Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Arka BahÇe Forumu - Tekil Mesaj Gösterimi - Gözlem ve Tesbitlerim
Tekil Mesaj Gösterimi
Eski 31-08-2006, 08:19
darius darius bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 272/64
0 Mesaj ına 1642 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Elektrik dağıtımında özelleştirme başlıyor

30 Ağustos, 2006 16:42:00 (TSİ)

Elektrik dağıtım bölgeleri için son teklif verme tarihi 15 aralık
Gonca Şenay / CNN TÜRK

Yaklaşık iki yıldır üzerinde çalışılan elektrik dağıtım bölgelerinin özelleştirmesi başlıyor. Özelleştirme İdaresi üç dağıtım bölgesinin özelleştirmesi için gazetelere ihale ilanı verdi.

Buna göre Özelleştirme İdaresi, yarın gazetelere vereceği ilanlarla, Ankara, İstanbul’un Anadolu yakası ve Sakarya elektik dağıtım şirketlerini ihaleye çıkaracak.

Elektrik dağıtım bölgeleri için son teklif verme tarihi 15 aralık olarak belirlendi.

Ankara, Kırıkkale, Zonguldak, Bartın, Karabük, Çankırı ve Kastamonu illerini kapsayan Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş., Sakarya, Bolu, Düzce ve Kocaeli illerini kapsayan Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. ve İstanbul’un Anadolu yakası özelleştirilecek ilk elektrik dağıtım bölgeleri olacak.

Katılımcılar 4 eylül 2006 tarihinden itibaren 15 bin dolar karşılığında özelleştirme ihalesinden ihale şartnamesini satın alabilecek. İhale için geçici teminat tutarı ise 10 milyon dolar olarak belirlendi.

Doğan, Doğuş, Zorlu, Sabancı, Koç Alarko gibi Türkiye'nin dev holdinglerinin katılacağı ihalenin 2006 yılı içinde yapılması planlanıyor.

Sanayi yoğunluklu abonelerin yer aldığı Sakarya bölgesi ve elektrik tüketiminin en yoğun olduğu İstanbul ve Başkent bölgeleri yatırımcıların en çok ilgi gösterdiği bölgeler arasında yer alıyor. Özelleştirme İdaresi'nin diğer bölgeleri de gruplar halinde ihaleye çıkarması bekleniyor.

Elektrik özelleştirmesi kapsamında 20 dağıtım bölgesi bulunuyor.

Özelleştirme kapsamındaki bölgeler

Dicle, Diyarbakır, Mardin, Siirt, Şanlıurfa, Batman, Şırnak, Vangölü Bitlis, Hakkari, Muş, Van, Aras Ağrı, Erzincan, Erzurum, Kars, Bayburt, Ardahan, Iğdır, Çoruh Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize, Trabzon, Fırat Bingöl, Elazığ, Malatya, Tunceli, Çamlıbel Sivas, Tokat, Yozgat, Toroslar Adana, Mersin, Osmaniye, Hatay, Gaziantep, Kilis, Başkent Ankara, Kırıkkale, Çankırı, Kastamonu, Bartın, Zonguldak, Karabük, Sakarya Sakarya, Kocaeli, Düzce, Bolu, Akdeniz Antalya, Burdur, Isparta, Gediz İzmir, Manisa, Uludağ Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Yalova, Meram Konya, Kırşehir, Nevşehir, Aksaray, Karaman, Niğde, Ayedaş İstanbul ili Anadolu Yakası, Osmangazi Afyon, Bilecik, Eskişehir, Kütahya, Uşak, Menderes Aydın, Denizli, Muğla, Göksu Adıyaman, Kahramanmaraş, Yeşilırmak Amasya, Çorum, Ordu, Samsun, Sinop, Trakya Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Boğaziçi İstanbul'un Avrupa yakası.