Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Arka BahÇe Forumu - Tekil Mesaj Gösterimi - Tarih Notları
Tekil Mesaj Gösterimi
Eski 16-09-2012, 11:33
Master - ait Avatar
Master Master bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 6.503/2290
5427 Mesaj ına 23007 Kere teşekkür edildi
Arrow ABD dersini iyi çalışmak lazım....

SADDAM’IN İNFAZ KARARINI KİM İMZALADI BİLMİYORUM

Saddam Hüseyin nev-i şahsına münhasır biriydi. Çok güçlü bir liderdi ve bence dürüstlüğünü de kanıtladı. Ancak ne yazık ki tüm gücü kendi elinde toplama merakı en büyük hatasıydı. Demokrasiye inanmazdı. Öyle bir sonu hak etti mi derseniz ben ölüm cezasına karşıyım. İster inanın ister inanmayın Saddam’ı idam eden karar Irak Başkanlık Konseyi tarafından imzalanmadı. 2006’dan beri Cumhurbaşkanı Yardımcısıyım ama böyle bir kararı ne gördüm ne de imzaladım. Diğer cumhurbaşkanı yardımcısı Abdülmehdi’nin imza koymadığını da biliyorum. Cumhurbaşkanı Talabani zaten ölüm cezasına karşı olduğunu açıklamıştı. Başbakan Nuri El Maliki’nin başkanlık konseyi üyesi olmadığı için böyle bir yetkisi yoktu. Yani Saddam’ı idam ettiren karar metni kayıp.
Kimin imzasıyla bu kararın uygulandığı da meçhul.Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık El Haşimi

++++++++

CHP Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, CIA’nın finansörleri arasında olduğu ABD Düşünce kuruluşu RAND Corporation’un 1996’daki bir raporunda “Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan de Recep Tayyip Erdoğan olmalı” dediğini belirterek, konuyu TBMM’ye taşıdı. Oran Başbakan Erdoğan’ın ABD emriyle Esad’a düşman olduğunu söyledi.

Umut Oran Başbakan Erdoğan’ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına verdiği soru önergesinde,”AKP yönetiminin daha parti kurulmadan yıllar önce, hatta 28 Şubat sürecinden bile önce ABD ile belirli ilişkiler geliştirdiği ortada. Bunu herkes biliyor. Necmettin Erbakan bile 2008 yılında ‘Tayyip Erdoğan AKP’yi ABD’den aldığı emirle kurdu’ diye bunu ifşa etmişti. Bugün artık ortalığa alenen çıkan şey, AKP liderliğinin CIA, Amerikan Ulusal Güvenlik Kurumu gibi kurumların finansörlüğünü yaptığı RAND gibi kurumlarda yapılan senaryolara uygun olarak hareket ettiğidir” dedi.

1996 RAND raporu: Erdoğan Başbakan olmalı 1996 yılında hazırlanan raporu hatırlatan Oran, “ RAND, ‘Başbakan Tayyip Erdoğan olmalı’ diyor. Bakıyoruz, AKP kurulmadan önce Tayyip Erdoğan ABD’ye birçok ziyarette bulunuyor nihayetinde de bu parti kuruluyor. Aradaki ilişkinin somut göstergesi, AKP’nin politikalarıdır. AKP 4 ayda fikir değiştirip, Irak Savaşı’nda Bush yönetimine destek olmak için lobi yapmış bir partidir. Bugün de aynı yoldadır. Dün ‘Kardeşim’ dediği Esad’a bugün ABD emriyle düşman oluyor” ifadelerini kullandı. Oran, Başbakan Erdoğan’a, “1996 - 2002 yılları arasında ABD’ye kaç ziyaret yaptınız, bu ziyaretlerinizde ABD Dışişleri Bakanlığı, Merkezi Haberalma Teşkilatı (CIA) veya herhangi bir devlet kuruluşu ile görüştünüz mü?” diye sordu.
''Gelişmekte olan bir ülke enflasyonu düşürebilir.. Yolsuzlukları azaltabilir.. Bütçelerde kısıntıya gidebilir.. Özelleştirme yapabilir..Ama yine de zenginleşemeyebilir! Çünkü bilgi değil,yalnızca mal üretiyordur." Juan Enriquez