin pratikte tek bir yolu vardir oda halkin iradesi......Geri kalan yontemlerin hicbiri uzun vadede netice vermedi ve vermiyecektir......Donup dolasip geldiginiz yer yine halkin iradesidir......

28 Subat en son ornegidir.....Refah partisi ve Necmettin Erbakan'i bir sekilde safdisi birakinca zihniyet kaybolmadi dahada kuvvetlenerek Turkiye'de 7 sene iktidar oldu......Ayni yontemlerle Ak Partiyi safdisi birakin......Yeni gelecek Pak Parti daha guclenmis olarak ayni zihniyeti tekrar iktidar yapacaktir.....

Turkiye problemlerini demokrasi icinde cozmek zorundadir.......Halkin gucunun karsisinda kimse duramaz.....Unutmayin yargida,orduda sonucda halkin bir parcasidir......Halki yanina almayan hic bir yontem cozum getirmez....LAZIO

--------------------------------------------------------------------------
LAZIO kullanıcısına teşekkür edenler
alihoca (16-11-2009), Ramo (16-11-2009)
Eski 16-11-2009, 05:52
Master - ait Avatar
Master Master bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 6.503/2290
5427 Mesaj ına 23007 Kere teşekkür edildi
Arrow Dönmelerin anlayamadıkları

http://www.arka-bahce.org/forum/show...3781#post13781
''Gelişmekte olan bir ülke enflasyonu düşürebilir.. Yolsuzlukları azaltabilir.. Bütçelerde kısıntıya gidebilir.. Özelleştirme yapabilir..Ama yine de zenginleşemeyebilir! Çünkü bilgi değil,yalnızca mal üretiyordur." Juan Enriquez
Master kullanıcısına teşekkür edenler
account (16-11-2009), alihoca (16-11-2009), ar_de_ (22-11-2009), buena vista (16-11-2009), coser (16-11-2009), hazan (16-11-2009), neron (16-11-2009), Ramo (16-11-2009)
Eski 16-11-2009, 11:08
neron - ait Avatar
neron neron bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 139/3021
68 Mesaj ına 527 Kere teşekkür edildi
Frown Cevap hakkımı kullanıyorum

Demokrasiye inanan, hukuka inanan, kanunlara uyan, asla kanun dışı iş yapmayan, bel altı vurmayan ve halkın oyunu manipüle etmek için bulgur, makarna dağıtmayan siyasilerin bulunduğu bir ülkede yaşasaydık, demokrasi uygulanır, seçimle gelen seçimle giderdi.

Demokrasiyi ihtiyacı olduğu sürece kullananların, eğitimi biat kültürüne uygun beyinler yetiştirme aracı haline getirenlerin, kendi yaşam şekillerini zorla dayatanların, hukuka guguk muamelesi yapanların, “demokratik” seçimle gideceğini belirtenler var. Müsadenizle arkamı dönüp uygun yerimle güleceğim.

Gün olur bu arkadaşlar, dışarıdan okudukları gazellerinde haklı çıkarlarsa özürümü diler, dar bakışlı olduğumu kabul ederim. Ama ben haklı çıkarsam, bu arkadaşların özürünü Internet i hala kullanabiliyorsam bu forumda okumaya çalışırım. Ama kendileri en fazla biralarını yudumlarken pardon derler olur biter.
neron kullanıcısına teşekkür edenler
alihoca (16-11-2009), ar_de_ (22-11-2009), buena vista (17-11-2009), dentist (16-11-2009), hazan (17-11-2009), meraklı (18-11-2009), Ramo (16-11-2009)
Eski 16-11-2009, 13:41
LAZIO LAZIO bağlı değil
.

Tanımlı

Sayin Neron,

Ben kendi inandigimi (Bu iktidarin digerlerinden farki olmadigi,sorunun iktidar degil sistem oldugu) bir tarafa birakip,sizlerin dusundugunuzu dogru kabul ederek......pratikte demokratik secim disinda bir cozum olmadigini beyan ettim......Sizin bir oneriniz varsa yazin tartisalim...

Ordu ve yargi yolu ile bu iktidardan kisa vadede kurtulursunuz ama uzun vadede ayni zihniyet dahada kuvvetlenerek geri gelir dedim.....Buna bir itiraziniz varsa buyrun yazin......

Tecrubeler ortada

27 Mayisda darbe kiskirtan CHP,darbe ile iktidardan uzaklastisilan DP.....Sonuc DPnin devami AP yillarca secim kazaniyor CHP kirk kusur sene tek basina iktidar olamiyor....

12 Eylulde darbeci pasa halkin gozunun icine baka baka Turgut Sunalp'i secmesini empoze ediyor.....Halk gidip Turgut Ozal'i seciyor...

28 Subatta Refah Partisi ve N.Erbakan ekarte ediliyor......AKP dahada kuvvetlenip senelerle iktidar oluyor...

Cumhurbaskanligi secimlerinde 367 gibi bir hukuk manevrasi ile Gul'un Cumhurbaskanligi engellenmek isteniyor......AKP kimsenin aklina gecmeyen bir secim basarisi kazaniyor....

Ez cumle demokrasi disi yontemler sonuc vermiyor....

Halki bir sekilde kazanmaniz gerek.....

Ancak halki hergun assagiliyarak......Turban takan genc kizlarin egitim hakkini elinden alarak......Hic bir caba gostermeden......"Dersim'de analar aglamadi mi?"gibi gerizekalica beyanatlar vererek yaniniza degil karsiniza alirsiniz.......LAZIO

-------------------------------------------------------------------------
alihoca (16-11-2009), buena vista (17-11-2009), dentist (16-11-2009), Ramo (16-11-2009)
Eski 16-11-2009, 20:54
alihoca alihoca bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 361/2464
166 Mesaj ına 2501 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Sevgili LAZIO;

Öncelikle daha önceki yazımda nurlarda yatası babanı yok saymadığım gibi küçümsemem söz konusu olamaz asla.

Ama yazdıklarında, benim üstünkörü olarak yazdığım (Hitler-Stalin, Soğuk Savaş, Varşova Paktı, Nato ve Menderes Hükümeti kararları ile TSK’nin Nato ve ABD ilişkileri ve sonrası yine Menderes kararları ile SSCB’ye Varşova’ya yöneliş gibi) konularda açıklayıcı bir bilgi yoktu. Bunlara da vakıf olan birinin, benim gibi idamı onaylamayıp karşı olsa bile en azından Menderes’i masumlaştırması ve kahramanlaştırması nasıl mümkün olabilir bilmiyorum.

Diyeceğim transistorlu radyolardan dinledikleri beş yedi ajansları ile o günün Dünya Konjonktürüne vakıf olup, Türkiye’de gelişen olayların gerisinde yatan gerçekleri de algılayamadıkları, zamanında bunları sorup sorgulayan biri olarak şahit olmak zorunda kaldığımız acı gerçeğimizdir. Eksik kusurluda olsalar bunun onları sevmemize ve saygı ile anmamıza da engel olmadığı açıktır.

Yine de ifade incitici olduysa hoş görüne sığınıyorum.

Son gönderilerde ki,
Aynen inanıp desteklediğin mevcut iktidarın söylemlerinde ki TSK eleştirilerine gelince;

Birkaç defa kısaca hatırlatmama rağmen hala anlatamadığım bir konuyu tekrar yazayım. Bu satırları yazan kişi 12 Eylül ve 28 Şubat Müdahalelerine o günde karşı idi bugünde karşıdır. Üstelik bahse konu olan bedelini gülümseyerek anacağı anılardan daha fazlası ile ödeyen bir ‘karşı’ duruştur.

28 Şubat süreci ile ilgili olarak da Hissenet ortamında (da) açmış olduğum; yapılan yanlışı eleştirmekle kalmayıp yapılması gerekenleri de sıraladığım başlık da aynı karşı duruşum söz konusudur.

Aynı başlık altında,
Alıntı:
LAZIO 14-05-2004,00:56´isimli üyeden Alıntı
Sn Kalkedon,

Armudun sapi,uzumun copu hic bir sivil toplum orgutunu begendiremedik size......Kimi sosyalist bozuntusu kimi ataist.....Ogretim uyeleri zaten hepten satilmis.....Cumhurbaskani tarafli.....Silahli kuvvetler anti demokratik...AKP aleyhine yazan veya soyleyen darbe cigirtkani,dinsiz,imansiz...Bunlarin hepsini susturmak gerek zahir zati-alinizin demokrasi anlayisina gore....Ataturk'u de konularin disinda tutacagiz anladigim kadari ile,ilkelerini dile getirdikmi sizin deyiminizle kullanmis oluyoruz.....

Medyanin ruzgar gulu gibi taraf degistirdiginden yakindiginiz Turkiye,"Demokrasi amac degil,aractir,bir ara istasyondur" diyen,daha sonra "degistim,gelistim" diyen bir zatin hukumeti ile yonetiyor.......Demokrat olacagim diye herkese camur atmadan bunu bir dusunun
........LAZIO

Düşüncelerini bu şekilde ifade eden LAZIO Dostumun, şimdilerde değişen ve gelişen fikirleri ne kadar doğal ise; TSK’nın darbe anlayışına karşı olan biri olarak benim de TSK’nın kimi haklı politikalarını destekliyor oluşum da bir o kadar doğal karşılanmalıdır.

Ayrıca,

1980’lerden bugüne Konya, 1994’den bugüne İstanbul, Ankara vs gibi bir çok il ve ilçelerde yerel iktidarı ve yerel iktidarın tüm kaynaklarını ele geçirmiş olacaksın. Üstelik bir tek İstanbul ile Türkiye ekonomisinin yüzde yetmişini elinde tutan bir yerel güç anlamına gelecek. Erbakan’ın iktidar olduğu dönemleri saymaysak bile 2002 Yılından bugüne Türkiye’nin tüm iktidarına ve tüm kaynaklarını kesintisiz eline geçirmiş olacaksın.

Son yedi yıl boyunca da hem yerel yönetimlerin çoğunluğunu hem genel iktidar kaynak ve gücünü birlikte yönetiyor olacaksın ama yine de iktidarın nimetlerinden yararlanırken bile sanki sesi kısılan bir muhalefet gibi mazlum olduğunu ilan edeceksin, dahası yedi yıllık iktidarın dönemin için bile geçmiş iktidarlara suçu yıkmayı becereceksin.

‘Efendim korku politikaları’ diyeceksin, ‘bürokrasi’ diyecek, ‘ordu’ diyecek, estek diyecek köstek diyecek ve masum olduğuna insanları inandırabileceksin. Köhne sistem izin vermiyor deyince akan sular duracak ve masumlaşıvereceksin

Tamam, buna inandırabilmenin ne kadar büyük bir beceri gerektiğinde hem fikirim ve inanın takdir etmiyor da değilim.

Ama araştıran düşünen, şüphe duyan ve sorgulayan beyinlerin buna inanmasını, inandığı yetmezmiş gibi bunu savunmasını anlamayı başaramadığımı itiraf etmeliyim.

Sistemin en kirli parçalarından biri YÖK diyeceksin. YÖK siyaset yapamaz diyeceksin. Gelişmiş demokrasilerin üniversitelerinde öğretim görevlileri ve öğrencileri siyasete karışmaz(!) yaa.. Düşünen beyinlere siyaset yasak diye yutturacaksın. Sonra mı? Yıllardır çalışıp didinip sızdığın üniversitelerde YÖK Başkanını kendi zihniyetinden birini seçtirebilecek güce ulaşmış oluvereceksin.

Sistemin bozuklukları diyerek uyutmaya devam ederken o sistemin en sağlam kalesi olan Anayasa Mahkemesine bir üye ile başlayan sızma harekâtı sonunda Anayasa mahkemesi başkanlığına kendi zihniyetinden birini getirebilecek oya ulaşmış olacaksın…

Medya medya diyeceksin ama yedi yıldır iktidar olduğun milletin kaynaklarıyla sahibinin sesi medyanı çoktan kurmuş olacaksın. Eski sistem ile yedi göbekten sorunlu olanların vermişsin ellerine mikrofonu, ezberlediklerini avaz avaz çığırıp dururlar.

Karşı çıkanına da göndermişsin maliyeyi sesini bir yerlerine kaçırtmışsın.

Buna rağmen ‘medya hala iktidara köstek’ deyince insanlara düşen, inanıp iman etmek olacak.

Hademeyi bile teşkilatların seçer hale geldiği eğitim mi? Önceki iktidarın müdür olabilmek için koyduğu sınavları sessizce kaldırıverdiğin için, tüm okulların yüzde yetmişi pirü pak nur yüzlüler ile doluvermiş zaten. Işık evlerinden yetişen gencecik öğretmenler okulları adeta nurlara boğmaya devam ediyor. Amma velakin eğitimdeki bozukluk köhne sistemin hatası deyince akan sular duruyor..

Eski köhne sistemde üniversite sınavları için birkaç dershane varken, şimdi sbs sıvalarını kazanabilmek için daha ilkokulun altıncı sınıfından itibaren her semtte şubeleri fışkıran tarikatların dershanelerinde öğrenciler rahlei tedrisattan geçip ilim irfana gark oluyorlar

Dış politika desen doksan yıllık beğenmediğin dış politika anlayışını da, yetişmiş beyin gücünü de ‘monşerler’ diye itin götüne sokup, hiç devlet görüşmelerine, mutabakatlara almaya bile gerek görmüyorsun. Kendi tayfanla zihniyetinle yepyeni bir politika ifa ediyorsun. Sayende Ermenisi, haması, hizbullahı kardeşimiz olup yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmez olmuş.

Azerisi, Kuzey Kıbrıslısı, Iraklı Türkmenine eski köhne sistemin adamları deyip sırtını dönmüşsün. Açılıp saçılayım derken Pkk lıların hak arayan bir masuma dönüşmesine ramak kalmış.. Sayende Türküm diyenler zaten kafatasçı oldukları için utançlarından seslerini çıkaramaz hale gelmiş..

Yedi yıllık muhteşem iktidarının sağladığı güç ile eski köhne sistemin ürettiği tüm sanayi ve birikimleri satarak ceplerini doldurduğun paralarla duble yollar döşemişsin, eh iki sene sonu çoğu çatlamış patlamış ama onlarda mutlaka eski sitemin sabotajıdır malumunuz.

Üretim çoğalmış ucuzluk almış başını gitmiş. Çinli mü’min kardeşlerinin ürettiği on liralık iskarpinleri giyen vatandaşlarımız eski siteme sövmekten, sana dua etmekten başka bir şey düşünemez olmuşlar.

Ama yirmi yıldır yerel iktidarı, yedi yıldır genel iktidarı ele geçirip kullanmana izin veren ‘o eski sitem yok mu, eski sistem!’.

Hele hele bi chp varki onların daha dün diyebileceğimiz, ‘yirmi yılcık’ kadar yakın zaman önce yaptıkları ile İstanbul’da sel felaketine sebep olduklarını kaç kişi bilir?

Gibisinden basit sorularla bile anlaşılabilecek gerçekleri; gözünü kan kin ve ihtiras bürüyen bi kısım medya, bazı eski sistem aşıkları ve azınlıkta kalan bizim gibi birileri yine de anlayamayacaklardır korkarım.

Yedi yılı bitip sekizinci yıla giren kesintisiz bir iktidar ve onun pek sevgili yandaşlarının hala muhalefetten, yargı organlarından ve farklı partilere oy verenlerden ve nihayetinde iktidar görüş ve uygulamalarını eleştiren ve farklı düşünenlerden şikâyetçi olunmasını ve hele bunun demokrasi ile ilişkilendirilişini anlayamayışımı hoş görmenizi rica ediyorum.

Saygılarımla
alihoca kullanıcısına teşekkür edenler
ar_de_ (22-11-2009), buena vista (17-11-2009), dentist (16-11-2009), hazan (17-11-2009), Master (16-11-2009), meraklı (18-11-2009), neron (17-11-2009), Ramo (16-11-2009)
Eski 17-11-2009, 16:31
neron - ait Avatar
neron neron bağlı değil
.

Lightbulb Dönelim, dönüşelim, döndürelim

Ali hoca'mın yazısını okuduktan sonra ekleyecek tek bir harfim olmadığı için uzun uzadıya birşeyler yazmıyorum. Ellerine sağlık hocam.

Son sözüm, Allah herkesi demokrasi gelişiminde, evriminde ve dönüşümünde altanlar, cemaller gibi dönmekten korusun.
alihoca (17-11-2009), ar_de_ (22-11-2009), buena vista (17-11-2009), Master (17-11-2009), meraklı (18-11-2009)
Eski 17-11-2009, 21:03
alihoca alihoca bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 361/2464
166 Mesaj ına 2501 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Sn Sevgili Neron;

Örneğin özelleştirme konusunda daha önceki fikirlerimden bugün bende farklı düşünür hale geldim diyeyim de, o alıntıyı foruma geçerken amacımın LAZIO Dostun değişen fikirleri için döneklikle suçlama olmadığına inan lütfen.

Eh birazda aynı kuşaktan olduğumuz için serde bizde var olan keskinliğin üstüne hafif Karadeniz havası suyu karışınca onu ikna etmek zorlaşabiliyor.

Diyeceğim, bugünkü söylemleri her ne kadar malum zihniyetle paralellik arz etse de en azından niyet olarak; getirdiği eleştiri ve suçlamaların nihai amacının farklı olduğunu kanısındayım. Yani bana göre getirdiği eleştiriler kimi yanlışlar içerse de eleştiri amacı Ülkemiz Demokrasisinin gelişimi olduğunu düşünüyorum.

Ama bakın,
Seçim sath-ı mailinde,
08,08,2002 Tarihli NTV Programında;

''Ben zaten hiçbir zaman değiştim demedim ki. Ben her zaman geliştim diyorum. Ama birileri de bu geliştim ifadesine değiştiğimi yakıştırıyorlar, ben de hayırlı olsun diyorum. Başka bir şey yok. Dünyada bu gelişmeyi... Çünkü gelişmeyen ve bu gelişime uygun olarak bir değişim sürecinin yaşanmaması mümkün mü? Ama bu gelişimle alakalı bir değişimdir. Neredeki? Dünyadaki, bilimdeki, herşeydeki değişim...''

Ali KIRCA’ya ‘Gelişerek değiştim’ diyen Sn Recep ERDOĞAN;

22.06.2006 Tarihinde yani partisi iktidarı ezici bir çoğunlukla ele geçirmişken;

''Sürekli bana, eşime ve çocuklarıma bile hakarete varan yaklaşımlar yapıp, bunu laiklik çerçevesine oturtmaya kalkanlar var. Haksızlıktır. Ülkede siyaset yapma hakkım var. Siyasete girerken farklı, siyasetten sonra farklı bir yaşam tarzı mı uygulayacağım, halkımı mı aldatacağım? Dün neysem, bugün de oyum, değişemem, değişmedim. Düşüncemi kabul etmeseniz saygı duymalısınız, saygı duymazsanız katlanmanız gerekir.''

Diyerek ‘Dün neysem bugünde oyum değişmedim değişemem’ diye kestirip atabiliyor. Hadi buna da olabilir diyecem ama bir önceki ile son söylediği arasında sadece ZAMAN farkı değil, MEKAN ve KONUM farkı olduğu da dikkate alınınca şüpheye düşmede göreyim.

2002 Seçimleri öncesi başlayıp arşivlediğim yüz sayfaya yakın notların içine dalıp bir çok örnek daha bulmak da mümkün. Ama daha önce dediğim gibi bu işlerden yeterince bıkmış usanmış ve dahi yenilmiş daha kötüsü yenilgiyi bir anlamda kabullenmiş biri olarak;

İsteğim LAZIO Dostun inandığı ve desteklediği İktidarın ve İktidar olmanın hazzını ve keyfini sürmesinden başka bir şey değildir. Yapabiliyor ise İktidar gücü ve nimetlerinden yararlanmasını dahi isterim inanın.

Ama demokrasi dediğimiz kavramın tanım ve içeriğinde farklı ve karşıt fikirlere; sadece saygı değil farklı ve karşıt fikirlerin anayasa düzeyinde çoğunluk fikir ve iktidarlara karşı KORUMA altına alınması anlayışı varken,

LAZIO Dostun ve dahi İktidarın; 'hayır efendim illa da benim gibi' düşüneceksiniz demesinin, sıkça dillendirilen demokrasi ile bağdaştığını maalesef ki söyleyemiyorum.

Sağlıcakla kalmanız dileği ile
alihoca kullanıcısına teşekkür edenler
ar_de_ (22-11-2009), buena vista (17-11-2009), dentist (18-11-2009), hazan (19-11-2009), Master (18-11-2009), meraklı (18-11-2009), neron (17-11-2009)
Eski 17-11-2009, 21:42
neron - ait Avatar
neron neron bağlı değil
.

Post Ali hocama saygılarımla

Alihocam, arka bahçe oluşumu gereği düşüncelerin, günlük yaşamın veya farklı yaşanmışlıkların karşılıklı anlatıldığı,zaman zaman tartışıldığı, olabildiğince hür beyanatların bulunduğu bir ortam. Bahçede kabul edilmeyen ve asla istenmeyenler dayatmalar ve hakaretlerdir. Bu neden ile sizin bir kişiyi herhangi bir şey ile suçladığınızı düşünmek, karıncayı bile incitmekten çekinen üslubunuz varken hata olur.

Benim belirtmek istediğim, zaman içinde herkes gelişebilir, herkes düşüncelerinde evrim gösterebilir. İstikametiniz belli ise bu dönüşüm ve evrim hep aynı yönde ilerlemek, gelişmek şeklinde olur. Birçok insan, ortayaş döneminde referans aldığı geçmiş fikirleri ve tavırları ile bulunduğu yaştakileri karşılaştırıp kendindeki değişimleri irdeler, kendi içinde hesaplaşır.

Ne yazık ki günümüzde moda olan değişim ise tam tersi oldu. Nice "aydın" ve "ileri görüşlü" zevatın geçmiş ve bugünkü beyanatlarını yan yana koyduğunuzda hiçbir tutarlılık göremiyorsunuz. Eskiden ak dediklerine kara, soğuk dediklerine sıcak, tatlı dediklerine acı demeye başlamışlar. Hatta bunların bazıları o kadar çok dönüşüm geçirmişler ki söylemleri döneme ve iktidara bağlı olarak her 6-7 yılda bir değişmiş. Kendileri bile eskiden nerede durup ne dediklerini bilemez olmuş, toplumun nadide dönekleri haline gelmişler. Hatta gemi azıya alıp dönekliğinin kitabını yazıp gelirini afiyetle yiyen de çıkmış aralarından. Dileğim ve duam bugün sayıca oldukça fazla olan bu cemaatin arasında ismimizin anılmaması içindir.

Benim lafım bu malum döneklere ve benzerlerinedir. Aramızda dönek varsa onlar da üstlerine alınabilirler, ben masaya açık büfe bıraktım; ve yumuşak yazmayı beceremeyen elimi bağlayıp, artık sustum.
alihoca (17-11-2009), ar_de_ (22-11-2009), buena vista (17-11-2009), dentist (18-11-2009), hazan (19-11-2009), Master (18-11-2009), meraklı (18-11-2009), Ramo (18-11-2009)
Eski 18-11-2009, 13:57
LAZIO LAZIO bağlı değil
.

Tanımlı

Ak parti,bu carpik sistemden nemalanan digerleri gibi bir sira partisidir.....Hepsi gibi kirli bir iktidar mucadelesi yapiyor.....Esas sorun sistemdir....

Bu iktidardan demokratik yollar disinda kurtulmak pratikte bir care degildir....Tecrubeler,yargi ve silahli kuvvetler marifeti ile iktidarlarlari degistirseniz bile,butun cekilen acilara ragmen, zihniyetleri degistiremiyeceginizi acikca gosteriyor...

Darbe tesebussleri iddialari ayyuka cikmis TSK'nin sivil yargi tarafindan aklanmasi onun yipranmasini onler.....Ordu yipranmasin diye bu iddialari gormezden gelmek yalnistir....

Ofke ve nefret duyularinin esiri olmak kendi davaniza zarar verir....Halki karsiniza almak maraton yarisindan evvel kendini ayagindan vurmaya benzer....

Bu gune kadar konu ile ilgili yazdiklarim ozetle bunlar...

Simdi birisi ciksin ve bana bu yazdiklarimin 5 sene once gerici bir zata yazdigim cevapla neden celistigini bir zahmet aciklasin...

Baska platformlarda bana "Iktidar yanlisi,gerici" ile "Libos"arasi genis bir yelpazede hakaret edildi......Yazdiklarim ortada,yukaridaki alinti ile iliskisini ortaya koyup neden "Donek" imasi yapildigini merak ediyorum......

Benim bu forumda yazmak istememin en buyuk sebebi,sanirim Sn Anne'nin bu forum hakkinda yazdigi bir yazidir......."Sizinle ayni fikirde olmayabiliriz ama bize degisik bir gorus acisi verdiginiz icin size tesekkur ederiz" mealinde bir yazi idi....

Dusuncelerimin pek populer olmadigini biliyorum (Metre kareye en az tesekkur alarak Guinnes rekorlar kitabina aday olmam bile soz konusu)........Sevgili Ali Hoca'nin arsivden bu yaziyi arayip bulmasinin,bir konuyu vurgulamak icin iyi niyetle yapildigindan eminim......Ancak fikre fikirle karsilik vermek yerine mal bulmus gibi bu alintinin uzerine atlayip,isi sahsiyete dokmeyi pek yakistiramadim acikcasi.......LAZIO

--------------------------------------------------------------------------
alihoca (07-12-2009), buena vista (18-11-2009), dentist (18-11-2009), Ramo (18-11-2009)

Konuyu Toplam 1 üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Konu Seçenekleri Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş arama yap
Modları Göster