Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Arka BahÇe Forumu - Tekil Mesaj Gösterimi - Eregl
Konu: Eregl
Tekil Mesaj Gösterimi
Eski 07-09-2006, 17:30
buena vista buena vista bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 895/3266
652 Mesaj ına 4322 Kere teşekkür edildi
Tanımlı Erdemir´den yeni üretim ve rekor açıklaması

Erdemir'de, Türkiye'nin ilk ve tek levha haddehanesinin, Ağustos'ta ticari üretime başladığı bildirildi.

Erdemir'den yapılan yazılı açıklamada, kuruluş kapasitesi 500 bin ton/yıl olan tesiste, pazar durumuna göre 1 milyon ton/yıl üretim gerçekleştirilebileceği belirtilerek, şimdiye kadar 128 milyon ABD Doları harcanan levha haddehanesinin, ek yatırımlarla 140 milyon ABD Dolarına malolacağı kaydedildi.

Açıklamaya göre, tasarruf bilinci ile; minimum maliyetle, en fazla ve satılabilir üretim yapma düşüncesini tüm süreçlerinde hayata geçiren Erdemir'de, I. Sıcak Haddehane I. Şerit Hadde tesisinde, Temmuz ayında elde edilen 68 bin 349 tonluk üretim rekoru, Ağustos ayında 75 bin 756 ton olarak yenilendi.

2. Sıcak Haddehanede ise Mayıs ayında 292 bin 620 ton olarak gerçekleşen aylık üretim rekoru, Ağustos'da 301 bin 321 tona ulaştı. 2. Sıcak Haddehane ayrıca, 2005 Nisan ayında yakaladığı 617,8 saatlik aylık net çalışma rekorunu da, Ağustos'da 628,3 saat düzeyine getirdi.

Ağustos'da rulo ve levha üretimi de artırılarak, Mayıs'taki 364 bin 334 tonluk rekor, 387 bin 308 ton olarak gerçekleştirildi. 3. Asitleme Hattı'nda ise Mayıs'da kaydedilen 28 bin 157 tonluk üretim rekoru, Ağustos'da 28 bin 477 ton seviyesine çıkarıldı.

2. Soğuk Haddehane Sürekli Tavlama Hattı (CAL) tesislerinde de Mart'da 81 bin 240 ton olarak kırılan aylık üretim rekoru, Ağustos'da 84 bin 65 ton olarak gerçekleşti.

Erdemir'in toplam soğuk nihai ürün üretimi de Ağustos'ta 170 bin 211 tona ulaştı. Bu üründe en yüksek üretim, geçen yıl Aralık'ta, 166 bin 775 ton olarak yapılmıştı.

Toplam nihai ürün üretimi de, Mayıs'taki 368 bin 459 tonluk rekoru aşarak, Ağustos'da 373 bin 57 tona yükseldi.

LİMAN TESİSLERİNİN FAALİYETİ

Erdemir Limanı'nın yeni dönemde daha verimli çalışarak dünya standartlarında yükleme ve boşaltma yapmaya başladığı belirtilen açıklamada, ülke ihtiyacı doğrultusunda, tüm sanayi ve ticari kuruluşların liman hizmetlerinin de karşılandığı kaydedildi.

Açıklamaya göre, liman tesislerinde; kömür tahliyesinde 28 bin 800 m/ton, pelet tahliyesinde de 45 bin 700 m/ton ile günlük hammadde tahliye rekoru; bin 744 ton/saat pelet tahliyesi ile de geminin tüm hammadde yükünün boşaltılması rekoru kırıldı.

Aylık demiryolu taşımacılığı da Mayıs'ta 1 milyon 324 bin 96 ton iken Ağustos'da 1 milyon 373 bin 669 tona yükseltildi.

Açıklamada, “Erdemir, OYAK'ın uluslararası piyasalardaki tecrübesi, finansal gücü ve çağdaş yönetim ilkeleri ışığında; yenilikçi, topluma ve çevreye duyarlı bir bakış açısıyla demir-çelik sektörünün güçlü ve öncü şirketleri arasında olmaya devam edecektir” denildi.

AA