Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Arka BahÇe Forumu - Tekil Mesaj Gösterimi - AtatÜrk
Konu: AtatÜrk
Tekil Mesaj Gösterimi
Eski 12-10-2006, 19:16
Ramo - ait Avatar
Ramo Ramo bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 603/2786
438 Mesaj ına 2346 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Ne güzel yazmış bir eğitimci olarak hiç alınmadım.Türklüğü laf Atatürkçü lüğü 10 kasımlarda ağlama duvarına getirenler utansın.İnanın ne kadar tören varsa öğrencili öğretmenli,hem öğretmeni hem öğrenciyi bezdirecek,olmaz olsun böle bayrama dedirtecek ayrıntıda hazırlanır.Bir 10 kasımda bir çok öğrencimin saatlerce sıcak bir havada,ayakta atılan nutukları dinlerken bayıldığını,selvi ağacı gibi düştüğünü gördükten sonra törene hazırlayan idari maslahata "sizin tören adam öldürür " diye takılınca ve de bu söz okul müdürüne taşınınca genç olduğum için epey bir nasihat dinlemiş.çok ağır ceza almakla itham edilmiştim.

İnanın arkadaşlar törenlerin nasıl kutlanacağı sanki şablon gibi belirlenmiş.Bir gün kutlama kurulunda bende yer aldım.herkes başka değişik bir şeyler yapma peşinde bunu seslide söylüyor,ancak, ya yanlış yaparsam,bu klasik tören anlayışına uymazsa sorun çıkarırlar beni sürer yada işimden ederler anlayışı ile kala, kala yine çocuklar ayakta, bulunan bir kaç hamasi laf ve şiire kalıyorsunuz..Benim buna katabildiğim.Alıp sazımı elime bir Ankara türküsü okumam oldu.

İlk okuldan üniversiteye kadar tarih,coğrafya,vatandaşlık,hayat,ahlak vb o kadar çok yığınla ezberi ansiklopedik bilgi öğretmek zorunda kalıyoruz ki bu durum öğrencilerde öğrenme bilgilenme isteğini yok ediyor.

Onca yıllık öğretmenlik hayatımda daha severek okula geliyorum.Okulda öğrenirken keyif alıyorum,eğleniyorum diyen çok az öğrenciye rastladım. ancak meslek eğitimi derslerinden zevk alıyoruz öğretmenim diyenler vardı.

Bugünlerde okulları teknoloji yarışına soktular.Binlerce dolar ödeyerek alınan adı bilgisayar lab.olan sınıflar.Öğrencilere sekreter olacak gibi öğretilmeye çalışılan sadece ve sadece Bil Gates efendinin ofis programları.Programların kısa yollarına varıncaya kadar detaylanmış hali ilk okul dörtten başlıyarak lise sonuna kadar aynı eğitim.Sonuçta da hiçbir fayda üretmeden bilgisayar çöplüğüne dönen okullar.

Değerli arkadaşlar inanın bana sevgili B_broker ın bir öğrenci arkadaş dan alıntısını,Öğretmenler odasında yada okul kantininde aynen konuşan o öğrencinin söylediklerini söyleyen büyük bir çoğunluk öğretmen kesimi de var.Şunu bilesiniz.Öğretmen sadece ve sadece önüne konan müfradatı işlemekle yükümlüdür.Bunun dışına çıkamaz ek yapamaz.Eğitim bizim kanayan yaramızdır.Hepimiz bunun farkındayız.Maalesef değiştirmek adına hiçbir güçte yok elimizde.Biz şablonların adamıyız.Bunun dışında hareket etmemiz mümkün değildir.

Eğitimin kanayan yara olduğuna,kötüye gittiğinde her dönem seçilen temsilcilerimiz görmektedir.Ancak düzeltme adına bugüne kadar neler yapıldıysa işi daha da içinden çıkılmaz hale getirmiştir.Bu konudaki sorunları ve konudaki çözümlerimi kişisel ve araştırmalarım dahilinde buraya yazmak gerekirse çoğunuzu sıkabilir bunaltabilirim.
Velhasıl hepimizin yarınlarımız olan evlatlarımıza bırakabileceğimiz en değerli değerin eğitim olduğunu varsayarsak el birliği ile şu bunu,o şunu yaptı demeden çağdaş öğretici,ezberci bir anlayıştan uzak bir eğitim anlayışının oluşması için her türlü özveriyi göstermemiz gerekiyor.Bunu başkalarının omzuna yükleyerek hiçbir sonuca varamıyacağımız açıktır.saygılarımla