Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Arka BahÇe Forumu - Tekil Mesaj Gösterimi - Arka BahÇe
Konu: Arka BahÇe
Tekil Mesaj Gösterimi
Eski 14-03-2010, 14:11
Trusty - ait Avatar
Trusty Trusty bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 58/44
0 Mesaj ına 411 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Ovunmek gibi olmasin (!), biz I.U.Iktisat fakultesinde okurken, cok sey ogrendik.
Bu kadar derya olmamizin sebebi budur.

Derslerimizden biri Metodoloji'ydi.

Mezuniyetimizin uzerinden 30 sene gecsede, bazi seyler unutulmuyor.

O derste on-yargilarin ne oldugunu, nasil kolay kolay silinmedigini ogrenmistim.

Insan beyni, otomatik isleyis itibariyle, hukum verdigi konular ustune gitmekten kacinir diyordu bir yerde.

O gunlerden beri dusunurum, acaba bir iki kotu ornekmi, belli bir meslek uzerine genelleme yapmamiza yol aciyor.

Beni cok kizdiran bir konu hakkinda bir sure once Hisse net'te bir yazi yazmistim. O aklima geldi bu sabah gazete okurken.

Haberde, bir gazi, doktora gidiyor, tedavisi icin istenen fiyat yuksek geliyor, gazi kartini gosteriyor, Doktor Bey, ben gaziyim, baglanan maas pek yuksek degil, acaba biraz indirim yapabilirmisiniz diye soruyor, aldigi cevap," Benim icinmi gazi oldun ".

Hisse net'te yazdigim yazi, 7 tane polisin, sadece kisilikli cevaplar veren 21 yasindaki bir univ,ogrencisinin darp etmesi ile ilgiliydi. AB'ye giriyoruz ya, devlet, polis size sunu bunu yapamaz artik diyor, gencler inaniyor, yarin sabah hepsini hastaneden topluyorsun.

Neyse, konumuz o degildi, konumuz, bu darp neticesinde bir bacagi kirilan ve beyninde cokme olusan bu gence, hastanedeki hekimin saglam raporu vermesiydi.

Bursa'da 4 yil once yasanmis bir baska konuyu hatirladik bu olay uzerine, parasini alamadigi icin attigi dikisi soken bir baska doktorun hikayesiydi oradaki.

Hisse net'teki yazim uzerine, bazi doktor arkadaslardan ozelden yazilar aldim.Zaten aleyhimize bir kamu oyu olusmus, bir de siz yapmayin anlaminda, ayni gunlerde Sn.Basbakan meydanlarda anlatiyordu, " ben damdan dusenim " diye, doktorlari ilgilndiren yasaya yandas saglamak icin.

Neyse.

Pek cok konuda yakiniriz, " kirmizi isikta durmuyor adam kardesim " diye soylenir dururuz. Ama nedense kendimize hic bakmayiz, acaba ben dogrumu davraniyorum diye, kendimize pek ayna tutmayiz.

Bir meslek etigi varsa, o meslek sahibi, o degerlere uygun davranmali.

Kaldi ki, " doktorda bunu yaparsa artik " cumlesini cok sever bizim millet.

Sonuc olarak Atamizin bir cumlesini hatirladim bu sabah.

" Beni turk doktorlarina emanet ediniz " diyordu.

Neden dersiniz.?

Saglik ve huzur dolu gunler dilegiyle...