Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Arka BahÇe Forumu - Tekil Mesaj Gösterimi - Gezelim Görelim
Tekil Mesaj Gösterimi
Eski 02-12-2010, 18:42
buena vista buena vista bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 895/3266
652 Mesaj ına 4322 Kere teşekkür edildi
Tanımlı MSC Fantasia ile İTALYA- İSPANYA- FAS ve PORTEKIZ

ATLANTİKTE GÜN BATIMI

Eşimin el çantaları tamamen boşalmamış ama içindekilerden bazıları etrafa yayılmıştı.. O hala ağır gelen ( 7 kg fazla) valizlerin içindekileri boşaltmakla meşguldu. ''Check in'' deki bayan görevliyle inatlaşıp valizinde kalan iki kg fazlalık için
hala pazarlık yapmaktaydı. Bu arada, benim durumum da pek iç açıcı değildi. Sinirli bir şekilde valizden çekerek çıkarılan çamaşırlar beni daha da güç durumda bırakmıştı..Halbuki eşim Nil bir keresinde 100 Avro ceza bile ödemişti.
Telefon çaldı, telaşla uyandım.Daha önceleri hava alanında eşimle birlikte yaşadıklarım rüyama girmiş, tekrarlanma olasılığı beni heyecanlandırmıştı..Acaba kontrolden geçerken yine sorun çıkacak, geçişlerin sayısı üçü, dördü
bulacak mıydı? Nedense her seferinde acayip bir şekilde ötüyor ama hiç telaşlanmıyordu. Olan hep bana oluyordu! Ve her seferinde uçağa en sakin binen yolculardan biriydi benim hanım.
Kız kardeşimin eşi sis nedeniyle İzmir MENDERES hava alanındaki tüm uçuşların iptal edildiğini ve hemen yola çıkacağımızı söyledi. Kısa süre içinde temin edilen otabüsle İSTANBUL'A doğru yola koyulduk.
Sisli bir havada otobüsle üstelik mola vermeden yapılan yolculuk pek hoş değildi..Şoför talimatı almıştı ve her ne pahasına olursa olsun bizi saat 08.15 te MİLANO'ya kalkacak olan uçağımıza yetiştirecekti..Izmir'den İstanbul'a uçamamıştık
ama otobüsle uçarak gelmiştik..Ve uçağın kalkışından 35 dakika kadar önce kontrolden geçip check in sırasındaydık..Eşim birden THY yetkililerinin bizleri uçağa yetiştiremeyebileceklerini söyledi. Çok yavaş davrandıklarını, böyle giderse uçağı kaçırabileceğimizi
anlatmaya çalıştı ama herkes uçacağımızdan emindi. Bundan önceki THY ile uçuşlarımızda eşim hemen hemen her seferinde etrafına bakınır, alanda başıboş bir şekilde elinde telsizle dolaşanları gösterip, '' THY nasıl para kazanıyor?'' diye sorardı..Bende her şeye
rağmen şirketin para kazandığını, durumunun iyi olduğunu anlatmaya çalışırdım. Nedense THY konusunda benim değil ama onun izlenimi önemliydi ..Bazı arkadaşlar uçuş kartlarını alıp uçağa doğru giderlerken biz hala yerimizdeydik. Uçağın kalkış saati çoktan
geçmişti..Ve THY yetkililerinin işgüzarlıkları sayesinde uçağı kaçırdık. Gurubumuzdan on kişi Milano'ya uçuyor ama içlerinden bazılarının valizlerine biz sahip çıkmak zorunda kalıyorduk. Orada kendilerini bekleyen otobüse binip Cenova'ya bizi de limanda bekleyen MSC FANTASIA gemisine gideceklerdi.. Aramızdaki ağır topların devreye girmesiyle sorun çözüldü. THY bir saat 45 dakika gecikmeyle 46 kişilik guruptan geriye kalanları Milano yerine Bolonya'ya uçuracaktı.. Bu arada, İzmir'de başlayan maceramız daha heyecanlı bir şekilde devam ediyordu.
Guruptakiler gergindi. Uçuş kartlarımızı alıp kontrolden geçtikten sonra kalan zaman içinde kız kardeşim ve eşim Nil alış-veriş yaparak stres atmıştı.. Eniştem ve ben fırsattan yararlanıp kahvaltı yaptıktan sonra iki tek viski atıp rahatlamıştık.

devam edecek..