Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Arka BahÇe Forumu - Tekil Mesaj Gösterimi - Guruba gush’bakışı....
Tekil Mesaj Gösterimi
Eski 05-03-2006, 13:29
serdarkus - ait Avatar
serdarkus serdarkus bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 317/1236
52 Mesaj ına 2228 Kere teşekkür edildi
Cool Sanki kime nasihat eylemişler gibi..

“EN FAZLA 2 KADEH ŞARAP İÇİN, CİNSELLİKTE ŞEVKATLİ OLUN

TBMM Başkanlığı vekiller için sağlıklı yaşamda sorunlarla başa çıkma yolları gösteren başucu kitabı hazırlattı. Kitapta cinsel yaşamdan içkiye her konuda 'altın öğütler' var.

MUTLULUK REHBERİ

• CİNSEL KAPASİTEYİ ZORLAMAYIN: Yaşlı insanlarda cinsel yaşamın bitmiş olması gerektiği düşüncesi son derece yanlıştır. Bu düşünce nedeniyle yaşlıların mahremiyeti olmadığı düşünülmekte ve evlerdeki düzenlemeler buna göre yapılmaktadır. Bu, aktif ve sağlıklı bir cinselliği süren yaşlılarda bunu yok sayma, utanma gibi sonuçlara yol açmaktadır. Bu dönemdeki cinsellikle ilgili diğer sorun da tam tersi tutum ve düşüncelerden kaynaklanmaktadır. Yaşla birlikte kaybolmayan ama doğal olarak azalan cinsel kapasiteyi zorlamak da sorunlara neden olur.

* ASLA PES ETMEYİN: Ruh sağlığının korunması için kendinizle barışık olun, kendinize güvenin, insan ilişkilerinin temeline sevgiyi koyun. Hayal kırıklığı, başarısızlık ve yenilgi karşısında pesetmeyin, yılmayın, tükenmeyin. Yeniden başlamasını, yaşadıklarınızdan ders almasını bilin. Hayatı tekdüze yaşamayın, ilgi alanları bulun.
• …

* LOTO VEYA VEKİLLİK: Stres çağında yaşıyoruz. Lotodan büyük ikramiye kazanmak, milletvekili seçilmek de seçilememek de strestir. Kronik stres koşullarında kalan kişilerde tükenme sendromu denilen özel bir ruhsal durum görülür.

* DEPRESYON: Toplumda en sık görülen rahatsızlıklardan biridir. Bazı hastalıklar da depresyona neden olabilir. İntihar düşüncesi olanlar doktara gitsin. Bu düşünceleri doktorla paşlaşmak birşey kaybettirmez ama çok şey kazandırır.

* PANİK ATAK TELKİNİ: Panik atak sırasında kendinize, "Bu geçici bir durum, daha önce de yaşadım ve geçtiğini biliyorum. Şimdi geçeçek. Ne aklımı kaçırıyorum ne de kontrolü kaybediyorum, yalnızca öyle olacağım diye diye geçici korku yaşıyorum ve geçecek" telkininde bulunun.

* AŞIRI HIRS: Sosyoekonomik durumu bozuk toplumlarda kalp rahatsızlıkları artmaktadır. Sinirli, aceleci, sabırsız, kısa sürede amaca ulaşmak isteyen aşırı ihtiraslı kişilerde kalp rahatsızlığı riski daha fazladır. 40 yaşıma kadar istediğimi yapar, sonra doktora giderim, düşüncesi yanlıştır.

* SPORU AKŞAM YAPIN: Sağlıklı beslenme için mutlaka egzersiz yapılmalı. Yaşam için her gün! Aktif ol, parolan olsun. Yaş sınır değildir!.. Ancak, sabah yapılan sporlar sırasında inme, kalp kirizi, koroner olaylar ve ani ölüm riski daha fazla görülmektedir. Spor akşam saatlerinde yapılmalı.

SABAH”

Mebusanlara akıl fikir değil de sanki borsacılara nasihat eylemişler..

İhlascılar.. siz siz olun, işlemlerinizi akşama doğru yapın derim.