Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Arka BahÇe Forumu - Kafestekİ BÜlbÜl Ötecekmİ ?
Arka BahÇe Forumu

Arka BahÇe Forumu (http://www.arka-bahce.org/forum/index.php)
-   Tebessüm (http://www.arka-bahce.org/forum/forumdisplay.php?f=83)
-   -   Kafestekİ BÜlbÜl Ötecekmİ ? (http://www.arka-bahce.org/forum/showthread.php?t=278)

Ramo 14-06-2006 19:31

Ötme Bülbül Ötme, Sen Değil Bağım
Dost Senin Derdinden Ben Yana Yana
Tükendi Fitilim Eridi Yağım

Deryadan Bölünmüş Sellere Döndüm
Ateşi Kararmış Küllere Döndüm
Vakitsiz Açılmış Güllere Döndüm

Haberin Duyarsın Peyikler İle
Yaramı Sarsınlar Seyikler İle
Kırk Yıl Dağda Gezdim Geyikler İle

Abdal Pir Sultan'ım, Doldum Eksildim
Yemeden İçmeden Sudan Kesildim
Zülfün Kemendine Kondum Asıldım

Güzel türküdür.Gafes deki bülbüle ilham olurmu bilmem.

gemici 14-06-2006 23:56

Alıntı:

HANNIBAL´isimli üyeden Alıntı
Evvettt, kaptanım her kuşun eti yenir deyimiyle kayanın üstündeki akbabaya gözdağımı veriyor, akbaba leş yediğine göre, biz leş yiyeni yediğimiz zaman o leş yiyen taze olsa dahi leş yemişmi oluyoruz.... Her öten kuş sahibini mutlu eder derken kafesteki öten kuşun ses tonları ile kafes dışındaki öten kuşun ses tonları arasındaki frekansın farklılıklarını nasıl ölçebiliriz, başkasının kuşunu görmeyen kendi kuşunu bülbül tanır demekle "kuşum aydın'a" belirli bir ima mı yapmaktadır..

biz her kuş dediysek akbaba demedik.ayrıca akbaba leş yerde yenmezse tavuk pok yer de nasıl yenir

HANNIBAL 15-06-2006 07:49

Alıntı:

gemici´isimli üyeden Alıntı
biz her kuş dediysek akbaba demedik.ayrıca akbaba leş yerde yenmezse tavuk pok yer de nasıl yenir

Hala hop tereyağlı ballı çörek... tavuk pok yer deyiminle, olay yine dallandı budaklandı, zehirli tuvalet kaadı etrafında kilitlendi, akbaba-leş-yenmez-tavuk-pok-yenir-tuvalet kaadı zehirli-akbaba kayada-su samuru suda-haşmetli sihirbaz cam bir fanusta-kavanozdaki adam sardalya- kavanoz camdan-fanus camdan-fanusu tutan haşmetli sihirbaz-kavanozdaki adam kim ? zinzirleme silsilelerden bir sistem çatışması doğuyor kaptanım, tavuğun anası babası kim, sihirbazmı yoksa...

gemici 23-06-2006 09:42

Kafestekİ BÜlbÜl Ötecekmİ ?

Kafestekİ BÜlbÜl Ötecekmİ ? diye merak edenlere...kafesteki bülbülü öttürdüler

HANNIBAL 23-06-2006 12:20

müthiş bir yorum kaptanım, bu kafeste bülbül çok..(..):

Bütün Zaman Ayarları WEZ +2 olarak düzenlenmiştir. Şu Anki Saat: 14:34 .

Telif Hakları vBulletin v3.5.4 © 2000-2024, ve
Jelsoft Enterprises Ltd.'e Aittir.
Tercüme ve Tasarım : Arka & Bahce