Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Arka BahÇe Forumu - Tekil Mesaj Gösterimi - Notlar
Konu: Notlar
Tekil Mesaj Gösterimi
Eski 06-03-2006, 14:24
AnnE - ait Avatar
AnnE AnnE bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 606/518
314 Mesaj ına 5527 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Pergel

Hocam kızacak ama olsun ;

1. Hiçbir eğitim sistemi, okulda öğrenilmesi gerekenlerin sorumluluğunu veliye yükleyemez.Tam tersi, okulun/öğretmenin öğreteceği bilgiye, vereceği eğitime, veli tarafından müdahale edilmesi ya öğretmeni ya da veliyi devre dışı bırakır.

2.Velinin görevi,öğrenciyi ''öğrenim''görebilecek bir kıvama getirecek ''eğitimin'' verilmesidir.Bu bile öğrencinin okulda alacağı temel eğitim ile karıştırılmamalıdır.

3. Hiperaktivite-öğrenim güçlüğü-sosyal uyumsuzluk-konsantrasyon eksikliği gibi sorunlar konusunda eğitmen/rehber öğretmen (?) eğitimleri kesinlikle eksiktir.Yoksa , daya bütün ''haylaz'' çocuklara Ritalin'i hepsi kuzu gibi (mal gibi ?) ders dinlesin.

4.Öğrencilerin zeka/çalışkanlık/algılama yeteneğine göre sınıflandırılarak ''GENEL'' eğitim verilmesi çözüm yerine problemlileri problemli olarak kalmaya iter.

5.Veliler Sakarya Savaşı'nı bilmek/hatırlamak zorunda değildir.Tıpkı öğretmenlerin O velinin evindeki problemlerin detayını bilmek zorunda olmaması gibi.

6. Robert Kolejde 100 öğrenci 15.000 USD/yıl maliyeti ile okur.O yıl sekizinci sınıftan 700.000 öğrenci ''MEZUN'' olur.

7. Bu yazıyı okuyup da Sakarya Savaşı konusunda 3 cümleden fazla edebilecek kimsenin olmaması hiç de ayıp değildir.

8. Benim eleştirim aslında sistemle ilgilidir.Somut problemler hakkında minör önermeler yapmak beni aşar.Zaten burasının da bunun yeri olduğundan emin değilim.

9. Hocam hiç umutlanma , öğrenci kalitesi her geçen sene daha da bozulacak.

10. Geleceği DERT edinme yeteneğini kaybetmemiş bir öğretmenin rahat uyuma şansı yoktur.

11.Çünkü gelecek onun öğrencileri için asla daha iyi değildir.

12. .