Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Arka BahÇe Forumu - Tekil Mesaj Gösterimi - Ser'den, Sera'dan.
Tekil Mesaj Gösterimi
Eski 02-09-2013, 14:06
detan detan bağlı değil
Büyük abi

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 19.166/25772
15157 Mesaj ına 36283 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Sevgili arkadaşlar,

1973 yılında başlayan üniversite hayatımda, 12 Eylül darbesi öncesinde darbeye giden karanlık yolda, hemen hemen tüm toplumsal olayları (çoğu zaman içinde olmak istemediğim halde zorunlu olarak) yaşamış, boykotlara ve yürüyüşlere katılmış, bazen bildiri dağıtmak zorunda kalmış biri olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki; illegal eylemleri yönlendirme gibi bir amacı ve yetisi olmayan, sadece kişisel düşüncelerini açıklamak amacıyla hareket eden veya bunları yapanlara sempati duyan bireylere günümüzde uygulanan baskı ve şiddeti ben ne ihtilal öncesinde, ne de ihtilal sonrasında görmedim.

O dönemde belki fişlendik, belki resimlerimiz çekildi arşivlendi ama bırakın beni, benden daha ilerde olan arkadaşlar dahi bir cop darbesi almadık.

Geçmişte ve günümüzde gördüklerimi ve yaşadıklarımı dikkate aldığımda "hangi dönem daha demokratikti?" sorusunun cevabını bulamıyorum.