Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Arka BahÇe Forumu - Tekil Mesaj Gösterimi - Ser'den, Sera'dan.
Tekil Mesaj Gösterimi
Eski 10-12-2006, 17:23
serdarkus - ait Avatar
serdarkus serdarkus bağlı değil
.

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 317/1236
52 Mesaj ına 2228 Kere teşekkür edildi
Tanımlı “Minnet ile koklama gülü al eline süseni..

Alıntı:
Emin´isimli üyeden Alıntı
......Hepsi ağır konu be Usta!

Çoğu da Serdarkuş abimin altından kalkabileceği cinsten gibi geldi bana ama onun da zamanı yoktur.

......

Tembellik de işin çokluğu da portföyün yokluğu da bu noktada mazeret değil. Beri tarafta tam bir sene önce önce yazılmış cevabını bekleyen yazı var ama bu başka.. mezonunun repütasyonuna uymaz!

Forumlarda eleştiri hiç yazmadım sayılır, prensibim değil. Sonra adama, “günahsız olan ilk taşı atsın “derlerse ne dersin o zaman. Övgü dersen, onuda yazmak için topiğe ekstradan bir katkısı lazım. Çok gördüm, dostları sağolsunlar, iyi niyetli, bir iki cümlelik övgü yazılarıyla dolu, ama sonuçta piç edilmiş onlarca topik gördüm. Mezarlıklar iyi topiklerle dolu. Zaten arkabahçenin çıkış fikrinin de bu kargaşalıktan kurtulmak olduğu yüklü değil mi yazıların arkasındaki anlamlarda. Bu ayrıntılarda boğulurken bir de yazacağın bu topik olursa, iki kere düşünüp yazmamanın kolaylığına kapılmamak zor.

Sevgili Babo’nun yazısının enfes pasına cevap hakkımı bir başka belirsiz ama mutlaka gelecek zamana saklayarak, acele genelde birşeyler yazayım karanfiller üzerine.Bu topiği okuyana kadar, çiçekçilerde gördüğüm çiçeklerin bir dizi emek sonucu oraya kadar geldiğini hiç- ifadeyi beceremedim ama- düşünmemiştim. Şimdi, niye böyle diye düşünüyorum da, sanırım bunda, İstanbul vapur iskelelerinde esmer vatandaşlarımızın adamın gözüne gözüne soktukları, “abee, demeti 5 guruş..” figanlarının ve sonrasında konuşulan, “mezarlıktan toplayıp getiriyorlar” laflarının etkisi var ki, küçük veledin arkadaşına dediği, “ulan benim babam da bir tip, dün ağzını yokladım, hala bebekleri leyleklerin getirdiğini sanıyor”, demesi gibi, hala çiçeklerin mezarlılardan toplandığını sanıyordum.

Rastladığım ilk çiçekçiye dalacağım, bir demet karanfil alacağım, hanıma vereceğim.. diyecektim ama, sonrasında, “nereden çıktı bunca seneden sonra bu.. bu yaştan sonra bir fındıklar mı kırıyon, yoksa yine ihlasta para mı kaybettin.. seni gart zampara!” der diye korkarım.

"... geçme namert köprüsünden ko aparsın su seni.”