Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::db_connect() should be compatible with vB_Database::db_connect($servername, $port, $username, $password, $usepconnect) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Strict Standards: Declaration of vB_Database_MySQLi::select_db_wrapper() should be compatible with vB_Database::select_db_wrapper($database = '', $link = NULL) in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 1095

Deprecated: Non-static method vB_Shutdown::init() should not be called statically, assuming $this from incompatible context in /home/arkabahc/public_html/forum/includes/class_core.php on line 2294
Evet.. Pişmanım! [Arşiv] - Arka BahÇe Forumu

PDA

Tam Sürüm Bilgini Göster : Evet.. Pişmanım!

fiora
06-03-2006, 16:53
Düşünelim!
:friends:-
Hiç "evet pişmanım" dedik mi?

Başlamak gerekirse;

Evet pişmanım!

- Sermaye piyasalarına olan ilgimi "ne gereği var" diyerek,:confused:

Zamanında; diploma , sertifika v.s almadan..

Bunca seneyi amatör adı altında geçirmek zorunda kaldığımdan:kafasız:

Ya siz?

alihoca
06-03-2006, 19:44
Penda;

Sene 1993 Aralık Ayı başlarında sene sonu,yeni yıl başlangıcı için çıkış beklendiği günlerdeyiz.Bendeniz garip de acemiliğine,bilgisizliğine bakmadan,yıl sonu çokış beklentileriı için araştıra soruştura iki senette karar kıldım.

Olacak ya,
Birinin bir adedi,birinin bin adedi de olsa,iki senedi alsamda de toplamda yetmiş milyon vereceğim.

Birinin adı İş Kurucu,diğerinin adı Usaş..Geçmiş yıllar sene sonu çıkış gerçekleşmeleri hep İş Kurucunun bire üçe, dörde varan çıkışları olmuş.Hasılı gittik İş Kurucu aldık.Akabinde de aracı kurumumuz ve pek muhterem Nasrullah Birader iflasını açıkladı mı?

Mahkeme kapılarını mekan yaptığımız kalmadığına mı yanayım,iki seneyi aşkın süründüğümüze mi yanayım?Yoksa Usaş'ı seyretmenin bile beni alav alav,cayır cayır yaktığına mı yanayım?

Bilemedim.

Pişmanım lafı bile az vesselam.

gemici
06-03-2006, 19:51
düşündüm düşündüm bir şey bulamadım bari doğduğuma pişman olayım dedim.

horcan
06-03-2006, 19:54
Ali hocam ne üzücü bir hadise hemde yeni başlanmış bir olayda ,oyunun dışında kalmak ve hareket edememek zevk alamamak..Vallahi çok üzüldüm şu an yav..

pride
06-03-2006, 22:19
yakın zamanda dedım sıgarayı bırakalı 15 gun oldu keske 16 yıl once baslamasaymısım pişmanım....

TheSecret
06-03-2006, 22:24
düşündüm düşündüm bir şey bulamadım bari doğduğuma pişman olayım dedim.
ben seni geç tanıdığıma pişmanım diycem de bunda benim kabahatim yok. Sen pişman ol.............

gemici
06-03-2006, 22:28
ben seni geç tanıdığıma pişmanım diycem de bunda benim kabahatim yok. Sen pişman ol.............
kısmet eben olsaydım kucağıma doğardın.sorun olmazdı.ebe olmadığıma pişman olayım bari.

TheSecret
06-03-2006, 22:32
kısmet eben olsaydım kucağıma doğardın.sorun olmazdı.ebe olmadığıma pişman olayım bari.
Kalecilik var mıydı sende? Mermiden hızlıydım ben :p

gemici
06-03-2006, 22:34
Kalecilik var mıydı sende? Mermiden hızlıydım ben :p
nerde ben ancak duran toplara vuruyorum.pişman olayım bari kaleci olmadığıma

TheSecret
06-03-2006, 22:36
Tamam şimdi pişmanım seninle yazıştığıma Gaptan :D:D:D

hakanen
07-03-2006, 12:21
broker olmak yerine mimar olduğum için öyle pişmanımki*sorry::

onlooker (ayrılmıştır)
07-03-2006, 14:05
papazın eşşeğini kovala dur
aldan dur aldat dur
oğlum hayat bu mudur

diye kendine özgü yorumuyla bas bas bağıran rahmetli cem karaca'nın bu şarkısını %5 lik düşüş anında dinlediğime pişmanım:;;)

bikmisbroker
07-03-2006, 18:18
Is Bankasi Kurucu hissesi, Nasrullah doneminde

Fesuphanallah be hocam? Bizim Aklimiz 5 karis havadaydi o donemlerde?
Ne Kagit secmissin (Zamaninda) sen de yaw?
Biz de burada, orada sagda solda analiz yapip AHKAM kesiyoruz??

Ustadim ver elini opeyim..:;ders

Saka bir yana o talihsiz Hadise basiniza gelmeseydi, ikizlerin torunlarina kadar olan kisim o isbanbkasi KURUCU lardan nasiplenirdi emin ol..

nedo
07-03-2006, 20:17
Pişmanım o yüzden, pişmanım bu yüzden dediğime pişmanım... Hayatın pişmanlıkla geçmeyeceğini öğrenemediğime pişmanım... Pişman olarak harcadığım ve harcadığım zamanlara pişman olacağım için pişmanım...

gemici
07-03-2006, 23:13
Pişmanım o yüzden, pişmanım bu yüzden dediğime pişmanım... Hayatın pişmanlıkla geçmeyeceğini öğrenemediğime pişmanım... Pişman olarak harcadığım ve harcadığım zamanlara pişman olacağım için pişmanım...
nedo sen bunu yazdığına da pişman olmuşsundur.bende okuduğuma pişman olayımda topik düzeni bozulmasın

nedo
07-03-2006, 23:16
nedo sen bunu yazdığına da pişman olmuşsundur.bende okuduğuma pişman olayımda topik düzeni bozulmasın
Anlatamamışım gemici abim, neyse canımız saolsun.

alihoca
08-03-2006, 09:18
Fesuphanallah be hocam? Bizim Aklimiz 5 karis havadaydi o donemlerde?
Ne Kagit secmissin (Zamaninda) sen de yaw?
Biz de burada, orada sagda solda analiz yapip AHKAM kesiyoruz??

Ustadim ver elini opeyim..:;ders

Saka bir yana o talihsiz Hadise basiniza gelmeseydi, ikizlerin torunlarina kadar olan kisim o isbanbkasi KURUCU lardan nasiplenirdi emin ol..
Sayın Babo'm;

Amman diyeyim.Nerde bizde o kader.

İş Kurucu başkalarında olsa idi,torunları bilem nasiplenir miydi bilemiyorum?
Ama bildiğim bir şey var ki,iki uçuk yıl sonra mahkeme aracılığı ile hisselerimi aldığımda nasiplenmek bir yana yetmiş milyon maliyetli İş Kurucu'yu iki yüz milyona satabilmek için göbeğim çatladı diyeyim de ahvalimizi anla.

İşin garibi o paranın yüzde yarımına(üç buçuk milyona) aldığım Birisa'yı ogünün parası ile seksen milyona çıkmıştı.

Usaş almış olsa idik ne olurdu?

Bak o zaman bu başlığa yazarmıydım bilmiyorum ama;

Güzel İnsan,Sn Sevgili Kemal,
Burada olsa idi.Usaştan nassıl ihya olacağımı ve torunlarımın nassıl nasipleneceğini,sermaye artırımı ile bedelsizleri ve temettüleri dahil olmak üzere bir bir hesaplar ve beni Usaş almadığıma bir değil bin daha pişman ederdi diye korkarım.

Severim ben böyle KADERİ..

Arka'daş
08-03-2006, 12:55
Esasında pişmanlık duyduğumuz herşeyin bir telafisi var .İşimizde veya özel yaşantımızla ilgili bir olumsuzluk yaşadığımızda er veya geç düzeltiriz.Ölüm haricinde her şeyin bir telafisi var.Kaybettiğimiz yakınlarımızla ilgili duyduğumuz pişmanlıklar demirle yüreğimize dağlanıyor ömür boyu o damgayla yaşıyoruz.

Borges'in pişmanlıkları da hepimize ders niteliğinde aslında.

Sevgiler,

Arka'daş.

ANLAR

Eğer yeniden başlayabilseydim yaşama,
İkincisinde daha çok hata yapardım.
Kusursuz olmaya çalışmaz, sırtüstü yatardım.
Neşeli olurdum, ilkinde olmadığım kadar.
Çok az şeyi ciddiyetle yapardım.
Temizlik sorun olmazdı aslında,
Daha çok riske girerdim,
Daha fazla seyahat ederdim,
Daha çok güneş doğuşunu izler,
Daha çok dağa tırmanır daha çok nehirde yüzerdim.
Görmediğim birçok yere giderdim,
Dondurma yerdim doyasıya ve daha az bezelye.
Gerçek sorunlarım olurdu hayali olanların yerine.
Yaşamın her anını gerçek ve verimli kılan insanlardandım ben.
Yeniden başlayabilseydim eğer,
Yalnız mutlu anlarım olurdu.

Farkında mısınız bilmem, Yaşam budur zaten:
Anlar, sadece anlar, sizde anı yaşayın.
Hiçbir yere yanında termometre, su,
Şemsiye ve paraşüt almadan gitmeyen insanlardandım ben.
Yeniden başlayabilseydim ilkbaharda pabuçlarımı fırlatır atardım.
Ve sonbahar bitene kadar yürürdüm çıplak ayaklarla.
Bilinmeyen yollar keşfeder, güzelin tadına varır,
Çocuklarla oynardım, bir şansım olsaydı, eğer.
Ama işte 85'indeyim ve biliyorum...

Ölüyorum...

Jorge Luis Borges
(1899-1986) Arjantin

gemici
23-03-2006, 19:39
Çok az şeyi ciddiyetle yapardım.
Temizlik sorun olmazdı aslında,

bu ikisi nedense başkalarına sorun oluyor

halo
01-04-2006, 00:46
Bana bilgi veren bir tüyocu vardı. Şu kağıdı al unut derdi. Ama ben sabırsız yapabilir mi? Hayır yapamadım. Fakat deneme yaptım. Bir bankada kullanmadıgım bir hesapta 6 ay önce 100 ytl param vardı. O paranın tümü ile gittim toyocunun dediği kağıdı aldım. Para oldu 200 ytl 4 ayda. Sonra başka bir tuyo geldi, para oldu 350 ytl. Şimdi yeni bir tuyo geldi 350 ytl yi o kağıda yatırdım. Bakalım ne olacak.

Neye pişmanım biliyor musunuz. Niye ana paramı aynı şekilde oynamadım.

meraklı
06-05-2007, 14:39
Efenim zamanında, bitarafı açıkta kalmış da üryasında üryan görüp haceri derdine dalmış misali benim de bir büyücek pişmanlığım oldu...Oldu olmasına da , artık alışmışlığın kudurukluktan beter halinden midir, yoksa enayilik boyutumun hala yeterli cm ye ulaşamamasından sebeb midir bilemem , gözümün içine baka baka, yalan olanı bildiğim halde, ısrarla kapılıp "he gurban deneyelim, maksat para kazanmak " demekteyim.

Son pişmanlığı geçtim gelecekti pişmanlıklarımdan da tez vakitte pişman olmamak üzere.....

Kalın sağlıcakla..............:friends:-