Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Arka BahÇe Forumu - Hoşgeldiniz, hoşbulduk
Arka BahÇe Forumu

Arka BahÇe Forumu (http://www.arka-bahce.org/forum/index.php)
-   Müştemilat (http://www.arka-bahce.org/forum/forumdisplay.php?f=73)
-   -   Hoşgeldiniz, hoşbulduk (http://www.arka-bahce.org/forum/showthread.php?t=12)

nedo 17-02-2006 00:17

Hayırlı olsun!

Forum kuruldu, dil ayarlari yapildi. 2 Ana başlık ve 3 alt başlık eklendi. 2 güvenlik açığı yaması yapıldı. Teknik olarak şu an çalışır durumdadır forumumuz.

Hepimize hayırlı olsun.

nedo 17-02-2006 00:48

Butonları, bazı Türkçe karakter hatalarını dikkate almayın kısa zamanda düzeltilecek.

Kurumsal kimliğimize uygun arabirimi tasarlamaya başladım, muhtemelen yeni forum arabirimimiz de haftasonu hazır olacaktır.

neron 17-02-2006 08:43

HIMMMM, deneme 1-2 deneme bir iki
üğişçö

AnnE 17-02-2006 09:08

kick (34876)

Ulan Nedo yap ulan artık şu siteyi.Yoksa başka şeyler yapılacak!
Neyse ;
Günaydın AHALİ

PS: Sensin ulam cünyor !!!

nomeames 17-02-2006 09:14

Nedo lam, ana sayfadan foruma giriş düğmesini aktif et.
Hayırlı Olsun

Süvari 17-02-2006 09:33

Hayırlı olsun.

Teşekkürler Nedo ve emeği geçen herkese.
Teşekkürler Anneciğim sabah sabah yine dağıttın bizi.

Herşey paylaşmak için.

Atmaca dan bozma Süvari
yada bilinen sanım ile çekirge.

Saygılar.

Emekli 17-02-2006 10:01

Merhaba

Biraz geç de olsa ortaya bişeyler çıkardığı için nedo ya teşekkürler ve herkese buradan merhaba.

dentist 17-02-2006 10:10

Hayır ......Haaayırrrrr.

Hayırlı olsun

Ceenk 17-02-2006 10:38

Hade Hayırlısı

Gözünü ışığa açan, gözümüzün bebeği olsun. :)

Tüm dostlara selamlar, sevgiler,,,

nedo 17-02-2006 13:00

Toplam 1 eklenti bulunuyor.
Dosya ekleme denemesi.

nedo 17-02-2006 19:30

Bir çok yeni smiley (gülümseme) ve önceden hazırlanan avatarlar eklendi. Umarim begenirsiniz. Just for our garden :;ohohoh

nedo 18-02-2006 15:03

Veritabani hatasi alirsaniz aldirmayin. Oradaki refresh butonuna basin. Sorunu çözmek icin calisiyoruz.

nedo 18-02-2006 15:12

Ayrica arkadaslar, bu mesajlar kaldirilacak ilerde. Test sürecinden geciyoruz.

Buraya forum hakkindaki beklentilerinizi, konu basliklarini vsvs akliniza gelen herseyi yazarsaniz sn.dent ve sn.fiora' ya yardimci olmus olursunuz forumu gelistirmelerinde.

Herkesden bir fikir çok daha hizli ilerletir.

Ömmes 18-02-2006 15:51

Sayın Nedo, o mesajı bir yazabilsek, ha bire erör veriyor, bu dördüncü galiba. Emeği geçenleri ve geçmekte olanları içtenlikle kutlarım. Döne döne başımız döndü dostlar.

dentist 18-02-2006 15:59

Hata mesajlarını ve gördüğünüz bug ları buraya yazınız lütfen

Alıntı:

Ömmes´isimli üyeden Alıntı
Sayın Nedo, o mesajı bir yazabilsek, ha bire erör veriyor, bu dördüncü galiba. Emeği geçenleri ve geçmekte olanları içtenlikle kutlarım. Döne döne başımız döndü dostlar.

Sayın Ömmes hangi aşamada ve ne error verdiğini yazabilirseniz bize yardımcı olmuş olursunuz. Ve de hoş geldiniz..

Ömmes 18-02-2006 19:00

Dent hcm, mesaj yazıp send dediğimde ulaşılamıyor, refresh'e basın şeklinde bir ekran geliyordu da onu yazmıştım.

Süvari 18-02-2006 19:31

Svg. Nedo,
Ben görülmemiş birşey bekliyorum.
Mp3 yada benzeri bir türev ile müzik ekleyebilmek.
Bir borsa düşüşünü beklediğim zaman fonda HİCAZ çalmasını ekleyebilmeliyim.
Boğa yorumumda nihavend i koymalıyım.

Mümkün kılarsan sevinirim.

Galiba abarttım. Neyse havanın yumuaması için daha çok abartacağım.
İzlemeye devam edin burası arkabahçe gerisi bizi ilgilendirmez.

Ommes nerelerdesin dostum. Hoşgeldik.
Yeri gelmişken gelmediği saat sayısı 24 e çıktığında Ommes in cep telefonuna bir vrirüsün gitmesini istiyorum. Yangın var diye bağıran bir virüs olabilir.
Nedo artık bunu esirgeme benden. :)

Süvari 18-02-2006 19:34

Kısa notlar:
ABD pazartesi günü kapalı. Tatildeler. Başkanlık günüymüş. Parite başte olmak üzere tüm işlemler sığ olacaktır.
Yeri bura değil ama farkedermi burası arkabahçe. Herkes ve heryer için tek adres.

Süvari 18-02-2006 19:49

Bu konuyu okuyan aktif üye isimleri de altta sergilenebilir. Çok da problem değil gerçi.

Onun dışında rengin quote nin post reply ın Türkçe olabilirliği, yada fazla uzayan konular için şu cevaba git düğmesi (unutmam eski arkabahçe topiğindeki 50 nolu mesajı) Böyle mesajları bulmamız zor olmasın git 50 nolu mesaja bak dediğimizde tek tuş ile gidilebilmesi bence güzel olur.

Süvari 18-02-2006 19:55

Edit seçeneğinin kıvraklığı içinse denilecek tek söz mükemmel. Teşekkür ederiz.

Süvarinin yanında yanan yeşil TOP bir mesajımda beni aktif diğerinde pasif gösteriyor. Sanırım dengesizliğimi belirtiyor. Yada bir hatayı. :Ben mesajı yazarken düzelmiş. Geri alıyorum eleştirimi :)

alihoca 18-02-2006 19:57

Selam Dostlar;

Bismillah demeden şikayet gibi olacak ama üye olurken okuduğumuz forum kurallarında imla-yazım kuralları ve yanlışlıkları görebildiğim kadarı ile düzetmeye çalıştım.

// Bu foruma kayıt ücretsizdir! Forum kesinlikle bilgi paylaşımı üzerine kurulmuştur ve başka amaç güdenlerin kayıtları silinecektir. Eğer aşağıdaki esas forum kurallarını okuduysanız ve kabul ediyorsanız lütfen 'Kabul Ediyorum' seçeneğini, işaretleyip 'Kayıt' düğmesine basınız.

Forum Kuralları

Forumumuza Dini ve Bilimsel yazılar yazılabilir. Forumumuzda müstehcen yazılar yazmak müstehcen Resimler vermek ya da Link vermek kesinlikle yasaktır aksini yapanların derhal yazı yazma yetkileri alınacaktır.

Forumumuz üzerinden alınan herhangi bilgi veya dosyanın doğuracağı problemlerden kullanıcı kendi mesuldür. Forumumuz bir bilgi paylaşım platformudur ve buradan edinilen bilgi veya dosyaları kullanmak özgürlüğü tamamen kullanıcıya aittir.

Forum katılımcıları yeni bir Konu Başlığı açmadan önce o Konunun forumda mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için forumun arama Özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı tartışmaları içeren Konular açılamaz.

Forumun resmi dili Türkçe'dir. İngilizce de uluslar arası bir dil olduğu için İngilizce forum bölümünde kullanılabilir.

Kişisel tartışma ve fikirler PM ile yapılmalıdır. Bu tip yazışmalar ortalıkta ve görünür başlıklar altında yapıldığı takdirde ilgili başlık kapatılır ve konu devam edemez.

Yöneticiler her yazılan mesajı göremeyebilirler. Yöneticilerden önce uygunsuz bir Mesajla karşılaştığınızda lütfen o bölümden sorumlu yöneticilere bildiriniz.
Mesaj yazarken büyük Harf kullanmak bağırmak anlamına geleceği için kesinlikle büyük harf kullanarak yazmayınız. Konu Başlıklarını Konunun içeriğini ifade eden şekilde seçmeniz gerekiyor. Konu ile Alakalı olmayan Başlıklar silinebilir. Buna yapılan itirazlar göz önüne alınmaz.

Boarda yazılacak Konular ilgili Konu Başlıkları altına yazılmalıdır. Buna Özellikle Dikkat etmenizi rica ediyoruz.

Üye olurken ahlaksız isim seçmek, imzalara Siyasi Amaçlı yazılar yazmak, Reklam yapmak yasaktır. Resim olarak kesinlikle açık ya da politika ile ilgili bir Resim olmamalı ve kesinlikle bir Partinin Simgesi olan Logolar kullanılmamalıdır. Aksi halde Üyeliğiniz silinebilir. !!! Bu ilk defa olmuş olsa bile, bu sadece Adminlerin takdirine kalmış bir şeydir.

Foruma uzun süre girmeyip herhangi bir Konuda Mesaj yazmayanların Üyelikleri silinebilir bunda itiraz hakkınız yoktur.

Yöneticiler, yazılan Yazının Konusuyla ilgili olmayan bir Bölümde yazıldığına karar verirlerse yazıyı uygun bölüme aktarır veya silerler. Bu nedenle itiraz türü yazıların da silinmesi, veya cevaplandırılması Yönetici yetkisindedir.

Forum Yönetimi tarafından, aynı Kişinin birden fazla Rumuz veya isimle, farklı Kişilermiş gibi aynı Konuda görüş belirttiğini tespit edilmesi durumunda, Kişinin tüm Mesajları silinir ve Boarda girişi yasaklanır.Yine buna bağlı olarak aynı Kişinin birden fazla eMail Adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda forumda olan Üyeliği derhal silinir.

Bu forum gönüllü ve Amatör katılım anlayışıyla Fikir alış-verişinde bulunulması, Dostluk Kardeşlik ve ahlaki kurallar dahilinde Sohbetlerin yapılabileceği bir Mekan olması için kurulmuştur. Amaç dışı kullanılmaması gerekmektedir ve aynı Zamanda amaç dışı kullanmak yasaktır.

Forumun işleyiş ve Kuralları konusunda katılımcıları Bilgilendirmek Adminlerin veya Moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır.

Hiç bir forum hakkında (özelikle bu forum hakkında) karalayıcı, yöneticilerini küçük düşürücü, aşağılayıcı kelimeler kullanılamaz. Böyle bir yanılgıya düşen Üyelerin Üyelikleri hiç bir ihtar verilmeksizin derhal silinecektir!
Başka bir Üye için ağza alınmayacak Laflar yada aşağılayıcı Cümleler kullanan, yada her türlü forumun huzurunu kaçırmak isteyen Kullanıcılar hakkında derhal 1. ihtar verilir, ayni hatayı ikinci defa yapıldığında derhal forumumuzdan uzaklaştırılırlar.

Forumun Kurallarına uymayan Katılımcıların Forumda yazı yazması engellenecektir. Bu işlem ihtar verilmeden de yapılabilir.

Forum Kuralları her Zaman değiştirebilir ve değiştikten sonra hemen geçerlidir. O Zaman öyle bir Kural yoktu diye itiraz edilemez.

Forumda Üye olan her Üye, Üyelik Kurallarını tamamen okumuş ve kabul etmiş sayılacağından, sonradan bilmiyordum yada görmedim gibi bir Beyanat kabul edilmez.

Üyelik gerektiren başka forumlara davet mesajları ve reklamlar PM'ler dahil kesinlikle yasaktır. Bu durum tespitinde lütfen yönetici arkadaşlara bildiriniz. Ayrıca üye bu durumda süresiz BAN edilecektir.

Gizlilik İlkeleri Kişisel Bilgileriniz : Foruma üye olurken girdiğiniz kişisel bilgileriz sadece forum yöneticileri tarafından görülecektir. Girmiş olduğunuz bilgileri istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. (Kullanıcı Adı'nız hariç) Çerez’ler : Çerez’ler, (cookie) tarafımızdan kişisel bilgi toplama aracı olarak kullanmayacaktır. //

Buraya yapıştırırken,parağraf aralıkları ve vurgulanmak istenen kelimelelerin renklendirilmesi görünmeyebilir.

alihoca 18-02-2006 20:19

Ayrıca;

Ana sayfada ki,forum-site anlayışımızı yansıtacağını umarak yazdığım yazıyı;

//
Arka BahÇe’miz;

Adı ile bütünleşen Arka BahÇe Dostluğunu yaşamak isteyenlerin,
Çokluk,rekabet,tüyo,reyting kaygısını zerrece taşımadan,
Okurken olduğu kadar yazarken de,
Kalıcı,zevk alınacak duygu ve düşüncelerin paylaşıldığı,
Saygıyı temel alan,bir sevgi halesidir.
//

Şeklinde,kimi yerlerde vurguyu görçlendirmek için satır başı yaparak yazmıştım.
Tabii ki yazım kurallarından virgülden sonra ki kelimenin küçük olması kuralını da ihlal etmek zorunda kalmıştım.

Ana sayfa düzeni açısından bir parağraf düzeninde yazılması daha uygun görüldü sanıyorum.Bu şekilde ise virgülden sonraki büyük harfler bir yanlışlık olarak çok göze batıyor gibi geldi.

Mümkün ve uygun görülür ise;
Parağraf şeklindeki cümle yapısı içindeki büyük harfleri küçültelim derim.

nedo 18-02-2006 20:25

Olurmu Ali hocam, tamamen dikkatsizliğimden kaynaklanıyor. Düzeltiyorum hemen. :)

nedo 18-02-2006 20:27

Hemen düzelttim Ali hocam. Yanlız virgünllerden sonra boşluk yoktu ekledim, bir anlamı vardıysa tekrar kaldırayım?

alihoca 18-02-2006 20:27

Bir ricam da;

Ana sayfadaki yazının altındaki ismim görülmez ise çok sevineceğim.
Anonim ve genel kabulümüz olarak,yazarsız olarak kalması daha şık ve hoş olur gibime geliyor.

Böylece de her gördüğümde ben de mahcup olmaktan kurtulurum.

nedo 18-02-2006 20:29

Üye formu mesajındaki düzeltmelerinizide bugün halledeceğim, bir kaç Türkçe hatası daha var hepsi ile birlikte çözeceğim.

nedo 18-02-2006 20:32

Onuda düzelttim. Oraya "Arka Bahçe Müdavimleri" yazabiliriz isterseniz. Antremana gidiyorum 2 saat sonra çalışmaya devam edeceğim.

dentist 18-02-2006 20:34

Alıntı:

Süvari´isimli üyeden Alıntı
Bu konuyu okuyan aktif üye isimleri de altta sergilenebilir. Çok da problem değil gerçi.

Eklendi.....

alihoca 18-02-2006 20:37

Sn Nedo;

Yazının baş kısmına ;

Arka BahÇe'miz;

dersek tamamdır.

Bu arada;
Yazının önceki parağraf düzeninde yazılması,sayfanın düzeni,tekniği,görselliği açısından daha uygundur denilirse de benim için de uygun olduğunu söylemeliyim.İstenir ise önceki yazıdaki büyük harfleri küçültebiliriz.

Dostlar nasıl uygun görür ise kabulümdür.

alihoca 18-02-2006 20:53

Alıntı:

nedo´isimli üyeden Alıntı
Hemen düzelttim Ali hocam. Yanlız virgünllerden sonra boşluk yoktu ekledim, bir anlamı vardıysa tekrar kaldırayım?

Sn Dent;

Başkısmına

Arka BahÇe'miz;

eklenebilir ise tamamdır.

Teşekkürlerimle.

nedo 18-02-2006 21:23

Bu şekilde de sayfa düzenindeki bütünlük bozulmuyor. Yazının doğasını bozmayalım güzel sizin yazdığınız şekilde sn. Ali Hoca. Başlık tamamdır.

alihoca 18-02-2006 21:26

Elinize sağlık.
Tekrar teşekkür ediyorum.

Master 19-02-2006 11:25

Hayırlısı

Dostluğu ve dostlukları en geniş BahÇe olmasını dilerim.Tüm Arka BahÇe sitesinin/Formunun uğraşısına katılanlar,Arka BahÇe ye üye olanlar/olacaklar, Okunlara/okuyacaklara vede Açılacak topiklere renklerini sunacak olanları şimdiden kutlarım /teşekkür ederim. Kaldığımız yerden başlıyoruz,kalmışmıydık ;)

alihoca 19-02-2006 12:53

İmzalar

Güzel Dostlar;

İmza Ayarlar kısmına yazılarak gönderilen mesajların altına sürekli çıkacak olan; her renk,ebat,şekil,şemaldeki yazılar için görüş ve fikirleriniz nedir?

Bana,
Gönderilen yazıların anlamını,önemini azalttığı,
İki kelimelik teşekkür yazısında dahi her defasında üç dört satır okumak zorunda bırakıldığı,
Renk renk seçilen simileyler ile alttaki-üstteki grafik yada yazının anlamını etkilediği,
Özel ayarlarda İmzaların görülmesi engellenebiliyor ise de kapladığı iki üç satır ile sayfaların çok çabuk doldurulduğu

Gibi geliyor.

Kapansın demiyorum ama en azından sayfaların çabuk doldurulmasına ve gönderilen önemli bir grafik yada yazının bir sayfa geride kalmasına yol açmamak için bir satır on karakter gibisinden sınırlamak hakkında ne düşünürsünüz?

alihoca 19-02-2006 13:08

Dostlarda uygun görür ise,
En azından benim gibi çok hata yapanlar için editlendi uyarısı çıkmadan yapılabilecek olan editleme süresini 20-30 dakikaya çıkarmak mümkün mü?

dentist 19-02-2006 17:06

Alıntı:

alihoca´isimli üyeden Alıntı
Dostlarda uygun görür ise,
En azından benim gibi çok hata yapanlar için editlendi uyarısı çıkmadan yapılabilecek olan editleme süresini 20-30 dakikaya çıkarmak mümkün mü?

Editlenme süresi 20 dakika yapıldı....

alihoca 19-02-2006 17:36

Sağolasın Dost'um.

Ramo 19-02-2006 20:15

Tüm Arka Bahçe dostlarına hayırlı uğurlu olsun.Bu oluşumda emek veren Nedo Kardeşimize de çok teşekkürler.

Buddha 19-02-2006 20:59

Başlamak bitirmenin %bilmemkaçı eder derler.Dostlukların bitmemesi dileklerimle.

Kimi yazar kimi çizer.Bizlerde çizer taifesine mensubiyetimiz vesilesi ile yazar ve yazacak arkadaşlarımızla ; okur ve okuyacak misafirlerimize yaratılan bu hoş forum un hayırlara vesile olmasını temenni eder çizer dostlarımızın çiziklerinin istikametinde isabet dileriz.

chem73 19-02-2006 22:15

Emeği geçen herkese teşekkür ederim.Hayırlı olsun

Nedo " Quote , Post Reply.. " gibi yabancı terimleri Türkçe yapmanız mümkünmü.

Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 13:51 .

Telif Hakları vBulletin v3.5.4 © 2000-2024, ve
Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
Tercüme ve Tasarım : Arka & Bahce