Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Arka BahÇe Forumu - Tekil Mesaj Gösterimi - .Net Düşünce.
Tekil Mesaj Gösterimi
Eski 27-02-2006, 10:04
fiora fiora bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 84/12
0 Mesaj ına 3172 Kere teşekkür edildi
Tanımlı .Net Düşünce.

Anlaş(a)mamanın dayanılmaz hafifliği

Çevremdeki tartışmaları gözlemlediğimde büyük bir çoğunluğunun insanların konu ile ilgili algılamalarının farklı olduğunu görüyorum. insanlar aynı şeyi kastetmelerine rağmen farklı cümlelerle karşılık veriyorlardı. Tartışmaların bir kısmı ise konu üzerinde hemfikir olmalarına rağmen farklı şeylerden bahsediyorlar.
Ben taraflara bahsettikleri fikrin aslını aktardığımda 'Haklısın' diyerek tartışmayı bitiriyorlardı.. İşte bu olaylar beni tartışmaların aslında neden olduğu hakkında düşünmeye sevk etti.. İnsanlar çoğunlukla birbirlerini dinlemiyorlardı..Dinledikleri zaman da anlamak istediklerini anlıyorlardı.
Bu insanların var olmak için seçtikleri bir yoldur.Eğer fikirleriniz farklı ise daha doğrusu diğer insanların fikrinden ayrılabilirseniz (çatışırsanız) , birey olarak bu dünyada varlığınızı ispatlamış olursunuz..Halbuki diğer insanlarla çatışmadan hem o fikirlerle paralel hemde farklı olabilmek mümkündür.
Bunun içinse yoğun bir zihinsel çabaya ihtiyaç vardır.
Bu zahmetli işten kurtulmanın en kestirme yolu
' Anlaş(a)mamaktır '....

Gizem UMUT