Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Arka BahÇe Forumu - Tekil Mesaj Gösterimi - Notlar
Konu: Notlar
Tekil Mesaj Gösterimi
Eski 03-04-2006, 14:31
alihoca alihoca bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 361/2464
166 Mesaj ına 2501 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Güzel AnnE'm;

Bahse konu yazının tek öznesi Ermeni Ayaklanmasını yaratan AYDINLARDIR.

- Kafkas Cephesi ve Enver Paşa
- Şeyh Bedrettin Destanı,
- 6-7 Eylül Olayları ve bunlara sebep olup, çanak tutanlar da değil,
- Susurluk ve Baş Aktörleri,

Yazının konusu DEĞİLDİR.

Kafalardaki, olması gereken ve bir ideal olarak saf, teorik aydın tanım ve klişesi ile beklenen ve istenen aydın, varsa bile bu yazının konusu DEĞİLDİR.

Ermeni ve Türk Halkından akan kan için kullanılan tabir ise KARDEŞ kanıdır.

Naçizane bildiklerim içinde,
Öncelikle, Ermeni Sorunun başlangıcı Tehcir Kanunu ve 14 Mayıs 1914 tarihi değildir diye biliyorum. Ermeni Kalkışması başta Rusya olmak üzere sırası ile İngiltere, Fransa, ABD kışkırtma ve yönetimi altında gerçekleşmiştir. Para, silah, eğitim, dini, siyasi, sosyal destek ve kışkırtma olarak olarak düşünüldüğünde buna başka faklı bir ad verilir ise en azından öğrenmek isterim.

Efendim, onlarında Ulus, vatan, devlet olabilme haklarıdır ve bu hakka dayanarak ayaklanmışlardır. Deniyor ise; Ulus, millet, vatan, devlet olabilmenin kimler için doğal hak mücadelesi olup, olmadığı üstüne bilgilendirilir isem sevineceğimi söyleyebilirim.

Saygılarımla