Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Arka BahÇe Forumu - Tekil Mesaj Gösterimi - Tepkiler , kızgınlıklar vs......
Tekil Mesaj Gösterimi
Eski 14-03-2007, 10:21
meraklı - ait Avatar
meraklı meraklı bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 287/1518
251 Mesaj ına 1077 Kere teşekkür edildi
omg.gif

Okuyorum...okuyorum...okuyup da duruyorum....Ne bu yaaaa....

Bir pirincin taşıdır, çeltiğidir gidiyor...sütlaç yapmanın ve yedirmenin derdine mi düşüldü.
sütlacı yaparken neler katarsınız, azıcık portakal ya da limon kabuğu rendesi, vanilya , bir taşım kaynat ve kapat. Kaselere böl , soğusun , ye...

Sonra aklıma doğal olarak anacığım geldi. Zamanında o kadın ki sabahın kör bi vakti kalkar - yedi nüfus kolay değil-kahvaltıyı hazırlar çayı demler, böreğini çöreğini yapar, sofraya koyar, evin ademoğulları da sabah mahmurluğu ve işe gitmek zorunda kalmanın dayanılmaz isteksizliği ile sofraya kurulur, yer içer elhamdülillah der çıkardı..

Şimdi bakıyorum da metroseksüel erkeklere artık dipfriz mamülü hanımlar da eklenmiş..Sonra çıkmış demişler ki evime de bakarım kariyer de yaparım. Tabi yaparsınızzzz...alın hazır gıdaları getirin evinizdeki yardımcı(!)kadına, pişirsin, ütülesin, temizlesin, çocuğunuzu büyütsün...sonra siz ev bakıyorum diye zıplayın ortaya. Dondurulmuş kesilmiş hazır soğan-patates, ayıklanmış temizlenmiş dondurulmuş ıspanak, vıcık vıcık çamurlarından arıtılmış semizotu varken, yemek de yapmak dert miki..

En son soğan doğrarken ne zaman ağladınız, ıspanakları ayıklayıp yıkarken elleriniz en son ne zaman dondu... Deyiverin hele gariii. Kesilmiş hazır küp domatesler yerine , avuç içlerinizde domates keserken kalan bıçak izi ve acısını en son ne vakit tattınız. Senelerce sadece 4 st uyuyup çamaşır ,bulaşık, çocuk ve dersleri, koca derdi, yemek derdi, misafir geldi-gitti ile geçirdiniz mi....

Neyse gene çenem düştü...Kalın sağlıcakla

Not: ArkaBahÇe de sayın ayfer yazmış ama bunu cevaben oraya almak yerine buraya daha uyar diye düşündüm...