Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Arka BahÇe Forumu - Tekil Mesaj Gösterimi - 10 Kasim...
Konu: 10 Kasim...
Tekil Mesaj Gösterimi
Eski 27-09-2009, 21:23
Master - ait Avatar
Master Master bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 6.503/2290
5427 Mesaj ına 23007 Kere teşekkür edildi
Arrow Allah Rahmet Eylesin....

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenen Cebeci 50. Yıl Parkı düzenlenen törenle açıldı.

Törende konuşan, Arınç parkın Ankaralılara ''hayırlı olmasını'' dileyerek, sevgi, dostluk ve kardeşlik için aranılan bütün her şeyin parkta düşünüldüğünü söyledi. Arınç, son yıllarda yapılan çalışmalarla Ankara'nın havasının temizlendiğini, başkentin dünyada tanınan ve beğenilen bir şehir haline geldiğini ifade ederek, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek ve ekibine çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Bülent Arınç, ''Ankara birilerinin hayal dahi edemeyeceği bir dönüşümü yaşıyor. Eserlerimizle övünüyoruz. Bu güne kadar laf üretenler hiç bir eser üretemedi. Ama biz eserlerimizle övünüyoruz'' diye konuştu.

Konuşmaların ardından, törene katılan Arınç, Gökçek ve diğer davetliler kurdeleyi keserek parkın açılışını yaptı. (AA)

++++++++++++++

30 Ağustos Zafer Bayramı'nı ulusal bayramlar arasında saymayı unuttlular

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından yeni eğitim-öğretim yılında öğrencilere ücretsiz dağıtılan ders kitaplarında "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı"nın tarihi 29 Nisan olarak yer aldı. "30 Ağustos Zafer Bayramı" ise ulusal bayramlar arasında sayılmadı.
Eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte MEB'in Türkiye genelindeki okullara dağıttığı ders kitaplarının bazılarında, ulusal bayramlara ilişkin hatalar göze çarptı. Kitaplarda 23 Nisan'ın tarihi, kitap sayfasında görsel malzeme olarak kullanılan takvimde karıştırıldı. Takvim sayfasında tatil olan günler kırmızı nokta ile işaretlendi. Ancak takvim sayfasında 23 Nisan tarihi kırmızı yerine siyahla yazılırken, tatil olmayan 29 Nisan kırmızı olarak işaretlendi. Bazı kitaplarda ise 30 Ağustos ulusal bayramlar arasında yer almadı.
Habertürk'ün haberine göre ilköğretim 2. sınıf Türkçe ders kitabında "Değerlerimiz" adlı ünitedeki "Bayramlarımız" başlıklı okuma parçasında, dini ve ulusal bayramlar anlatılırken 30 Ağustos Zafer Bayramı hakkında hiçbir bilgi verilmedi. Okuma parçasında dini bayramlar arasında ramazan ve kurban bayramları hakkında açıklamalar yapıldıktan sonra ulusal bayramlar sıralandı. Kitapta Ayşin Bumin tarafından yazılan okuma parçasında, Türkiye'nin ulusal bayramlarının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olduğu sıralanırken, 30 Ağustos Zafer Bayramı unutuldu. Okuma parçasında, ulusal bayramlar hakkında bilgiler verilirken 30 Ağustos Zafer Bayramı hakkında tek bir ifade bile yer almadı.
İlköğretim 1. sınıf "Hayat Bilgisi" ders kitabının 124. sayfasında yer alan illüstrasyondaki takvimde ise 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın tarihi karıştırıldı. Nisan 2005 tarihini gösteren takvimde 23 Nisan günü kırmızı renkle vurgulanarak tatil olarak gösterilmedi. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının kutlandığı 23 Nisan günü yerine, "29 Nisan günü" kırmızı renkle gösterildi. Takvime göre 23 Nisan yerine hiçbir özelliği bulunmayan 29 Nisan tarihi tatil olarak belirtildi. Takvimin üstünde biri kız, biri erkek olan iki öğrencinin ellerinde Atatürk portresiyle 23 Nisan'ı kutlarken gösterilmesine karşın, bayramın tarihi karıştırıldı.
Kitabın illüstrasyonundaki vahim hatalardan ve baştan savmalıklarlardan biri de takvim sayfasında Türkçe “Nisan” olarak gösterilen ayın hemen üstünde İngilizce “October” (Ekim) kelimesinin yer alması. Bir başka deyişle “Cumhuriyet Bayramı”nın tarihi, “29 October” olmuş... Takvimde iki öğrencinin
ellerinde Atatürk portresiyle 23 Nisan’ı kutlarken gösterilmesine karşın, bayramın tarihi karıştırıldı.

+++++++++++

Sultanahmet Camii tarihi günlerinden birini yaşadı. Cenaze namazı kılınmayan tarihi camide bugün Osmanlı hanedanının saray gören son mensubunun cenaze namazı kılındı. Öğle namazının ardından binlerce vatandaşın katıldığı cenaze namazına hanedan üyeleri ve bakanlar da katıldı. Cenazeye katılan hanedan üyeleri arasında Ertuğrul Osman'ın eşi Zeynep Tarzi Osman, yeğeni Harun Osmanoğlu, II. Abdulhamit'in kızının torunları Ayten Gunter ve Adile Nami Osmanoğlu yer aldı. Cenazeye hükümet adına Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ve bazı milletvekilleri katıldı. İstanbul Valisi Muamer Güler, Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın ve bazı ilçe belediye başkanları da cenazede yer aldı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül adına da cenazeye katılan Genel Sekreter Mustafa İsen, hanedan mensuplarına başsağlığı dileğinde bulundu. Cumhurbaşkanı Gül'ün ayrıca cenazeye çelenk de gönderdiği görüldü.

+++++++++++

1924’te Osmanlı hanedanı üyeleri sınır dışı edilerek Türk vatandaşlığından çıkarıldığında, Ertuğrul Osmanoğlu henüz 12 yaşındaydı.

85 yıl sonra...

Ertuğrul Efendi’nin cenaze törenine, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül adına Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen’in katıldı.

Yurtdışında olduğu için cenazeye katılamayacak olan Başbakan Tayyip Erdoğan, aileyi arayarak taziyelerini iletti.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, İçişleri Bakanı Beşir Atalay ve Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay da cenazedeydi.

Şans mı, şanssızlık mı?

Ne şans, ne de şanssızlık.

Son padişah ya da son şehzade olsan da, olmasan da...

Yaşam, siz planlar yaparken başınıza gelendir. M. Altan

++++++++

Başbakan Erdoğan, ABD'den döndükten sonra havalimanında yaptığı açıklamanın ardından, Yıldız Sarayı Çadır Köşkü'ne geçerek, burada eşi Emine Erdoğan'la birlikte Ertuğrul Osman'ın eşi Zeynep Osman ve ailenin diğer üyelerine taziye dileklerini iletti.

Yaklaşık 1 saat süren ziyaretin ardından, çıkışta gazetecilerin soruları üzerine Başbakan Erdoğan, Ertuğrul Osman ile ABD'ye yaptığı bir ziyaret sırasında tanıştığını belirterek, bu tanışma sırasında Ertuğrul Osman'ın kendisine Türkiye'ye olan özlemini, hasretini dile getirdiğini ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak istediğini söylediğini anlattı.

Başbakan Erdoğan, Ertuğrul Osman'ı 2004 yılında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığına aldıklarını ifade ederek, şunları kaydetti:
“Aslında bir hakkın iade-i itibarıydı. Ondan sonra kendisi Türkiye'ye geliş-gidişlere başlamıştı. Türkiye sevdalısıydı, vatanına sevdalı olan bir insandı. Ben kendisine Allah'tan rahmet diliyorum. Bütün ailesine, milletimize sabırlar diliyorum. İnanıyorum ki milletçe de hep birlikte üzerimize düşen son görevi yerine getirdik. Gerek cenaze merasimine katılım, defin merasimindeki ilgi, alaka olsun, bunlar hakikaten milletimizin şanına uygun olmuştur.”

Ziyarete, İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, İstanbul Valisi Muammer Güler, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın da katıldı.
''Gelişmekte olan bir ülke enflasyonu düşürebilir.. Yolsuzlukları azaltabilir.. Bütçelerde kısıntıya gidebilir.. Özelleştirme yapabilir..Ama yine de zenginleşemeyebilir! Çünkü bilgi değil,yalnızca mal üretiyordur." Juan Enriquez