Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
metamorphosis [Arşiv] - Arka BahÇe Forumu

PDA

Tam Sürüm Bilgini Göster : metamorphosis

ewp
19-01-2007, 16:54
öncelikle selamlar, nickim elliott wave principle kelimelerinin ilk üç harfinden oluşmakta. metamorphosis ise değişim, dönüşüm, başkalaşım anlamlarına gelmekte. düzeltmeden itkiye metamorphosis yani. akademisyenim, ilgi alanım bulanık kümeler, matematiksel programlama (optimizasyon) ve elliott dalgaları. bunların forumu bağlayan kısmı elliott dalgalarıdır. imkb 30 da yer alan belli başlı senetler ve genellikle endekslere ilişkin analizlerimi farklı bir bakış açısıyla bu topikte paylaşacağım. yer yer teorik içerikli elliott soru ve yanıtlarıyla, ezberlerinizi bozmaya hazır olunuz. ezber bozmayanların çövdürmesini :;kahkaha izlemek isteyenlerin malum sitenin ilgili topiklerine bakması yeterlidir. bu arada hoşbulduk

buena vista
19-01-2007, 17:10
Sn ewp, hos geldiniz..

ewp
19-01-2007, 17:13
ilk sayım paranoyanın zirvesindeki doğan holding için
Sabah gazetesi habire kötülüyor holdingi , vergi borcu muamması da çözülmedi, niye döndü o zaman, kesin bilmediğimiz bir haber var,
belki de formasyon tamamlanmıştır :ds:*

http://i121.photobucket.com/albums/o225/arkabahce/g3doan1.gif

Ramo
19-01-2007, 17:24
Hoş gelişler ola sayın EWP,
Arka Bahçemizin sulak arazilerinde umarız keyif alır,Bizleri de güzel yazılarının sarhoşu yaparsın.Konun hayırlı olsun.Başarılar

ewp
19-01-2007, 17:50
endeks 5 dakika ytl grafik
36300 lerde formasyonun adı konmuştu, aşağıya doğru itki dendi dualar eşliğinde, sonra 40500 geçmezse bir ihtimal durum kotarılabilirdi anomali diye.
sistemi modellemek mi, modele uygun sistem bulmak mı açmazıydı gerisinde yatan şartlanmışlıkların. gelişen formasyon adını grafikte görüyorsunuz.:;kahkaha

http://i121.photobucket.com/albums/o225/arkabahce/g5.png

dohol
19-01-2007, 18:17
Hızlı bir giriş ,güzel grafikler, zevkle izliyeceğim sizi ....

TheSecret
19-01-2007, 19:32
Sen bilinen elliottçuların içinde hızla yükselen değersin. Zirveye ne kaldı ki! Başarılar sana başarılar. Şu azmine hayranım, helal olsun valla. Ismarlamak :) Hadi birde uygulaması var, işte bunu da başardın.

Bir söz vardır ya hani, "kim tutar seni" ;)

ewp
19-01-2007, 20:04
hoşgeldin diyen herkese selam olsun, hoşbulduk. sn. thesecret lütfetmiş sağolsun.:)

Süvari
19-01-2007, 20:48
Forumda eksik olan dinamizmin kokusunu alıyorum.
Hoşgeldiniz.

5 dakikalıklardan anlatmak istediğiniz acaba ilk dalgamızın bitişi 2 beklentiniz ardından 3 de depoyu doldurmanızmı? (Haber sadece ara 5. dalganın uzunluğunu ve zamanını belirledi gibi)

41500 ler olarak bekliyordum oysa bir üst dalgaya bakarak ilk çıkış hareketini. Üzücü bir cinayet, bulanan sular, değişen gündem... İşte Türkiye işte ortadoğu... Burada hergün herşey değişebilir.

Tuhaf bir dönencede yazmaya başladınız.
Bilmem tesadüflere inanırmısınız. Ben inanmam :)

Tekrar hoşgeldiniz.

ewp
19-01-2007, 21:03
Forumda eksik olan dinamizmin kokusunu alıyorum.
Hoşgeldiniz.

5 dakikalıklardan anlatmak istediğiniz acaba ilk dalgamızın bitişi 2 beklentiniz ardından 3 de depoyu doldurmanızmı? (Haber sadece ara 5. dalganın uzunluğunu ve zamanını belirledi gibi)

41500 ler olarak bekliyordum oysa bir üst dalgaya bakarak ilk çıkış hareketini. Üzücü bir cinayet, bulanan sular, değişen gündem... İşte Türkiye işte ortadoğu... Burada hergün herşey değişebilir.

Tuhaf bir dönencede yazmaya başladınız.
Bilmem tesadüflere inanırmısınız. Ben inanmam :)

Tekrar hoşgeldiniz.
sn. süvari teşekkürler. haberleri daha doğrusu dışsal etkileri tümüyle reddetmezsek rahmetli elliott un kemikleri sızlar. ya elliott yapacağız yada yapmayacağız. her şey kuralına uygun olacak. ama ta en başından yani beynimizdeki şartlanmışlıklardan sıyrılmamız lazım. günlük işlem yaparken bu nasıl olacak onu bilmiyorum ama. şimdi hırant dink mevzuu yada başka bir kötü haberin etkisi olamaz benim sayımlarıma. çünkü teoride zerre boşluk yok. 5 dakikalık sayımda kanal alt bandının paralelinin yukarıya doğru kırılmış olması yeterince ipucuydu zaten, yani bir düşüşün gelmesi zaten beklenmekteydi benim penceremden. yorum, tuhaflık ve tesadüf mevzuunda haklısınız. :)

ewp
19-01-2007, 21:46
endeks %12,69 luk çıkış yaptı, kimimiz sevindik kimimiz ilgilenmedik, kimimiz kazandık kimimiz ise kaybettik. evet kaybedenler de var mesela vobçu hıdır. nasıl mı detaylar aşağıda.

http://i121.photobucket.com/albums/o225/arkabahce/g11.png

neşeniz bol olsun :;sicakkahve

ewp
20-01-2007, 00:44
temel olan toplam 5 adet formasyon vardır. bunlar sırasıyla itki (impulse), diagonal, zigzag, flat ve üçgen (triangle) dir. bu formasyonların türev ve kombinasyonları bir kenara, itkilerin içsel yapısı 5-3-5-3-5, diagonallerin 3-3-3-3-3 veya 5-3-5-3-5, zigzagların 5-3-5, flatların 3-3-5 ve üçgenlerin 3-3-3-3-3 şeklindedir. İtkilerde çeşitlilik yok, ama diğerlerinde oldukça fazla sayıda çeşit var. bazıları biliniyor bazıları ise bilinmiyor çoğunluk tarafından. bu konuda teroik bir tartışmaya henüz girmeyeceğim. robert minerda bu teroik çeşitlilikten sıkılmış olmaliki kendince elliott dalgalarını 3 ler ve 5 lere indirgemeye çalışmıştır. bu anlamda da oldukça başarılıdır. yukarıda verdiğim içsel yapılara göre aslında bazen oldukça etkindir minerin önerileri. şöyleki, iki adet 3 lük yapı yanyanana gelmişse (..-3-3-?-...) bir sonraki aşama da ?=3 dalgalık bir düzeltme veya 5 lik bir itki/ diagonal olmak zorundadır. başka bir örnek iki adet 5 lik yapı yanyana gelmişse (..-5-5-??-...) ??=3 lük bir yapının (düzeltme) gelmesi kaçınılmazdır. benzer şekilde 5 ve 3 lük iki yapı sonrası (..-5-3-???-...) 5 lik veya 3 lük bir hareket gelmek zorundadır. 3 ve 5 lik iki yapı sonrası (..-3-5-????-...) ise 5 lik veya 3 lük bir dalga oluşacaktır. puzzle ın parçalarını birleştirmek zordur, ama keyiflidir. bu olasılıklar basit bir gözlemle bile bir önceki, iki önceki dalganın içsel yapısına bakarak azaltılabilir. mesela itki ve flat arasındaki fark çok barizdir. minerin basite indirgediği bu etkin ve sezgisel yöntem elbetteki tek başına anlamlı ve yeterli değildir. ama önünü görmek isteyen traderlar için başlangıç noktası olabilir. :;sicakkahve

AnnE
20-01-2007, 08:57
Ne zamandır rahmetli Elliot Bey yed edilmiyordu.Anladığım kadarı ile adamcağızın kemikleri ısınacak yeniden.

İyi yere dükkan açtın Ewp Bey.

Yanlız dikkat et damardan gelecek ince sorularla beynini tarumar etmeye teşebbüs edecek fazla sayıda kişi var buralarda.Pek sesleri çıkmaz lakin soracakları sorulara vereceğin cevapları burada yazmaya uğraşacağına git sağlam bir universiteye doktora tezi ver.Daha azıyle yetinmez bunlar.

Kolay gelsin , yüce rabbim sabır versin.Biz de bu arada birşeyler öğrenelim.

Ne demiş atalarımız '' elliotçuyu 5 köyden kovarlar , o yeniden saymaya başlar.''

TheSecret
20-01-2007, 10:02
Ne demiş atalarımız '' elliotçuyu 5 köyden kovarlar , o yeniden saymaya başlar.''

:D :D :D

ewp
20-01-2007, 13:18
Ne zamandır rahmetli Elliot Bey yed edilmiyordu.Anladığım kadarı ile adamcağızın kemikleri ısınacak yeniden.

İyi yere dükkan açtın Ewp Bey.

Yanlız dikkat et damardan gelecek ince sorularla beynini tarumar etmeye teşebbüs edecek fazla sayıda kişi var buralarda.Pek sesleri çıkmaz lakin soracakları sorulara vereceğin cevapları burada yazmaya uğraşacağına git sağlam bir universiteye doktora tezi ver.Daha azıyle yetinmez bunlar.

Kolay gelsin , yüce rabbim sabır versin.Biz de bu arada birşeyler öğrenelim.

Öğrenmek ve öğretmek isteyene kapımız her daim açıktır. Tek koşul vardır benim için o da, ne idüğü belirsiz olan internet dünyasının 2. el kaynaklarının geçersizliğidir.
Sn. Anne pası verdi bize nedenini açıklamak düştü. Aşağıdaki alıntı köy ve kovulma mevzuunun sonuç kısmıdır.
Bu topiği aslında teorik amaçlı bilgi paylaşımı için açmıştım. Fakat teorik paylaşımın tek taraflı olması mümkün değildir. Paylaşım yapmak isteyen kimi üyelerle yaptığım yazışmalarda farklı şeylerden bahsedildiğini ve/veya mazinin hesaplaşmasının yapıldığını anladığım gün tartışmayı bıraktım. Kimisi bende bilirim hemde senden daha iyi dedi, ispat istedi nasıl anlamışım yükseleceğini diye. Kimisi internetten bulduğu olmayan kaynaklarla daha fazla şey bildiğini ve mat edeceğini düşündü. Gitti başka bir forumda burada benim eleştirdiklerimi yazdı utanmadan sıkılmadan. Alışkanlık işte ne yapacaksın. Kimisi teknik analize bakışımı sevmedi. Kimisi imzamı çok iddialı buldu. Kimisi kankalarıyla gelip topiği 1 yıldızla ödüllendirdi. Kimisi performansımı gözünde bir mit olan başka birininkine benzetti. Kimisi kazanç yüzdesiyle övündü, ama kayıp yüzdesinden hiç bahsetmedi. Güldük geçtik, yeri geldi sinirlendik. Hepsine amenna dedik. Sözün özü ewp bugün itibariyle 2 yıllığına forum dünyasını bırakmıştır. Herkese bol şanslar diliyorum
Sonucun nedeni ise bir dostumun atılmasının sebebi hikmetinin sualine yönetimin verdiği "sizi ilgilendirmez" yanıtıdır. Yahu ilgilendirmese sorar mıyız?
Saygıyla.

ewp
20-01-2007, 13:34
Sabah gazetesi habire kötülüyor holdingi , vergi borcu muamması da çözülmedi, niye döndü o zaman, kesin bilmediğimiz bir haber var,

http://i135.photobucket.com/albums/q157/ewpewpewp/doan1.gif

Basın mensuplarının POAŞ ile ilgili sorularını da yanıtlayan Kemal Unakıtan, konuyla ilgili olarak şunları kaydetti:
"O konu bizim Maliye Bakanlığı’nın yaptığı normal bir inceleme. Bazen mükelleflerin vergi alacakları olur ve bu vergi alacaklarını Maliye Bakanlığı’ndan talep ederler. O zaman da bir inceleme yapılır. Hakikaten bu vergi alacağını vermek lazım mı değil mi diye inceleme yapılır.
http://www.milliyet.com.tr/2007/01/20/son/soneko07.asp

pztsi ne olacak dersiniz. önce formasyon sonra haber mi, haberi bilenlerin formasyon çiziktirmesimi. yumurta tavuk hikayesi.

ewp
20-01-2007, 15:38
Xu100 endeksinde yarınlarda ne olacağı bir elliottisyen için tamamen fiyat çubuklarında gizlidir. yarınlarda ne olacağını görmek isteyenlerin 28 nisan 2006 ve/veya 02 Mayıs 2006 çubuğuna (çubuklarına) bakmaları yeterlidir. Bulmaca orada çözümlenmiştir. Bulmacanın bir sonraki metamorphosis aşaması ise en erken 02 Şubat 2007 tarihinde oluşacak çubuğa göre şekillenecektir. Cumhurbaşkanı adayı kim olursa olsun, imf kredi versin vermesin, kıbrısta çözülme olsun olmasın vs. vs. vs. sonuç değişmez. Bu tarihlerin neden önemli olduğunu vakti zamanı geldiğinde modelle birlikte açıklacağım. Modelimi şu aşamada açıklamama nedenim ONA GÖRE POZİSYON ALABİLECEK BİR KİŞİNİN VEBALİNİ ALMAMAKTIR. Okuduğunuz tarihler sanal alemde ilk kez tarafımdan dile getirilmektedir. sayılı gün çabuk geçermiş, izliyoruz.

bikmisbroker
20-01-2007, 15:56
.................................
ONA GÖRE POZİSYON ALABİLECEK BİR KİŞİNİN VEBALİNİ ALMAMAKTIR.
................................
"Vebal" ci (bbroker) geldiiii.. :D

ewp
20-01-2007, 16:20
"Vebal" ci (bbroker) geldiiii.. :D
bu cümledeki her kelimenin anlam ve içeriğini anlamışımdır.

AnnE
21-01-2007, 09:55
Ben mi ?
Kim?
Neyi ?
Anlamak ?
Hö?

hakan
21-01-2007, 10:49
endeks %12,69 luk çıkış yaptı, kimimiz sevindik kimimiz ilgilenmedik, kimimiz kazandık kimimiz ise kaybettik. evet kaybedenler de var mesela vobçu hıdır. nasıl mı detaylar aşağıda.

http://i121.photobucket.com/albums/o225/arkabahce/g21.png

neşeniz bol olsun :;sicakkahve

Burda vob cu hidirlardan biri ben oluyorum. Dogrudur

Tek farkim tepeyi bulmadan pozisyon acmama gibi bir farktir. Long yada short acmak icin gerekli sartlar olusmadigi icin bir müddettir repoda beklemekteyim.

Bu isi tek bilen siz oldugunuza göre basarilar dileyelim, umarim isler ters gitmeye baslayinca grafikleri silip uykuya dalmazsiniz.

Bos konusanlardan biri ben oluyorum,kisilerle degil fikirlerle tartismak en dogrusudur. Hickimse herseyi bilemez hicbirsey kesin degildir. Kisilerle cok fazla ugrasmak kavgadan baska bisey dogurmaz sidik yarisinin sonucu ortaligi kirletmekten öteye gitmez. Herkes kendi fikirlerini savunur baskalarinin kendisi gibi düsünme zorunlulugu yoktur.

Borsalar yükselirler düserler bunu hep yaparlar yapacaktirlardirda.

Kolay gelsin

ewp
21-01-2007, 11:24
Burda vob cu hidirlardan biri ben oluyorum. Dogrudur

Tek farkim tepeyi bulmadan pozisyon acmama gibi bir farktir. Long yada short acmak icin gerekli sartlar olusmadigi icin bir müddettir repoda beklemekteyim.

Bu isi tek bilen siz oldugunuza göre basarilar dileyelim, umarim isler ters gitmeye baslayinca grafikleri silip uykuya dalmazsiniz.

Bos konusanlardan biri ben oluyorum,kisilerle degil fikirlerle tartismak en dogrusudur. Hickimse herseyi bilemez hicbirsey kesin degildir. Kisilerle cok fazla ugrasmak kavgadan baska bisey dogurmaz sidik yarisinin sonucu ortaligi kirletmekten öteye gitmez. Herkes kendi fikirlerini savunur baskalarinin kendisi gibi düsünme zorunlulugu yoktur.

Borsalar yükselirler düserler bunu hep yaparlar yapacaktirlardirda.

Kolay gelsin

isminizin hıdır olmadığı malumumuz. o gönderide siz kastedilmediniz, ne sizle ne pozisyonunuzla ilgilenecek kadar vaktim yok. alınganlık yapmışsınız. diğer konularda mazinin hesabını kesmek istiyorsanız buyrunuz, benimde söyleceklerim vardır elbet.

ewp
21-01-2007, 15:49
acayip bir pattern ve endeks

http://i121.photobucket.com/albums/o225/arkabahce/g23.png

var mıdır yok mudur yorum yoktur

ewp
21-01-2007, 22:53
bu da başka bir formasyon adı ucube-search-.

http://i121.photobucket.com/albums/o225/arkabahce/g24.png

karışık olan zihinler iyice bulansın, zigzag flat itki üçgen sarmalından kurtulamayıp WXY ye dönenlere ithaf olunur. var mıdır yok mudur gene yorum yoktur.

ewp
21-01-2007, 23:31
bu formasyonun ismi ise "ben pes ediyorum". :;dedektif
http://i121.photobucket.com/albums/o225/arkabahce/g25.png

nasıl yani C dalgası en uzun üçgen mi, yok daha neler. saçmaaaaaaaaaaaa mı acaba:p
bırak bunları yarın ne olacak diyenlere, işlem olacak diyorum

ewp
22-01-2007, 08:54
pztsi ne olacak dersiniz. önce formasyon sonra haber mi, haberi bilenlerin formasyon çiziktirmesimi. yumurta tavuk hikayesi.

doholde 2,33 e özel dikkat, geçerse gökkuşağı çıkacak.;)

ewp
22-01-2007, 11:28
bir dib tarihsel olarak önceden tespit edilebilir mi? eğer gann + fibonnacci + elliott doğru kullanılabilirse evet. tarihsel analizde ne 1,618 ne 0,618 ne de 2,618 sanıldığı kadar önemli değildir. Ezberleri bozmak gerekir. dohole yönelik bir gözlem.
http://i121.photobucket.com/albums/o225/arkabahce/g27.png
10 Ocak 2007 tarihindeki dibin derecesi hakkında herhangi bir yorum yapmadığımı dikkate alınız. sadece şunu söyleyebilirm, artık primary 3 e yönelme ihtimali tarih açısından mümkündür. anlamsız bir X dalgası her zaman mümkündür. dolayısıyla son söz daima piyasaya aittir.
tanımayanların yanlış anlamasını istemem, dohol 4 yıldır portföyümdedir. topikteki birçok örnek için seçilme sebebi budur. yoksa al sat vs. demek beni aşar.

ewp
22-01-2007, 15:43
gene bekleriz, özletme kendini.

http://i121.photobucket.com/albums/o225/arkabahce/g28.png

ewp
22-01-2007, 18:57
kardeş borsa bovespa geçenlerde gene düşüyordu, bahane olarak petrol fiyatlarındaki düşüş gösterilmişti. bugün petrol 1 dolarlık artışla 53 doları geçmiş. iyi güzel, ama bovespa niye düşüyor peki. petrol düşer bovespa düşer, petrol çıkar bovespa çıkar şeklinde saçma sapan bağlantılardan en az biri yanlış olmalı, bence ikisi de yanlış. yurdum insanı ise bu komediye rağmen, hala haberlerde veya dışsal faktörlerde medet umuyor ve diyorki mealen "bovespa da düşsün be abi, onlar çıkarkende biz düşmüştük, zaten tkf tkc hala pirimli, yok yok vardır bir bildikleri cumbaba konusunda haber düştü düşecek. hoş kızılcahamam kampında kese yaptırmışlar, ama olsun an meselesi yeni bir haberin gelmesi. kızım yazlıktaki televizyonu da öbürünün yanına kuralım. aynı anda iki kanalı seyredemiyorum."

AnnE
22-01-2007, 20:57
Pek Muhterem Ewp Bey ;

Şık imzanızı dikkatle incelediğimde , Elliot Bey'in dalgaları konusunda çok faydalı ipuçları edindiğimi belirteyim.sağol.

Lakin bugün acaip birşey oldu.Ben makina başında otururken mausu tutan sol elimin sürekli terlediğini hissettim.Baktım , makinanın altı ateş gibi. Bugidişle eriyecek.

Çağırdım IT müdürünü , lan oğlum dedim bana çakmaca laptop vermişin , bu acaip ısınıyo . Bir bakayım ekranına Anne dedi.
İlk tepkisi OHA oldu. Yahu anne dedi , bir sayfada böyle sürekli flashlar çalışırsa ,sen iki saat kalsan bu sayfada, değil laptopu dükkanı yakacaksın.

Meğer , bu senin imzandaki Elliot Flashları çiziktirdikçe bizim makinayı ateşler basıyor imiş.

Sizden ricam , şu yakışıklı imzanızı , her yazınızın dibinde oynatmaktan vazgeçseniz de , mesela sadece ilk yazınızın dibinde oynaştırsanız da biz de yeni makina derdine düşmesek.

Hörmetler.

ewp
22-01-2007, 21:00
imza düzeltildi flash meftadır :)

ewp
23-01-2007, 08:32
40777 oldukça önemli üzerinde kalınmalı

ewp
23-01-2007, 10:30
alan aldı satan sattı ölü taklidine devam:;saskingozler

ewp
23-01-2007, 14:54
alan aldı satan sattı ölü taklidine devam:;saskingozler

bugün seansı izlemedik, izlesek de gözucuyla öylesine bakıverdik, borsa dışındaki rutinlerle uğraştık, ne kol kestik, ne de stress yaptık.
pencü se severler endeksi seans içinde düzeltme yapar ise:;sicakkahve

ewp
23-01-2007, 15:25
başladığımız işin devamını da getirelim. ey cemaati arka bahçe ve pek muhterem misafirler, son durumun grafiksel sunumu aşağıdadır.
http://i121.photobucket.com/albums/o225/arkabahce/g35.png
grafik benden vebal ve yorum sizdendir.

ewp
24-01-2007, 13:45
http://i121.photobucket.com/albums/o225/arkabahce/g36a.png

doholde alım yapan vatandaş dersini çok iyi çalışıyor, elliott konusundaki uzmanlığı takdire şayandır

http://i121.photobucket.com/albums/o225/arkabahce/g36b.png

ewp
24-01-2007, 14:46
22/01/2007

topiğin okuyucuları için bu hareket bir sürpriz değil, bir son hiç değil, sadece bir başlangıç. hedefinin neresi olduğuna aydın doğan bile inanamaz. sadece sabır ve zaman. dohol analizlerine bir süreliğine ara veriyorum. çok önemli bir yapısal değişim olursa bilgilendiririm. saygıyla.

ewp
24-01-2007, 15:27
ihtiyaca binaen azıcık yapıkredi yeni sahibine teslim edilmiştir. hayrını görsün.:p

ewp
24-01-2007, 16:14
dow jonesda yeni bir en yüksekler serisinin eli kulağındadır.

ewp
24-01-2007, 16:27
Yükselen bir piyasada geç satan, düşen bir piyasada ise erken satan kazançlı çıkar. Uzun dönemde en yüksek kazanç ölü taklidindedir. Milli endeksimiz de 43640 hedefimizdir, şimdilik kaydıyla. :;sicakkahve

ewp
24-01-2007, 19:45
tarih 15 ocak 2007 endeks 38000 in altına sarkmış iken malum sitede yayımladığım bir grafik
http://i121.photobucket.com/albums/o225/arkabahce/g41.png

ABD Patent Dairesi Müdürü Charles Duell, 1899 yılında "İcat edilebilecek her şey bugüne kadar icat edilmiştir!" buyurmuştur malumunuz, bazıları da aynı şeyi Elliott Wave için söylemektedir. Naçizane diyorum ki, bu Elliott Wave Theory adama klavyeyi tersten yutturur. (http://www.ntvmsnbc.com/news/186553.asp#BODY)

ewp
24-01-2007, 21:32
bugün saat 17:14 dow jonesda yeni bir en yüksekler serisinin eli kulağındadır.
bugün saat 22:30 hayırlı olsun :;sicakkahve

TheSecret
24-01-2007, 21:48
Allah nazardan saklasın demek adettendir

312

ewp
25-01-2007, 10:24
1. seansda 42050 üzeri kapanabilirse endeks, 2. seansın güzel geçme ihtimali yükselir

ewp
25-01-2007, 14:05
19-01-2007

http://i121.photobucket.com/albums/o225/arkabahce/g3doan1.gif

2,18 nere 2,64 nere.....
olay budur faydalanan olmuştur umarım. çövdürmeden izlemeye devam.;)

ewp
25-01-2007, 14:25
1. seansda 42050 üzeri kapanabilirse endeks, 2. seansın güzel geçme ihtimali yükselir

bu yazı yazıldığı saate endeks 42000 altında idi. petrolofisi ile ilgili haber ekrana düşmemişti. bovespa da açılmamıştı, ki zaten kapalıdır bugün. doğaldırki tüyoda alınmamıştı. 15:30 da petrol ofisi tahtası açılınca, danıştay kararı, falanca indicatör filanca sistem yeşil ok vs. gibi üfürükten tayyare nedenlerle endeks yükselmiş diyeceklere peşinen gülüyorum, nereyle olduğunu anladınız. aslolan fiyattır formasyondur kurallardır. düşse de endeks sonuç değişmeyecektir.

ewp
25-01-2007, 14:49
Ralph Nelson Elliott'ın çok doğru olarak tespit ettiği gibi: "haberler fiyat değişiminin gerisindeki neden değildir". Robert Prechter ise bir adım ileri gidiyor ve "haberler de, borsalardaki fiyat hareketleri de aynı dinamiğin bir sonucudur" diyor. Gerçek neden, doğa yasaları ve bu yasaların bir sonucu olan, düzenli kalıplar halinde ilerleyen kitlesel ruh halidir.
tuncer şengöz

ewp
25-01-2007, 15:05
http://i121.photobucket.com/albums/o225/arkabahce/g48.png
tahmindir kendi sisteminize sadık kalınız.

ewp
25-01-2007, 15:23
bu yazı yazıldığı saate endeks 42000 altında idi. petrolofisi ile ilgili haber ekrana düşmemişti. bovespa da açılmamıştı, ki zaten kapalıdır bugün. doğaldırki tüyoda alınmamıştı. 15:30 da petrol ofisi tahtası açılınca, danıştay kararı, falanca indicatör filanca sistem yeşil ok vs. gibi üfürükten tayyare nedenlerle endeks yükselmiş diyeceklere peşinen gülüyorum, nereyle olduğunu anladınız. aslolan fiyattır formasyondur kurallardır. düşse de endeks sonuç değişmeyecektir.
cnbce artunç kocabalkan sen çok yaşa
16:21 de aynen söylemiştir kırmızılı ibareyi:kafasız:

ewp
25-01-2007, 19:56
tarih 10 ocak 2007 endeks 36300 görmüş, aynı günün gecesinde yapılan bir görüşme

http://i121.photobucket.com/albums/o225/arkabahce/g50a.png

ve bir başka tutanak

http://i121.photobucket.com/albums/o225/arkabahce/g50b.png

isimler ve özel içerikli konuşmalar silinmiş veya sansürlenmiştir. istek olursa log dosyası mevcuttur. saygılarımla.

ewp
25-01-2007, 21:51
dow jones kapanışa kadar artacak gibime gelmekte 12540 uygundur. bu mesaj 12502 de yazılmıştır. tutarsa seviniriz tutmazsa kendi bilir.

ewp
25-01-2007, 23:31
yıllık izin nedeniyle gönderilere 15-20 günlük ara verilmiştir. bol şanslar.

hazan
26-01-2007, 00:46
Sn.ewp, oncelikle paylasimlariniz icin tesekkurler. Fakat ben burayi okudukca gordugum sadece Elliott analizinin yanilmaz oldugunu ispatlamaya calisan ve ben demistim babinda gonderiler. Bunun bize sagladigi bir fayda oldugunu sanmiyorum. Zaten Arka Bahce forum uyeleri Elliott hakkinda bir fikre sahiptirler. Ben daha ogretici ve daha cok gelecege yonelik sayimlarinizi paylasmanizi tercih ederim.
Ben de Elliott analizlerine oldukca ilgi duymaktayim ama her analiz turunde oldugu gibi bunda da bazen yanilmalar olabilmektedir. Su anda sizin sayimlarinizin dogru cikmasi ilerde sizin de yanilabileceginiz gercegini ortadan kaldirmaz. Cunku Elliott analizi herzaman dugmelerin yanlis iliklenme olasiligini icinde tasir.Takip ettigim ve bu alanda oldukca yetkin analistler de dahil olmak uzere herkesin basina gelebilen bir olay bu. Fakat bu yanilmalar Elliott analizinin finansal piyasalar acisindan onemini ortadan kaldirmaz tabii ki.
Tekrar paylasimlariniz icin tesekkur ediyor ve kolayliklar diliyorum.

ewp
26-01-2007, 09:12
Sn.ewp, oncelikle paylasimlariniz icin tesekkurler. Fakat ben burayi okudukca gordugum sadece Elliott analizinin yanilmaz oldugunu ispatlamaya calisan ve ben demistim babinda gonderiler. Bunun bize sagladigi bir fayda oldugunu sanmiyorum. Zaten Arka Bahce forum uyeleri Elliott hakkinda bir fikre sahiptirler. Ben daha ogretici ve daha cok gelecege yonelik sayimlarinizi paylasmanizi tercih ederim.
Ben de Elliott analizlerine oldukca ilgi duymaktayim ama her analiz turunde oldugu gibi bunda da bazen yanilmalar olabilmektedir. Su anda sizin sayimlarinizin dogru cikmasi ilerde sizin de yanilabileceginiz gercegini ortadan kaldirmaz. Cunku Elliott analizi herzaman dugmelerin yanlis iliklenme olasiligini icinde tasir.Takip ettigim ve bu alanda oldukca yetkin analistler de dahil olmak uzere herkesin basina gelebilen bir olay bu. Fakat bu yanilmalar Elliott analizinin finansal piyasalar acisindan onemini ortadan kaldirmaz tabii ki.
Tekrar paylasimlariniz icin tesekkur ediyor ve kolayliklar diliyorum.
Ayıptır yahu, tahminlerimin %95 i tutmuş bu forumda, biraz saygı.
Bu forumda dahil olmak üzere elliott analizini yaparım diyenlerin tamamı bildiğini zannetmektedir. Yetkin analist dediğiniz kimdir. Yetkinlik dağıtma konusunda TSE görevimi üstlendiniz. Yetkin olanların hali ortadadır. Kimi çövdürüyor, kimi 2,618 i geçen B ile övünüyor, kimi programa saydırıyor vs. vs. Öğretme mevzuuna gelince kendi işinizi kendiniz göreceksiniz. Başka eleştiriniz var mıdır?

ewp
26-01-2007, 10:49
piyasada dillendirilen 42500 ler ve teknik analizin üçgen yorumu
http://i135.photobucket.com/albums/q157/ewpewpewp/gen-1.png

Apex ve E dalgasının boyu nedeniyle bu üçgene göre işlem yapanlar yanılacaktır.

ewp
26-01-2007, 11:09
Apex üçgenlerin alt ve üst bandının kesişim noktasıdır.

AnnE
26-01-2007, 11:21
Ayıptır yahu, tahminlerimin %95 i tutmuş bu forumda, biraz saygı.
Bu forumda dahil olmak üzere elliott analizini yaparım diyenlerin tamamı bildiğini zannetmektedir. Yetkin analist dediğiniz kimdir. Yetkinlik dağıtma konusunda TSE görevimi üstlendiniz. Yetkin olanların hali ortadadır. Kimi çövdürüyor, kimi 2,618 i geçen B ile övünüyor, kimi programa saydırıyor vs. vs. Öğretme mevzuuna gelince kendi işinizi kendiniz göreceksiniz. Başka eleştiriniz var mıdır?

Muhterem EWP Bey ;

Tahminler konusunda üstünüze olmadığı, kendi beyanatlarınızla malumumuzdur. Bu sebeple , bu forum katılımcılarının yaş, görgü, terbiye, saygı gibi konularda standartlara göre biraz yukarda olduğunu da tahmin edebileceğinizi tahmin ederim.

Hatta forum kurallarına bir defacık bakarsanız orada , kural anlamına gelen kurallar değil , kendimize yakıştırdığımız davranış biçimlerinin yazılı olduğunu bile görebileceksinizdir.

Dolayısı ile , size gelmiş ve hem ilk hem de son cümlesinde TEŞEKKÜR kelimesi geçen bir yapıcı ve bence de sağlam gözlemlere dayalı bir eleştiriye AYIPTIR ve SAYGISIZLIKTIR diye başlayan bir ilk cümle ile ve BAŞKA ELEŞTİRİNİZ VAR MI dan oluşan bir garip son cümle ile tepki göstermeniz sizin anlayacağınızı tahmin ettiğim bir şekilde söylemek gerekirse BİZİ BOZAR.

Üzgünüm ama bildiğinizi sandığınız şeyi günde 5 ( beş ) vakit çok iyi bildiğinizi iddia etmeniz beni ve sanırım benim dışımda birçok katılımcıyı pek ilgilendirmiyor.

Eğer hoşunuza gidecekse size okkalı bir AFERİN diyebilirim.

Sayımınız bol olsun.
Hörmetler.

zumbul
26-01-2007, 11:44
Apex üçgenlerin alt ve üst bandının kesişim noktasıdır.

Elli ot tan,bit ten anlamam ama apex konusunda iyiyimdir,iddaalıyımdır...

ewp
26-01-2007, 12:59
Muhterem EWP Bey ;

Tahminler konusunda üstünüze olmadığı, kendi beyanatlarınızla malumumuzdur. Bu sebeple , bu forum katılımcılarının yaş, görgü, terbiye, saygı gibi konularda standartlara göre biraz yukarda olduğunu da tahmin edebileceğinizi tahmin ederim.

Hatta forum kurallarına bir defacık bakarsanız orada , kural anlamına gelen kurallar değil , kendimize yakıştırdığımız davranış biçimlerinin yazılı olduğunu bile görebileceksinizdir.

Dolayısı ile , size gelmiş ve hem ilk hem de son cümlesinde TEŞEKKÜR kelimesi geçen bir yapıcı ve bence de sağlam gözlemlere dayalı bir eleştiriye AYIPTIR ve SAYGISIZLIKTIR diye başlayan bir ilk cümle ile ve BAŞKA ELEŞTİRİNİZ VAR MI dan oluşan bir garip son cümle ile tepki göstermeniz sizin anlayacağınızı tahmin ettiğim bir şekilde söylemek gerekirse BİZİ BOZAR.

Üzgünüm ama bildiğinizi sandığınız şeyi günde 5 ( beş ) vakit çok iyi bildiğinizi iddia etmeniz beni ve sanırım benim dışımda birçok katılımcıyı pek ilgilendirmiyor.

Eğer hoşunuza gidecekse size okkalı bir AFERİN diyebilirim.

Sayımınız bol olsun.
Hörmetler.

hörmetler bizden, mesajınız anlaşılmıştır. kalın sağlıcakla.

darius
26-01-2007, 13:01
Apeks diye bir hisse senedi vardı 99-2000 yıllarında, 50 ot'unu bizzahtihi bir arkadaşım çiziyordu :;kahkaha ,sonra ne olduysa oldu arkadaşı cerrahpaşa tıp fakültesi psikiyatriye yatırdılar , bir gün onu ziyarete gittiğimde , CTF de hocaların gittiği bir resturan olduğunu öğrendim, resturan ın adı apex.

Benim apeksx denilince aklıma gelen bu 2 isimdir başka da bir bilgim yok ,bir iddiam falan da hiç yok. :p

darius
26-01-2007, 13:27
hörmetler bizden, mesajınız anlaşılmıştır. kalın sağlıcakla.

Eğer bir daha yazmazsanız,mesaj anlaşılmamıştır diye düşüneceğim.

çünkü...

Kapıya kilit konulmadı , herkese açık.Eski dostlara , yeni dostluklara , kırılmışlara,kırılamayacaklara.

Emin
26-01-2007, 13:29
Böyle bilgi sahibi olmadığım konu başlıklarına yazı yazma huyum yoktur. Çok nadir durumlarda dilimin şişliğini indirmek için uğrarım.

Çok da endişelenirim, baltamı taşa vurup köreltmek istemem.

Saygınlıklarını yitirmelerini istemediğim gibi varsa eğer kendi saygınlığımı da zedeletmekten sakınırım.

Duygusal adamım desem ve gerisini getirmesem sözümün…

Sayın ewp,
Bu konu başlığını açtığınızda ben de dükkânda neler var neler yok, kim ne demiş diye merak edenlerden olduğumdan sizin gönderilerinizi izledim.

Yazılarınıza bir tepki veremedim çünkü verdiğiniz bilgileri anlayacak, işleyecek ve yararlanacak konumda değilim.

Ancak, geçenlerde yazdığınız küçük bir cümle yüzümde acı bir gülümseme oluşturdu.

“Uzun dönemde en yüksek kazanç ölü taklidindedir.”

Biran için geçmişte ne kadar da çok bu taklidi yaptığım gözümün önüne geldi.
Demek ki iyi taklit yapamamışım, bırak yüksek kazancı, alçak kazancım bile olmadı.

Bu ifadenizi içeren bir alıntı yapıp, kısa da olsa bir şeyler yazmak ve “hoş geldiniz” demek istedim, sonra araya bir şeyler girdi ve kaynadı. Yeri gelmişken şimdi diyeyim: hoş geldiniz.

Bugün Sayın hazan’ın size yazdığı yazıyı okudum ardından da verdiğiniz karşılığı.

Tek kelime ile: üzüldüm.

Yakışır bulmadım.

Öyle bir kıskaca sıkıştım ki; hemen içimden geçenleri size aktarsam, daha hoş geldiniz bile demeden, başka şeyler demiş olacaktım; demesem dilim de, yüreğim de şişmiş olarak kalacaktı.

Hani derler ya, birilerini savunuyor gözükenlere: “sana ne, avukatı mısın?”
Hâşâ, kimsenin avukatlığını üstlenecek yetenekte olmadığım gibi buralara yazı yazanların da kendilerini ifade edecek niteliğe sahip olduklarını düşünürüm.

Ben kendimce, kimseyi incitmeyecek sözler üzerinde düşünürken, bir de baktım ki, Sayın AnnE, bir-iki cümlesiyle benim içimden geçenleri almış.

Benim soru cümle de şöyle başlayacaktı:

“Edep Yahu!
Size gönderdiği yazının başında: “öncelikle paylaşımlarınız için teşekkürler” diyen…
Yazısının sonunda da: “Tekrar paylaşımlarınız için teşekkür ediyor ve kolaylıklar diliyorum” diyen birisine…
Hangi akademisyen duygularla;
Yazınızın başında: “Ayıptır yahu, tahminlerimin %95 i tutmuş bu forumda, biraz saygı”, yazınızın sonunda da, yukarıdaki cümlelerinizle birlikte okunduğunda sert olduğu anlaşılan “Başka eleştiriniz var mıdır?” diyen soru cümlesiyle karşılık veriyorsunuz?”

Öteden beri dikkatimi çeker; acaba borsa ile uğraşanlar çok mu kırılgan olurlar?

Eleştirmek de, eleştirilmek de iyidir ama kararında olduğu zaman tadından yenmez.

Kim bilir bana ne diyeceksiniz?

(Not:Kendizce uygun bir tavrı sergilemişsiniz, biraz geç kaldım ama yazmış bulundum artık, saygılarımla.)

AnnE
26-01-2007, 14:13
.

Benim soru cümle de şöyle başlayacaktı:

“Edep Yahu!
Size gönderdiği yazının başında: “öncelikle paylaşımlarınız için teşekkürler” diyen…
Yazısının sonunda da: “Tekrar paylaşımlarınız için teşekkür ediyor ve kolaylıklar diliyorum” diyen birisine…
Hangi akademisyen duygularla;
Yazınızın başında: “Ayıptır yahu, tahminlerimin %95 i tutmuş bu forumda, biraz saygı”, yazınızın sonunda da, yukarıdaki cümlelerinizle birlikte okunduğunda sert olduğu anlaşılan “Başka eleştiriniz var mıdır?” diyen soru cümlesiyle karşılık veriyorsunuz?”

[/SIZE]

İlk günden beri demişimdir ; bu bahçe acaip bir yer ve bu bahçe ahalisi de acaip insanlardır diye.

Az bir zaman farkı ile aynı kelimelerden oluşan tepkiyi verecek insanlar nasssıl birbirini hiç tanımadan birbirini bulur.

dohol
26-01-2007, 15:15
314

darius
26-01-2007, 15:22
314

svg dohol , herzamanki gibi ... çok net bir vurgu..
bir resim bin cümleye bedeldir.

Teşekkürler. :)

ewp
26-01-2007, 15:39
teknik analize inanır mıyım? hayır
temel analize inanır mıyım? hayır
haberlerin etkisine inanır mıyım? hayır
birisi dediği için alım yada satım yapar mıyım? hayır
irinayı tanır mıyım? hayır
neden elliott yaparım? takmayın kafanızı bu soruya.
forumlarda yazmak zorunda mıyım? hayır
dinime küfredenin müslüman olması şart mıdır? evet
forumlarda yazmaz isem ne kaybederim? hiç bir şey. aksine zaman kazanırım.
edepli miyimdir? yeterince
artık yazacak mıyım? hayır
birbirimizi anlamak zorunda mıyız? hayır

muhterem darius ruh hastası olmakla, muhterem emin edepsizlikle itham etmiş
ve muhterem anne gelmiim oraya mealinde aba altından sopa göstererek bunlara katılmıştır. forum ahalisi ise teşekkürlerle ilgili gönderileri desteklemiştir.
ortamı germemek adına bu yazılara yanıt vermeyeceğim. bildiklerimiz ve bilemediklerimiz bu topiğin arka sayfalarında mevcut.

sn. hazan kırdıysam kusura kalmayınız.

benim için yapılacak şey bellidir. sizler için ise "ölüye saygı veya gidenin arkasından konuşulmaması" adabı muaşerettendir diyorum, ama genede siz bilirsiniz.

darius
26-01-2007, 15:54
Allah allah

şimdi bu topikdeki 3 yazımdan bu anlam mı çıktı?

Alla alla..alla alla..

:confused:

valla ben , siz kalın diye elimden geleni yaptığımı düşünüyorum
demekki bir yerde yanlış yaptım...kusura bakmayın lütfen.
bence siz yazmaya devam edin fakat arka bahçe de yazdığınızı da bilin çünkü
buradakilerin bazıları Dalgaları gözleriyle çizerler.:friends:-

Ben herzaman insanların kazanılmasından yanayım,
yapmak zor,yıkmak kolaydır
insanlar yanlış yapar bundan doğal ne olabilirki
önemli olan yanlışdan dönmekdir ve hep beraber dostane ve mutlu bir şekilde
beraber bir şeyleri paylaşmakdır.:)

dentist
26-01-2007, 16:06
Sayın ewp'nin açıp grafiklerle süslediği topic yine kendisinin yazısından anlaşıldığı üzere ömrünü tamamlamış bulunmaktadır.

Forum hepimize her zaman açıktır. Gelen veya giden herkese katkılarından dolayı teşekkürlerimizi sunarız.

Topic açık ama artık konu kapalıdır. Saygı duyulacağı ümidiyle.

admin
27-01-2007, 13:20
Arkabahçenin varoluş nedeni bütün basitliğiyle sürecektir ve her katılımcı öncelikle kendisine vereceği paye kadar hepimiz için kıymetlidir.

Konu kapanmıştır.

ewp
06-02-2007, 22:05
Richard Swannel, elliott konusunda oldukça bilgili bir şahsiyettir. elliott ile ilgilenen türk gençliğinin internet vasıtasıyla ulaşabildiği kaynakların en eli yüzü düzgün olanların yazarıdır. teoriye özellikle tahminlerin olasılığının hesaplanması konusunda anlamlı katkıları olmuştur. Amma ve de lakin azıcık paraya düşkündür. Ve maalesef bence halen pretcher ekolünün etkisinden sıyrılamamıştır. örneği aşağıdaki resimde

http://i121.photobucket.com/albums/o225/arkabahce/g55.png
ingilizcesi yeterli olmayanlar için kendi forumunda mealen "sp500 de 1450 seviyesi geçilmezse iyi olur geçerse 3 en kısa kalacak buyurmaktadır". bugün 1450,19 görüldü, yani 3 en kısa kaldı, yani itki yorumu çövdürdü. küsüratlar sayılmazsa veya ama kapatamadı üzerinde diye çamura yatılacaksa sözüm vardır ama forum adabına uygun değildir. şimdi denebilirki ben diyeyim 10 siz deyin 20 yıldır etiket söküp takan bu ağır abinin bir tefsiri de hatalı olabilir, ne var bunda. keşke sorun tefsirde olsa. sorun pretcher ve takipçilerinin şartlanmışlıklarında. neredeyse 10000 puandan beri dowu çökertemediler hergün düştü düşecek düşmeli demelerine rağmen. Acaba dowun 16000-16500 aralığını hedeflediğini bilmiyorlar mıdır dersiniz? Bilirler de pozisyon gereği işlerine gelmez. pozisyonları ne ayılıkla ne boğalıkla ne tilkilikle açıklanabilir, bence en uygun açıklama sıpa gelip merkep gitmek şeklinde.

ewp
07-02-2007, 00:04
http://www.arka-bahce.org/forum/showpost.php?p=8092&postcount=87
http://www.arka-bahce.org/forum/showpost.php?p=8098&postcount=92

http://i121.photobucket.com/albums/o225/arkabahce/g56.png

ewp
07-02-2007, 00:07
Yükselen bir piyasada geç satan, düşen bir piyasada ise erken satan kazançlı çıkar. Uzun dönemde en yüksek kazanç ölü taklidindedir. Milli endeksimiz de 43640 hedefimizdir, şimdilik kaydıyla. :;sicakkahve

43640-43318.8=321,2

ewp
07-02-2007, 00:18
http://i121.photobucket.com/albums/o225/arkabahce/g58-1.png

http://i121.photobucket.com/albums/o225/arkabahce/g58-2.png

ewp
07-02-2007, 10:26
saat 11:25 endeks 42216
345

darius
07-02-2007, 11:55
Sayın ewp

Dauble flat ziksag dedikleri bu mudur acaba?

BahÇe de tekrar sizi görmek sevindirici...:)

ewp
07-02-2007, 12:03
Sayın ewp
Dauble flat zikzag dedikleri bu mudur acaba?

hem flat hem zigzag olmaz. ya flattir ya zigzag, double olabilir mi derseniz grafikteki geri alıma ve oluşacak kanallara göre karar verilecek, ihtimaldirki triple bile olabilir. bugün ilk seansın en düşüğü tekrar zuhur ederse veya yeni bir en düşük yapar ise itki tefsirim şüpheli ve muhtemelen yanlış hale gelir. ilk tercihim içerisinde x barındırmayan sayımlardır. ekrandayım bugün merak buyurmayınız iki elim yakasında endeksin.

TheSecret
07-02-2007, 12:09
Gözlerin gösterge faizde olması triple olma ihtimali hakkında fikir netliği verebilir.

Gösterge faiz kritik seviyelerde. Blöfçüdür kendisi, bilirim :D

ewp
07-02-2007, 14:45
sabahki grafikte düzeltmenin sert bir monowave(tek dalga) ile düzeltilmesini beklemiştim, fakat üçgende üçgen diye tutturdu piyasa, bence iyi yaptı, son sözü söyleme alışkanlığı vardır zaten. kendi bilir

darius
07-02-2007, 14:55
sabahki grafikte düzeltmenin sert bir monowave(tek dalga) ile düzeltilmesini beklemiştim, fakat üçgende üçgen diye tutturdu piyasa, bence iyi yaptı, son sözü söyleme alışkanlığı vardır zaten. kendi bilir

Gün içerisinde Tahta Yapıcılar istediklerini yapıyorlar
gün sonu piyasanın dediği oldu , denir...

Bu cümleyi bir yerden hatırlıyorum da kim yazmıştı işte onu hatırlıyamıyorum
e hani ben hiç bir şeyi unutmazdım...
yaşlanıyorum ya...:p

ewp
07-02-2007, 14:59
benim sensei farklı sensei ama tanısanız en basitinden "bu o mu" dersiniz. bir ara fotoğrafını eklerim.

ewp
07-02-2007, 15:04
üçgen deyip tüyoyu verdik, malum üçgenler genelde b veya 4 te oluşur.
azıcık daha düşelim bakalım.:;sicakkahve

darius
07-02-2007, 15:05
Gözlerinden öperim...

:carate:

ewp
08-02-2007, 09:57
endeks 60 dakika
http://i121.photobucket.com/albums/o225/arkabahce/g68.png

önemli seviye 40687.7 dir

ewp
08-02-2007, 20:47
http://www.laibach.nsk.si/volk_video.htm

enteresan, aldık gitti albümlerini
Germania
America
Anglia
Rossiya
Francia
Italia
España
Yisrā’el
Türkiye
Zhōnghuá
Nippon
Slovania
Vaticanae
NSK
ülkelerinin milli marşları yeniden yorumlamışlar

ewp
08-02-2007, 22:31
benim sensei farklı sensei ama tanısanız en basitinden "bu o mu" dersiniz. bir ara fotoğrafını eklerim.
laf sensei den açıldı, biraz da kendisinin sp500 öngörüsüne yer vereyim. aşağıdaki grafik ve yorum (kırmızı çizgiler hariç) sensei ye aittir.

http://i121.photobucket.com/albums/o225/arkabahce/g70.png

herkesin çöküş beklediği abd borsalarında, ralli diye ısrar eder. bilmeyenler için imkb 30-imkb tüm arasındaki ilişki dow-sp500 arasında da vardır. yani dow daki tüm senetler sp 500 de yer alır.

ewp
08-02-2007, 22:40
yukarıdaki grafik matriks, ıbs, paragaranti vs. ekranında görülen grafiklerden azıcık farklıdır. sensei verilerin tozunu alıp öyle analiz yapar. nasıl ve neden türetildiği derin bir tartışma konusudur. okuyucunun ilgisini çekeceğini zannetmiyorum. hani kapanışta yada açılışta 1 lotla 3-5 kademe çizerler ya, onun düzeltmesi diyelim.

ewp
09-02-2007, 00:15
Topikte gerekli görülmediği sürece

elliott dalga prensiplerine ilişkin teorik kavramlardan bahsedilmemesi
mevcut kalıbın ismine ve etiketlerine yer verilmemesi
grafiklerin asgari 60 dakikalık olması
grafiklerde yönsel harekete ilişkin hedef seviyelerinin zaman analiziyle vurgulanması
gönderi adetinin azaltılması

şeklinde format değişikliğine gidilecektir.

ewp
09-02-2007, 09:07
endeks 60 dakika
http://i121.photobucket.com/albums/o225/arkabahce/g73.png

önemli seviye 40687.7 dir

http://i121.photobucket.com/albums/o225/arkabahce/g73b.png

ewp
09-02-2007, 20:53
laf sensei den açıldı, biraz da kendisinin sp500 öngörüsüne yer vereyim. aşağıdaki grafik ve yorum (kırmızı çizgiler hariç) sensei ye aittir.

http://i121.photobucket.com/albums/o225/arkabahce/g74.png

herkesin çöküş beklediği abd borsalarında, ralli diye ısrar eder. bilmeyenler için imkb 30-imkb tüm arasındaki ilişki dow-sp500 arasında da vardır. yani dow daki tüm senetler sp 500 de yer alır.

sensei işini bilir

S&P 500 INDEX,RTH (SNP:^GSPC) Delayed quote data

Index Value: 1,435.41
Trade Time: 2:51PM ET
Change: 12.90 (0.89%)
Prev Close: 1,448.31
Open: 1,448.25
Day's Range: 1434.64 - 1452.45

ewp
10-02-2007, 12:14
günaydın (http://www.hisse.net/forum/showpost.php?p=1436773&postcount=1730)

ewp
11-02-2007, 17:57
http://i121.photobucket.com/albums/o225/arkabahce/g76.png

tahmindir, sorumluluk pozisyona alana aittir.

bikmisbroker
11-02-2007, 22:57
http://img.photobucket.com/albums/v85/bbroker/parite11subat.png

ewp
12-02-2007, 15:07
41920 sen nelere gebesin bir bilsen :p

ewp
12-02-2007, 15:13
kapanışın artı olma ihtimali çok yüksektir. 5 dakikalık verilerde yukarı 5 dalga bekliyorum. ömrü 5 dakikalıklarla sınırlıdır.

ewp
12-02-2007, 15:41
vakit yetmedi devamı yarın, hoş etiket vermeyeceğim dedim ama çok açık bir yapı görülmesinde mahsur yoktur (http://www.arka-bahce.org/forum/showpost.php?p=8355&postcount=72).
http://i121.photobucket.com/albums/o225/arkabahce/g80.png

ewp
12-02-2007, 20:59
yükselir isek cumbaba da anlaşıldı, düşer isek cumbabayı piyasa sevmedi.
yükselir isek malumun ilanı idi, düşer isek seçimden koalisyon çıkabiliri sattılar
cumbaba atalım derviş oldu düşer isek, global harekete uyum sağladı
cumbaba gene atalım arınç oldu yükselir isek, bla bla bla bla....her koşulda geçerli olanı ise piyasa kendi iç dinamiklerine döndü. bu iç dinamikler nedir ne değildir, bilen iki kelam etse de öğreniversek. saygıyla

netten bir alıntı
iç dinamikler, grupların birbirini yemesi, dedikodu ile gün geçirilmesi, başarısızlıklara gerekçeler bulunması ve yabancılara hem sövüp hem de yardım istenmesi için kullanılır.

ewp
13-02-2007, 10:38
endeks 42345 sonrası gene rainbow

ewp
13-02-2007, 10:58
sıradaki 42582 sahte direnci

ewp
13-02-2007, 12:35
09 şubat 2007 tarihinde endekste
[QUOTE=ewp]http://i121.photobucket.com/albums/o225/arkabahce/g84-1.pngQUOTE]
bugün yani ayın 13 ü için 42920 yarın ise 44051 beklemişim. şu aşamada fiyatta noksanlık vardır. acilen doldurulması rica olunur.

ewp
13-02-2007, 15:33
42920-42756=156 puanlık fiyat eksikliği halen vardır. devamı yarına:;sicakkahve

kime, neyi, ne için sorularıyla meşgul olacağım bir süre, bol şanslar.

ewp
13-02-2007, 22:00
42920-42756=156 puanlık fiyat eksikliği halen vardır. devamı yarına:;sicakkahve

kime, neyi, ne için sorularıyla meşgul olacağım bir süre, bol şanslar.

yanlış anlaşılmış sanırım son cümle. açıklama başlıkta, kadro gereği planlama şart.

ewp
14-02-2007, 08:55
44051 dir bügünkü hedefimiz

ewp
14-02-2007, 22:18
http://i121.photobucket.com/albums/o225/arkabahce/g88.png

1,3717 geçerse sayım iptal.

ewp
15-02-2007, 09:49

44051 dir bügünkü hedefimiz

hedefimiz 45464 tür. şimdilik kaydı ile

ewp
16-02-2007, 14:05
bir türlü düşmeyen dow, bazılarına sürpriz yapan imkb üzerine seans salonundan bir gözlem
http://i121.photobucket.com/albums/o225/arkabahce/g90.png

ewp
17-02-2007, 01:16
http://i121.photobucket.com/albums/o225/arkabahce/g91-1.png

1,3717 geçerse sayım iptal.
yakın plan ve güncelleme
http://i121.photobucket.com/albums/o225/arkabahce/g91-2.gif

ewp
19-02-2007, 15:10
xu30 55862 ye özel dikkat, yatay salınım sonlanabilir

ewp
19-02-2007, 18:55
deneme amaçlı fx hesabı açılmıştır. zaman zaman hesabın durumunu nerden nereye geldiğimi görebilmek adına bu topikte paylaşmayı düşünüyorum. ilk izlenimlerim panik atağı önlemek adına hemen hemen herkesin stop loss veya take profit li emirler verdiğidir. bir ay sonunda nette %50 kara ulaşırsam fx e selamün aleyküm demeyi düşünüyorum. ilk işlemler ve sonuçları

http://i121.photobucket.com/albums/o225/arkabahce/g93.png
başlangıç sermaye 100 000 usd

ewp
20-02-2007, 08:53
xu30 55862 ye özel dikkat, yatay salınım sonlanabilir
ve 56187
gapını sevsinler

ewp
20-02-2007, 10:54
ve 56187
gapını sevsinler

toplantıdaydım 56554 görülmüş ;)

ewp
20-02-2007, 11:50
manik depresif dohol, ne yapsa yeridir.
http://i121.photobucket.com/albums/o225/arkabahce/g96.png

tahmindir, kaale almamaya devam ediniz.

ewp
20-02-2007, 11:59
Xu100 endeksinde yarınlarda ne olacağı bir elliottisyen için tamamen fiyat çubuklarında gizlidir. yarınlarda ne olacağını görmek isteyenlerin 28 nisan 2006 ve/veya 02 Mayıs 2006 çubuğuna (çubuklarına) bakmaları yeterlidir. Bulmaca orada çözümlenmiştir. Bulmacanın bir sonraki metamorphosis aşaması ise en erken 02 Şubat 2007 tarihinde oluşacak çubuğa göre şekillenecektir. Cumhurbaşkanı adayı kim olursa olsun, imf kredi versin vermesin, kıbrısta çözülme olsun olmasın vs. vs. vs. sonuç değişmez. Bu tarihlerin neden önemli olduğunu vakti zamanı geldiğinde modelle birlikte açıklacağım. Modelimi şu aşamada açıklamama nedenim ONA GÖRE POZİSYON ALABİLECEK BİR KİŞİNİN VEBALİNİ ALMAMAKTIR. Okuduğunuz tarihler sanal alemde ilk kez tarafımdan dile getirilmektedir. sayılı gün çabuk geçermiş, izliyoruz.
http://i121.photobucket.com/albums/o225/arkabahce/g97.png

ewp
20-02-2007, 14:18
xu100
44066 sonrası show time
350

ewp
21-02-2007, 09:10
bojdur abd üfesidir tüfesidir beni ilgilendirmez. fiyatta yaklaşık 900 puanlık eksiklik vardır. acilen doldurulması rica olunur. ;)

ewp
21-02-2007, 13:28
xu100 800 puan ekside yüzde 1,78 kayıp var. bu düşüşün kabaca %1,1 i işc den. bas işc ye endeksi düşür, al işc yi endeksi çıkar. durum budur. işc döner endeks döner.

Morgan Stanley ısctr'de 7.35'den 31.000.000 lot blok geçecekmiş. muhtemelen sandığın malları

hissenetten alıntıdır. eğer doğruysa işlem sonrası çok sert harekete gebedir işc ve endeks.

ewp
21-02-2007, 14:46
piyasadaki terse geldiğim günler arasında 3. sıradadır bügün
1. cisi uçan anayasa
2. cisi hsbc bombalanması
3. cüsü de bugün

boj faiz artırdı, abd tüfesi yüksek geldi, emekli sandığı işc satacak yada satmış, depremde oldu erzincanda

geriye bir şey kalmadı heralde :p

bikmisbroker
21-02-2007, 15:11
1. cisi uçan anayasa
3. cüsü de bugün

boj faiz artırdı, abd tüfesi yüksek geldi, emekli sandığı işc satacak yada satmış, depremde oldu erzincanda

OLUR boyle seyler SIKMA canini, Bak DOHOL bu haftaki DiP ihtimali olan 2.27 de Raksediyor.. ;)

ewp
21-02-2007, 16:20
OLUR boyle seyler SIKMA canini, Bak DOHOL bu haftaki DiP ihtimali olan 2.27 de Raksediyor.. ;)

sn. bıkmış broker öyle bir cümle yazmışsınız ki, gerdeğe girecek geline annesinin verdiği her genç kızın başına gelir tesellisi gibi olmuş.
teşbihte hata olmazmış. :)

ewp
21-02-2007, 17:13
1. cisi uçan anayasa
3. cüsü de bugün

4. arkadaşımın eşi park halindeki arabama arkadan çarpttı. ne uğursuz günmüş bu ne yaw.

TheSecret
21-02-2007, 18:58
4. arkadaşımın eşi park halindeki arabama arkadan çarpttı. ne uğursuz günmüş bu ne yaw.

Zamandaki eksiklik yarın öbürgün kapanır, ekstra kazançlar cebe iner, araba da tamir oluverir yahu. Sıkma canını :)

Bu arada geçmiş olsun.

selchuk
21-02-2007, 21:09
Geçmiş olsun sn.ewp

AnnE
22-02-2007, 06:46
1. yükselir isek cumbaba da anlaşıldı, düşer isek cumbabayı piyasa sevmedi.
yükselir isek malumun ilanı idi, düşer isek seçimden koalisyon çıkabiliri sattılar
cumbaba atalım derviş oldu düşer isek, global harekete uyum sağladı
cumbaba gene atalım arınç oldu yükselir isek, bla bla bla bla....her koşulda geçerli olanı ise piyasa kendi iç dinamiklerine döndü. bu iç dinamikler nedir ne değildir, bilen iki kelam etse de öğreniversek. saygıyla

netten bir alıntı

2. Alıntı:
ewp´isimli üyeden Alıntı

1. cisi uçan anayasa
3. cüsü de bugün

geriye bir şey kalmadı heralde

4. arkadaşımın eşi park halindeki arabama arkadan çarpttı. ne uğursuz günmüş bu ne yaw

Nedendir bilmem de , aklıma Ahmet Kaya geliverdi.

Bilmem ne alaka ?

ewp
22-02-2007, 09:45
piyasada terse gelmemek için
risk almamak gerekir,
kafa patlatmamak gerekir,
hesap kitap yapmamak gerekir,
sırça köşkte oturup yazın ulen ne alacam ne satacam dememek gerekir, verdiğiniz hedef bantı geniş tutmak gerekir,
dansöz gibi hem yukarı hem aşağı gidebilir demek gerekir.

terse gelinince de
alakayı iyi kurmak gerekir,
varsa bildiğin anlatmak gerekir,
yoksa bildiğin susmak gerekir,
pusuya yatıp ilk fırsatta laf sokmamak gerekir.
istenmediğin yerde durmamak gerekir

AnnE
22-02-2007, 12:03
rating derdine düşmemek gerekir ;
iki düşünüp bir tepki vermek gerekir ;
bildiğini paylaşabilme cesareti gerekir ;
bilmediğini sorabilme cesareti gerekir ;
okuduğunu anlamak gerekir ;
yazdığını anlamak gerekir ;
yazılanı anlamak gerekir ;
anlamadığını bir daha düşünmek gerekir ;
anladığını bir daha düşünmek gerekir ;
herkesi kendin gibi bilmek gerekir ;
kendini herkes gibi bilmek gerekir ...

nerde mi ?

Arka bahçede tabii ki...

alihoca
22-02-2007, 18:12
istenmediğin yerde durmamak gerekir

Yolunuz açık, bahtınız aydın, kazancınız bool olsun İnşallah.

Süvari
22-02-2007, 18:36
Yalnız bişeyi atladık Annemin ve Hocamın sözünün üzerine genelde yazmam yazamam ama ''Deprem Elazığda meydana geldi Erzincan değil'' :cry:

Gagkoşlar diyarına büyük geçmiş olsun diyorum bu vesile ile. *sorry::

AnnE
23-02-2007, 06:17
Muhterem Suvari , bir kuralı, bir kez daha haşırdadanakh gözler önüne seriverdi :

okuduğunu anlamak gerekir ;
yazdığını anlamak gerekir ;
yazılanı anlamak gerekir ...

Ve aslında en önde gelen piyasa kuralını : DETAYLARI KAÇIRMAMAK GEREKİR...

dentist
23-02-2007, 18:29
Üzülerek yazıyorumki ewp nickli forum üyemiz daha öncede farklı nickle forumumuzda yaptığı gibi yine forumdan ayrılmış ve yine giderken foruma eklediği grafikleri silmiştir .

Yazımın başlığındada yazdığım gibi can çıkar ama huy çıkmaz sözüne rağmen belki yine yapmaz diye yazılarını izlemiştik ama malesef olmadı ve daha önce grafiklerin silinmesi ile ilgili topicdeki bozulan görünüm bu topicdede tekrarlandı.

Kısa bir çalışma sonrası olası grafik silme işlemine karşı yaptığımız forum yedekleme sistemi ile ilgili grafikler tekrar geri yüklenmiştir. Hepimizin işi gücü olduğundan dolayı bu tip intikam türü işlemlerle işimizi gereksiz yere arttıran bu tür işlemleri yapanları kınıyorum.

Saygılarımla..