Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Arka BahÇe Forumu - Tekil Mesaj Gösterimi - Halka açık hikayeler...(Erzincan Lisesi bahçesinden)
Tekil Mesaj Gösterimi
Eski 07-07-2010, 11:22
Oğuzhan - ait Avatar
Oğuzhan Oğuzhan bağlı değil
6-MAT-A (2110)
PhotobucketImage Source,Photobucket Uploader Firefox ExtensionImage Source,Photobucket Uploader Firefox ExtensionImage Source,Photobucket Uploader Firefox ExtensionImage Source,Photobucket Uploader Firefox Extension Kıdemli Albay

Mesajlar/Teşekkür sayısı: 584/556
306 Mesaj ına 718 Kere teşekkür edildi
Tanımlı

Alıntı:
dy´isimli üyeden Alıntı
BiR BANU AVAR YAZISI...na cevabimdir.‏

Sevgili Nurdan, bu yazinin ne hikmetse internet ortaminda paylasim sitelerinde vs surekli dolasiyor olmasina gicik oluyordum benim de goruslerimi yazmam icin vesile oldun tesekkur ediyorum oncelikle. Lutfen en azindan bizler oyuna gelmeyelim. Bu yazinin bizlerin gundemine bile girebilmis olmasina gercekten sasiriyorum. Tarihi bilmemek, en az tarihi carpitmak kadar tehlikelidir ki bulundugumuz noktanin gercek sebebi tam da budur.

Banu Avar belliki TRT’den kovuldugu icin AKP’ye cakmis ama bunu yaparken “alayina gider” yapmis. Yazidaki bilgilerden hangilerini duzeltmekle baslayayim diyorum ama neresinden tutsan elinde kalir. 3.sinif kahvehane edebiyati ile insanlarin ilkel duygularini kabartmak en basitinden bugune kadar uygulanan senaryolarin ta kendisidir.

Sormak lazim bu hanimefendiye, tek suclari amerikan emperyalizmine hayir demek olan, 6 filo defol diyen, tek bir insana kursun atmamis vatansever gencler hapislerde isgencelerden gecerken -ki simdi sinirda cicekle terorist karsilaniyor- idam edilirken neredeydi bu halk? Tersine 3 kelleye 3 kelle diye rovans cigliklari atmadilar mi? Ki yazida bahsettigi meshur marshall yardimi Inonu’nun degil Menderes’in icraatidir. Bunun gibi tarihsel yanlislara girmiyorum bile. Emperyalizm 1.dunya savasinda basaramadigini 2.dunya savasinda Turkiye’yi savasa sokarak basarmak istemis ama diplomasi dahisi kabul edilen Inonu’nun kritik manevralari ile bu oyun bozulmusken, O’nu batinin usagi olarak gostermek hangi cesit aklin urunudur belli degil.

Hangi halktan bahsediyoruz? Bu davar surusu ne vakit halk olabilmeyi basarmis ki? Hangi mucadeleyi
Vermis aydinlanma ve gelisme icin? Tek bir becerimiz vardi, o da askeri beceri. Kurtulus savasi da bu yuzden kazanilabildi. Gazi butun devrimleri de “halka ragmen” yapmistir bu gercegi de kimse unutmasin. Toplumlara tepeden inme verdigin haklarin hicbirisini bunye kabul etmez. Nitekim ortada sonuc. 80 sene sonra herkes kufrediyor ulkeyi kurtaran kahramanlara. Kimse kusura bakmasin bu “halk”tan bir cacik olmaz.

Evet 100 senedir bu topraklarda ayni senaryo devam ediyor. Iktidari ele gecirmek icin Asiret reislerini milletvekili, belediye baskani hatta bakan yap sonra da o bakanlarla bolgeyi kalkindirmak icin toprak reformu, gap vs yap, kuslar bile guler buna ama bizim davar surusu alkislasin..

tamam verelim guneydoguyu kurtlere bakalim kac tane kurt ankaradaki koltugunu, istanbuldaki kosklerini, fabrikalarini saraylarini birakip silopiye gidecek? Yazacaksa bunu yazsin Banu Avar..kimse kendini kandirmasin, kimse kandirilmis filan degil bu memlekette, herkes bilerek ve isteyerek yapiyor her ne halt yapiyorsa. Egriyi dogruyu bu cagda bile hala anlamayan varsa birak sarhosu devrilsin.

Gavur parasiyla bes para etmez denilen “devletci, kapali” ekonomimizi, buyuyecegiz, amerika gibi olacagiz diyerek imf’nin kucagina oturtup memleketi enflasyon ve develuvasyonla tanistiran buyuk devlet adami Menderes bugun mezardan ciksin parti kursun, %60 ile iktidar olmazsa ben essegim diye taksimde aniririm. Bu “halk” mi YETER diyecek? Dedi demesine ama ismet pasaya yeter deyip menderesi secti.

Okuma yazma orani hala %70’lerde olan bir toplumdan bahsediyoruz. O da hizlandirilmis yalandan kurslar ve istatistikler marifetiyle. Bunlar mi tarihi bilecek karar verecek?

Kimse de abartmasin, kuresel guclerin gozunde oyle buyuk ve onemli filan da degiliz. Kurtlere, ermenilere, araplara, hintlilere, afganlilara hatta afrikadaki zencilere ne kadar onem veriyorlarsa bize de o kadar..

Kimsenin de seni parcalamaya niyeti yok merak etme. Enayi mi emperyalizm, yakinda 100 milyon olacak nufusa kisi basina 10 dolarlik mal satsa her yil, hesabini siz yapin, niye kargasa yaratip bozsun bu duzeni. Emperyalizmin tek derdi sen iste bu cesit konularla ilgilen, yahu biz niye uretim yapmiyoruz, niye bugdayi bile 10000 km oteden ithal ediyoruz diye dusunme, tusiad’in degerli sanayicileri su satsin marketcilik yapsin fakat senin aklina hic gelmesin bu nasil sanayicilik diye, messi insan mi diye tartis, demet akalin’in kocasi ibne mi diye kafa yor bunu istiyor. Sen de hala pkk’yi kim destekliyor, ermenistanla sinir kapisi acilsin mi onu tartisiyorsun. Sinir kapisini bosver kicin acikta haberin yok. Banu Avar gibileri de neye hizmet etmis oluyor bir daha dusunun bakalim.

Birbirinden sahane 36 cesit koftesi bulunan Turk mutfagina sahipken coluk cocuk oturmus McDonald’s yerken kahrolsun pkk kahrolsun amerika diyorsunuz.
Afiyet olsun.

dy
Yirmibeshaziranikibinon-istanbul
.