Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Arka BahÇe Forumu - Tekil Mesaj Gösterimi - Ambar
Konu: Ambar
Tekil Mesaj Gösterimi
Eski 05-07-2007, 23:16
flz flz bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 41/319
39 Mesaj ına 191 Kere teşekkür edildi
Wink

Yeni bir hayata başlamak…

Nasıl oluyor acaba? Hayatın yenisi eskisi olur mu? Hayat hayattır işte.
Kullanma tarihi geçen bir şey mi ki? eskisini bırakıp yenisini alıyorsun.

Yeni bir makine almışsın gibi. Eskisini verirsin veya bir şekilde değerlendirirsin. Yenisini baş köşeye yerleştirirsin, üstelik yanında kılavuz verirler ki okuyup çözesin.
Hayatta böyle bir şey mi acaba?
Eskisini ne yapar ki insanlar?... yenisi gelince. Yenisinde kullanma kılavuzu var mı?
Eğer durum böyleyse yenisi de bir süre sonra eskimi?
Yoksa tek bir hakkımı var insanın? Hayat yenileme konusunda.
Ya hakkını yanlış kullanırsa?
Niye yanlış kullansın ki, eskisinden tecrübeli, yenisine geçerken, o yüzden hata yapmamalı. Hatasız olur mu?
Tuhaf ötesi bir durum.

Hayat hayattır, yenisi eskisi olmaz.
Bir fark varsa bunun adı eski yeni olmaz.
Yenilenmesi gereken insanın hayatımıdır, kendisimidir?
Saçmaladım.

Niye insan arayış içindeyim veya aradığımı buldum demez de yeni bir hayata başladım der?
Aramak yanlış bir şey mi?

Ne arar ki insan? Ne aradığını bilir mi? Bilmesi gerekir mi? gibi bir sürü soru.

Bu konuda ne sorular biter ne de cevaplar.
Herkes kendine göre sorar, arar ve cevaplar.

Ne arıyorsun? diye sorsa biri…pardon …anlamadım derdim. Gerçekten anlamadığım için.
Fark ettim ki aslında ben de arayış içindeydim. Herkes gibi.
İnkar etme noktasına gelmişim demek ki.
Ne kötü!!!
“Kendi gerçekliğine anlam veren şeyi, kendi olanaklarıyla, kendisi için aramalı insan” tıpkı H. Reeves in dediği gibi.
Biraz zor.
Önce gerçek olacaksın, gerçekliğinin farkına varacaksın, gerçekliğine anlam veren şeyi tespit edeceksin, olanaklarının içinde kalacaksın veya zorlayacaksın sonra da bu aradığın şey her neyse sadece kendin için olduğunun farkına varacak kadar bencil olacaksın.

Bencil olmalısın…bence en önemli şart bu.
Buraya kadar geldiysen, bundan sonra da üstüne bir de Nietzche okuyacaksın.
Sonra da bunun cevabının aslında kendinde değil doğada saklı olduğunun farkına varacaksın.

Aslında ne kadar basit ve net.
Kabul edeceksin…önce kendini, olduğun gibi..
Aradın ve buldun.
Peki??… aradığını bulduğunda; iş, aşk, para adı her neyse, ya o aradığın şey seni aramıyorsa?
Ben bu konuya nerden geldim?
Ambarı okuyordum. Sn. Ömmes bahsetmiş bu konudan. Devam edeyim dedim. Sanırım biraz fazla devam ettim.

En iyisi ben gerçekliğime anlam veren şeylerden bir tanesinin hatta en önemlisinin eğitimi için en az bir on sene daha çalışmaya devam edeyim.