Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Arka BahÇe Forumu - Tekil Mesaj Gösterimi - Sağlığımıza dikkat
Tekil Mesaj Gösterimi
Eski 17-11-2009, 09:47
buena vista buena vista bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 895/3266
652 Mesaj ına 4322 Kere teşekkür edildi
Tanımlı postama gelen ...

Mutlaka aklınızda bilmeniz gereken bir olaydan bahsedeceğim.
Bundan Yaklasik 1.5 yıl önce eşim çok ciddi bir baş dönmesi yaşadı.
Aylarca sürdü.

Baş dönmesi o kadar kötüydü ki, oturduğu yerden düşüyor, tv izleyemiyor hiçbir şey okuyamıyordu. Tekbaşına yürüyemiyor, hatta uyukusunda bile yataktan düşebiliyordu.
Rüyasında bile başının döndüğünü söyledi.
Bu baş dönmeleri sonucunda da sürekli kusuyordu.
Bir sürü farklı doktor gezmemize karşın hiçbiri çare bulamadı. Tüm doktorlar klasik 1-2 baş dönmesi ilacı verdi o kadar.
Sorun 2-3 ay sonra bas donmesi geçerek tekrar eski haline geldi.

Sonra epey araştırdım.
Ne olmuştu, neden böyle olmuştu?
Sonunda buldum arkadaşlar. (google sağolsun) Problem GREYFURT idi.
Eşim hasta olmadan 1 hafta önce çok ağır grip olmuş ve doktor bir sürü ilaç yazmıştı yaninda da Greyfurt suyu içmişti C vitamini takviyesi diye. Grip geçtikten sonra da bu baş dönmeleri baslamıştı.
GREYFURT içilen ilacların karaciğerde parcalanıp atılmasını engelleyen dünyadaki tek meyveymiş.
Böylece greyfurt ile ilaç alıyorsanız ve ilaca1 hafta boyunca devam ederseniz tüm ilaçlar sanki bir kere de yutulmus gibi vucutta duruyormuş.
Bu ilaclarin türüne göre ölümler bile olabilmekteymiş. Biz Baş dönmesi ile kurtardık. Sizlere de bu uyarıyı yazmak istedim. Birkaç yerde bununla ilgili mesajlar görmeye başladım ama çoğu insan hala bilmiyor.
Lütfen ilaç kullanırken GREYFURT yemeyiniz veya suyunu içmeyiniz