Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Arka BahÇe Forumu - Tekil Mesaj Gösterimi - Notlar
Konu: Notlar
Tekil Mesaj Gösterimi
Eski 17-11-2009, 21:03
alihoca alihoca bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 361/2464
166 Mesaj ına 2501 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Sn Sevgili Neron;

Örneğin özelleştirme konusunda daha önceki fikirlerimden bugün bende farklı düşünür hale geldim diyeyim de, o alıntıyı foruma geçerken amacımın LAZIO Dostun değişen fikirleri için döneklikle suçlama olmadığına inan lütfen.

Eh birazda aynı kuşaktan olduğumuz için serde bizde var olan keskinliğin üstüne hafif Karadeniz havası suyu karışınca onu ikna etmek zorlaşabiliyor.

Diyeceğim, bugünkü söylemleri her ne kadar malum zihniyetle paralellik arz etse de en azından niyet olarak; getirdiği eleştiri ve suçlamaların nihai amacının farklı olduğunu kanısındayım. Yani bana göre getirdiği eleştiriler kimi yanlışlar içerse de eleştiri amacı Ülkemiz Demokrasisinin gelişimi olduğunu düşünüyorum.

Ama bakın,
Seçim sath-ı mailinde,
08,08,2002 Tarihli NTV Programında;

''Ben zaten hiçbir zaman değiştim demedim ki. Ben her zaman geliştim diyorum. Ama birileri de bu geliştim ifadesine değiştiğimi yakıştırıyorlar, ben de hayırlı olsun diyorum. Başka bir şey yok. Dünyada bu gelişmeyi... Çünkü gelişmeyen ve bu gelişime uygun olarak bir değişim sürecinin yaşanmaması mümkün mü? Ama bu gelişimle alakalı bir değişimdir. Neredeki? Dünyadaki, bilimdeki, herşeydeki değişim...''

Ali KIRCA’ya ‘Gelişerek değiştim’ diyen Sn Recep ERDOĞAN;

22.06.2006 Tarihinde yani partisi iktidarı ezici bir çoğunlukla ele geçirmişken;

''Sürekli bana, eşime ve çocuklarıma bile hakarete varan yaklaşımlar yapıp, bunu laiklik çerçevesine oturtmaya kalkanlar var. Haksızlıktır. Ülkede siyaset yapma hakkım var. Siyasete girerken farklı, siyasetten sonra farklı bir yaşam tarzı mı uygulayacağım, halkımı mı aldatacağım? Dün neysem, bugün de oyum, değişemem, değişmedim. Düşüncemi kabul etmeseniz saygı duymalısınız, saygı duymazsanız katlanmanız gerekir.''

Diyerek ‘Dün neysem bugünde oyum değişmedim değişemem’ diye kestirip atabiliyor. Hadi buna da olabilir diyecem ama bir önceki ile son söylediği arasında sadece ZAMAN farkı değil, MEKAN ve KONUM farkı olduğu da dikkate alınınca şüpheye düşmede göreyim.

2002 Seçimleri öncesi başlayıp arşivlediğim yüz sayfaya yakın notların içine dalıp bir çok örnek daha bulmak da mümkün. Ama daha önce dediğim gibi bu işlerden yeterince bıkmış usanmış ve dahi yenilmiş daha kötüsü yenilgiyi bir anlamda kabullenmiş biri olarak;

İsteğim LAZIO Dostun inandığı ve desteklediği İktidarın ve İktidar olmanın hazzını ve keyfini sürmesinden başka bir şey değildir. Yapabiliyor ise İktidar gücü ve nimetlerinden yararlanmasını dahi isterim inanın.

Ama demokrasi dediğimiz kavramın tanım ve içeriğinde farklı ve karşıt fikirlere; sadece saygı değil farklı ve karşıt fikirlerin anayasa düzeyinde çoğunluk fikir ve iktidarlara karşı KORUMA altına alınması anlayışı varken,

LAZIO Dostun ve dahi İktidarın; 'hayır efendim illa da benim gibi' düşüneceksiniz demesinin, sıkça dillendirilen demokrasi ile bağdaştığını maalesef ki söyleyemiyorum.

Sağlıcakla kalmanız dileği ile